Xbox360 гејмери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не сум го уклучил хбооксот бог знае од кога, е сега последно ми е направен за лт2 сега последно кое е ? лт 3?

Да го носам кај Драган го средува да се играат игри без никакви проблеми или?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не сум го уклучил хбооксот бог знае од кога, е сега последно ми е направен за лт2 сега последно кое е ? лт 3?

Да го носам кај Драган го средува да се играат игри без никакви проблеми или?
Почекај уште месец дена, гарант искача нов апдејт во ноември, барем директ на тој да го флешнеш.
--- надополнето: 7 октомври 2012 во 08:06 ---
Во еми медиа има по 35 денари се најефтините
Добро е ова за на парче купување, иначе најефтините се во Премиум Компјутери позади Буњаковец.

Media Range - 10 парчиња за 300 денари.
Maxell - 25 парчиња за 700 денари.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Почекај уште месец дена, гарант искача нов апдејт во ноември, барем директ на тој да го флешнеш.
--- надополнето: 7 октомври 2012 во 08:06 ---


Добро е ова за на парче купување, иначе најефтините се во Премиум Компјутери позади Буњаковец.

Media Range - 10 парчиња за 300 денари.
Maxell - 25 парчиња за 700 денари.
Еј видам таму често одам во Буњаковец а не сум прашал за дабл лејер таму. 50 денари поефтино испаѓа, ваму пакувањето од 10 е 350 ден.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Се напнав вчера со демото за Forza Horizon, беше за Gold членови, а мене пред 10 дена ми истече голдот.

И пошо MS се "буљаши" и ставаат демо за Gold членови, најдов финта како да си земете 48 часа* trial gold. Само што, откако средив, мене ми вика дека имам 14 дена trial gold.
Плус, она што е најјако е дека може да го правите ова неограничен број на пати, иако јас досега само еднаш пробав.
Еве го видеото, проверено е 100%.


Ако работи за неограничен број на пати, земете си кодови и никад да не им платите на овие алчниве пак!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Се напнав вчера со демото за Forza Horizon, беше за Gold членови, а мене пред 10 дена ми истече голдот.

И пошо MS се "буљаши" и ставаат демо за Gold членови, најдов финта како да си земете 48 часа* trial gold. Само што, откако средив, мене ми вика дека имам 14 дена trial gold.
Плус, она што е најјако е дека може да го правите ова неограничен број на пати, иако јас досега само еднаш пробав.
Еве го видеото, проверено е 100%.


Ако работи за неограничен број на пати, земете си кодови и никад да не им платите на овие алчниве пак!
А бе а кога купувам од mmoga поени за лајв, треба да купам EU или USA или не е битно? Пошто боксот ми е од УСА а го играм у ЕУ, у збунка сум...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А бе а кога купувам од mmoga поени за лајв, треба да купам EU или USA или не е битно? Пошто боксот ми е од УСА а го играм у ЕУ, у збунка сум...
Ако ти е регионот USA, купи си USA за најсигурно.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Се напнав вчера со демото за Forza Horizon, беше за Gold членови, а мене пред 10 дена ми истече голдот.

И пошо MS се "буљаши" и ставаат демо за Gold членови, најдов финта како да си земете 48 часа* trial gold. Само што, откако средив, мене ми вика дека имам 14 дена trial gold.
Плус, она што е најјако е дека може да го правите ова неограничен број на пати, иако јас досега само еднаш пробав.
Еве го видеото, проверено е 100%.


Ако работи за неограничен број на пати, земете си кодови и никад да не им платите на овие алчниве пак!
Јас го иам напраено ова од пред 1 месец :))))АМа иам сега 3 месеца беспари голд
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.503
Некој на брзина да каже како да играм демо преку усб?
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
ja izrezav angry birds i pri pustanje mi pojavuva na xboxot mixed media disc. Nekoj da ima resenie za ova?
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Иам Хбох , ама неам ХДМИ кабел и сите игри ми се со добра графика ама кај ФИФА 13 малце графиката забегува на 480p.Сакам да ми кажете дали вреди да даам 400 денара за ХДМИ кабел и дали е мала или голема разликата помеѓу 480p и 720p.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Иам Хбох , ама неам ХДМИ кабел и сите игри ми се со добра графика ама кај ФИФА 13 малце графиката забегува на 480p.Сакам да ми кажете дали вреди да даам 400 денара за ХДМИ кабел и дали е мала или голема разликата помеѓу 480p и 720p.
Da vredi.

Gledam izlegla po torenti Halo 4, tie sto ste na live nemoj ste probale. Sigurno se zivo i divo ke baniraat.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Некој на брзина да каже како да играм демо преку усб?
http://www.xboxmb.com/horizon/

Симни го демото на PC, стави го USB-то (претходно нека биде форматирано од Xbox-от), пушти ја програмава и имаш десно едно Inject копче. Стисни го, најди го демото и тоа е тоа.

Полесно од ова, срежи го демото директно на DVD (Content фолдерот нека биде прв).
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.503
http://www.xboxmb.com/horizon/

Симни го демото на PC, стави го USB-то (претходно нека биде форматирано од Xbox-от), пушти ја програмава и имаш десно едно Inject копче. Стисни го, најди го демото и тоа е тоа.

Полесно од ова, срежи го демото директно на DVD (Content фолдерот нека биде прв).
Немав празни цедиња во моментот, па затоа сакав на усб. :)
Фала
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
А бе а кога купувам од mmoga поени за лајв, треба да купам EU или USA или не е битно? Пошто боксот ми е од УСА а го играм у ЕУ, у збунка сум...
битен е акаунтот од каде ти е купен лајвот, другар мој од канада му е лајвот и мора преку амерички да купува..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom