Xbox360 гејмери

Член од
6 септември 2007
Мислења
7.607
Поени од реакции
7.378
Дечки колко би ме коштало Xbox 360-wireless контролер за ПЦ, на старо? Знам дека ке треба и едно усб-уредче да земам што ги фаќа сигналите(има на Али-Експрес).
какво усб треба??? имам јас 2 џоистика од 360 па да си го поврзам на пс да си играм.
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Kupiv xbox 360 slim na staro od spanija ( mn malku koristen ) i nov sum u svetov na xbox, ve molam da mi objasnite nekoi pobitni stvari na koi treba da pazam i tn... I sakam da prasam dali e podobro da go cipuvam ili ne, dali ako go cipuvam treba da im recam ByeBye na site online raboti i site aplikacii za gleanje filmovi i drugi aplikacii kako na primer Twitch?
 
Член од
15 август 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво,
Би сакал да знам да не има некој по форумов сo X360USB кабли или слично, па да ми го врати ромот на сток, за да стаам xk3y, иначе иам phat, lite-on, jasper.. :)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.715
Поени од реакции
3.298
Како што пишува насловот продавам Xbox 360 Slim 250 gb донесен од Австралија со еден контролер HDMI кабел и игри кои се
-Forza Motosport 3
-Star Wars The Force Unleashed
-Star Wars The Force Unleashed 2
-Grand Theft Auto IV & Episodes from Liberty City
Xbox е во одлична состојба користен само 6 месеци поради тоа што многу скапи игрите
За цената можеме да се договориме по ПП но јас еве давам цена од 15 000 или 16 000 денари
Ако темата е ставена на погрешно место ги замолувам модераторите да ја преместат
Икбоксот е во одлична состојба
:)
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
Како што пишува насловот продавам Xbox 360 Slim 250 gb донесен од Австралија со еден контролер HDMI кабел и игри кои се
-Forza Motosport 3
-Star Wars The Force Unleashed
-Star Wars The Force Unleashed 2
-Grand Theft Auto IV & Episodes from Liberty City
Xbox е во одлична состојба користен само 6 месеци поради тоа што многу скапи игрите
За цената можеме да се договориме по ПП но јас еве давам цена од 15 000 или 16 000 денари
Ако темата е ставена на погрешно место ги замолувам модераторите да ја преместат
Икбоксот е во одлична состојба
:)
во цената и миљето оди така?
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
172
Поени од реакции
40
Ај препорачајте добри Спортски и Tactical Shooter игри !
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Ај препорачајте добри Спортски и Tactical Shooter игри !
за спортски земи нешто фифа, или нба.
мислам дека nba 2k11 ми беше најинтересна, ама не знам зошто :D , а и поновиве не се лоши (не сум голем фан, така да прашај некој што знае :P )
Fifa Street ми беше интересна, ама не за долго, и не ако ја играш сам :D
претпоставувам дека сегде е препорачана fifa 2014, ама ја немам играно:)
ако сакаш нешто поразлично, Skate игрите не се лоши, а во последно време излагаат и доста верзии од Trials :)
најдобро ќе биде да си симнеш демо верзии, има од сите овие, па да видиш сам :)

а за tactical shooter специфично, мислам дека најдобро ќе бие да земеш од Tom Clancy сериите, ама некоја од постарите..
а гледам дека и Sniper Elite ја сакаат доста, па претпоставувам дека и таа го има тоа tactical feeling шо им недостасува на денешниве shooters :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom