Xbox360 гејмери

Член од
6 септември 2007
Мислења
7.582
Поени од реакции
7.330
А што му фали на тој

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
Зошто сум имал од дебелите и сo фалкон плоча немало да гличува,, пишав на српски форум xboxrepublika, и тој што ги поправа ми вика тие се најдобри за РГХ, ама кој ке оди у Србија...затоа прашувам друг дали има
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Зошто сум имал од дебелите и сo фалкон плоча немало да гличува,, пишав на српски форум xboxrepublika, и тој што ги поправа ми вика тие се најдобри за РГХ, ама кој ке оди у Србија...затоа прашувам друг дали има
Тоа е точно мегитоа не за rgh туку за jtag а точно е и тоа дека ргн тешко и бавно работи на фат конзола
за фат најдобро јтаг
за слим ргн

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.582
Поени од реакции
7.330
Тоа е точно мегитоа не за rgh туку за jtag а точно е и тоа дека ргн тешко и бавно работи на фат конзола
за фат најдобро јтаг
за слим ргн

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
Еве го одговорот од дечкото стрикно прашувам за РГХ пошто на тој сајт сите кај него ги носат.

 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Зошто сум имал од дебелите и сo фалкон плоча немало да гличува,, пишав на српски форум xboxrepublika, и тој што ги поправа ми вика тие се најдобри за РГХ, ама кој ке оди у Србија...затоа прашувам друг дали има
Не е точно дека се тие најдобри за ргн прочитај на нет или види youtube ке видиш ,сите фалкони и јаспери се најдобри со јтаг ти ако сакаш прашај го и драган идц ама мислам дека истото ке ти го каже ова ти го кажувам зошто и јас сакав да правам и доста читав

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.582
Поени од реакции
7.330
Не е точно дека се тие најдобри за ргн прочитај на нет или види youtube ке видиш ,сите фалкони и јаспери се најдобри со јтаг ти ако сакаш прашај го и драган идц ама мислам дека истото ке ти го каже ова ти го кажувам зошто и јас сакав да правам и доста читав

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
добро мислам тие се слични така да си играш преку хард диск?
можел тоа да ми каже или па може не прават ЈТАГ?
Ти што имаш сеа?
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
Хмм, стварно не знам, тоа што го опишуваш, воопшто не беа такви (исплашени мислам, иначе гнаси се, да :D )
Искрено не знам како ми успеа, не ме прашуваа од кај сум шо сум, дали начинот на кој им пишував, ги напнав ептен..
Башка, не беше дека се криев, или дека не сфатија дека сум од овој регион, пошо едно 50 пати им викав нешо ко
Tell me when are you planning on getting XBL in this region? How can we help from here? итн такви ствари..
Стварно не знам.. А мислам дека едно минимум 5 tickets имав кренато, зошто со доста луѓе зборев, ко скоро секој ден.. :D
напрајв нов профил шо ги ебам..
инаку кога излезе новата конзола имав некако бев убеден дека новата конзола ќе ја купам......ептен ја тупат.
...дефинитивно плеј стејшен 4 ми е пред xbox one(после ова)...ептен ја тупат.Купвам гифт кард па не го признава кодот,па заебанции па валутата вила во евра,тебало во долари...заебанци на куп ко синкир купо-продажен потпишваме за фирмата...синикр капиталот ќе го делиме....и сега ги гелдам се лижат па даваат попусти,па кога збораш со нив се прат демек учтиви,имај убав ден,мило ми што не контактираш,.. не палат тие финти појќе
...незнам како е кај ПС3,ама за xbox360 ужас
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
добро мислам тие се слични така да си играш преку хард диск?
можел тоа да ми каже или па може не прават ЈТАГ?
Ти што имаш сеа?
Јас сам си монтирав xkey да чита iso fajlovi od hdd ама за разлика од ргн и јтаг неможеш да ги играш аркаде игрите


Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
Дали некој има подигнувано DLC код од игра на Xbox? Ја имам Dance Central 2 абе никако неможам да ја зеам... помош!!
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Дали некој има подигнувано DLC код од игра на Xbox? Ја имам Dance Central 2 абе никако неможам да ја зеам... помош!!
Преку веб сајтот проба? Redeem Code или нешто слично.[DOUBLEPOST=1402316755][/DOUBLEPOST]
напрајв нов профил шо ги ебам..
инаку кога излезе новата конзола имав некако бев убеден дека новата конзола ќе ја купам......ептен ја тупат.
...дефинитивно плеј стејшен 4 ми е пред xbox one(после ова)...ептен ја тупат.Купвам гифт кард па не го признава кодот,па заебанции па валутата вила во евра,тебало во долари...заебанци на куп ко синкир купо-продажен потпишваме за фирмата...синикр капиталот ќе го делиме....и сега ги гелдам се лижат па даваат попусти,па кога збораш со нив се прат демек учтиви,имај убав ден,мило ми што не контактираш,.. не палат тие финти појќе
...незнам како е кај ПС3,ама за xbox360 ужас
Абе да, тоа, мора да бидат „љубезни“, така се истренирани ти викам, ко со ботови да праиш муабет..
Иначе незнам, толку зафрканции не ми се десиле.. ја 360ката ја земав ради Fable 2 :D
А за ПС3 само знам дека има доста проблеми со конекцијата или така нешто. (искрено да можев и тоа и тоа ќе си земев, има доста одлични игри за сите конзоли :) )
А за друго, не купувам со гифт кард и такви ствари, само за Gold преку веб сајтот директно,
а иначе игри си нарачувам преку zavvi.com
Најсигурно е, сега за сега :)
 
Последно уредено:

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
152
Поени од реакции
110
Дечки знае некој како можам да си "режам" пиратерија на ДВД ?
Дали си режете вие?
Гледав можело преку ABGX360/ImgBurn
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Дечки знае некој како можам да си "режам" пиратерија на ДВД ?
Дали си режете вие?
Гледав можело преку ABGX360/ImgBurn
kupi prvo liteon rezac flesuvan so burnermax firmware


Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
@isoffProd Пробав, неможит... Разговарав и со Xbox Амбасадор тој ми рече преку конзола да пробам ама пак неможит :/
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
182
Дечки колко би ме коштало Xbox 360-wireless контролер за ПЦ, на старо? Знам дека ке треба и едно усб-уредче да земам што ги фаќа сигналите(има на Али-Експрес).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom