Xbox360 гејмери

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
xbox360 со 2 јоистика , 20 игри, 60хд и слушалки цена 10.000, па некој ако сака во порака нека напише
Да не ги продаваш само џојстиците?
--- надополнето: 24 март 2013 во 15:59 ---
xbox360 со 2 јоистика , 20 игри, 60хд и слушалки цена 10.000, па некој ако сака во порака нека напише
Да не ги продаваш само џојстиците?
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Sto misliste od koga ke izleze xbox 720 kolku vreme ke zivee 360 uste :D so iskacanja na novi igri i dlc na net citam ubisoft ea spekuliraat 3 godini do celosna takanarecena smrt na 360 bidejki e 7 polni godini veke no od druga strana ne ocekuvaat novi igri nenajaveni bidejki ako ima brzo zgasnuvanje ke izgubat mnogu kompaniite :D pa so milsite pisete.​
 
Член од
19 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Sto misliste od koga ke izleze xbox 720 kolku vreme ke zivee 360 uste :D so iskacanja na novi igri i dlc na net citam ubisoft ea spekuliraat 3 godini do celosna takanarecena smrt na 360 bidejki e 7 polni godini veke no od druga strana ne ocekuvaat novi igri nenajaveni bidejki ako ima brzo zgasnuvanje ke izgubat mnogu kompaniite :D pa so milsite pisete.​
Штом игра како АК 4 е најавена за есен 2013, и јас мислам дека ќе потрае уште 2-3 години, а за земји каде што и самата конзола е скапа, камо ли оригинални игри, лајв и ДЛЦ, се надевам што подолго време да искачаат игри за 360
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
GTA 5 оригиналот е излезен за 360,ама уште не е излезена на станици. :(
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ми треба помош, иако вас може да ви е многу смешно, но сепак да си прашам. Ми стаса xbox360 го приклучив со тв се комплет. И сеа менито на xbox ми е на јапански/кинески и фала богу ништо не разбирам. Како да го средам ова на англиски да биде?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ми треба помош, иако вас може да ви е многу смешно, но сепак да си прашам. Ми стаса xbox360 го приклучив со тв се комплет. И сеа менито на xbox ми е на јапански/кинески и фала богу ништо не разбирам. Како да го средам ова на англиски да биде?
Земи уште еден иксбокс 360 кој има мени на англиски и поврзи го на телевизор. После на ливче напиши кое дугме треба да се кликне и на кој ред треба да појдеш со курсорот на сетинзи и бирање на јазик и повтори ја постапката на твојот икс бокс.
Така направивме на телефонот од еден другар кога девојката му го смени менито на мандарински оти гледаше цело време на телефон лајфскорс кога ќе начекаше кафуле се вајрлес.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Земи уште еден иксбокс 360 кој има мени на англиски и поврзи го на телевизор. После на ливче напиши кое дугме треба да се кликне и на кој ред треба да појдеш со курсорот на сетинзи и бирање на јазик и повтори ја постапката на твојот икс бокс.
Така направивме на телефонот од еден другар кога девојката му го смени менито на мандарински оти гледаше цело време на телефон лајфскорс кога ќе начекаше кафуле се вајрлес.
Немам од каде да земам. Ако има некој да ми каже како јапанскиов да го совладам и да средам сетинзи би било добро :)
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Член од
16 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kje moze li nekoj da mi kaze kade mozam da nabavam piratski igri ???
--- надополнето: 16 април 2013 во 15:36 ---
Kje moze li nekoj da mi kaze kade mozam da nabavam piratski igri za xbox 360 slim ???
I kolku pari se ??
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
Здраво на сите

Нов сум на Xbox и сакам да прашам во врска со xbox live... Кога ќе се регистрирам преку која држава да се регистрирам и аку се регистрирам преку Македонија дали е можно да се користи xbox live? Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom