Xbox360 гејмери

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Сега за сега не може, само што ќе се закачиш ќе ти даунлоадира dae.bin фајл и нема да можеш да ги играш XGD3 игрите.
се е фино само што ништо не те сфаќам :( кој се XGD3 игри и зашто нба 2к12 не ми ја пушта ако знаеш.. ми вика this disc is not supported..
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
се е фино само што ништо не те сфаќам :( кој се XGD3 игри и зашто нба 2к12 не ми ја пушта ако знаеш.. ми вика this disc is not supported..
XGD3 е некоја нова заштита и игрите се поголеми од 8 гига, така да ти треба посебен LiteOn firmware за да ги режеш. Ја има на поновиве игри (Gears of War 3, Forza Motorsport 4, Modern Warfare 3, Skyrim, Batman Arkham City итн. Ако си се приклучил на лајв после 17.11 ни една од овие игри нема да ти пушти.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Форза 4 + head tracking на кинектов е створена работа. Каква прегледност има човек чудо некое.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
XGD3 е некоја нова заштита и игрите се поголеми од 8 гига, така да ти треба посебен LiteOn firmware за да ги режеш. Ја има на поновиве игри (Gears of War 3, Forza Motorsport 4, Modern Warfare 3, Skyrim, Batman Arkham City итн. Ако си се приклучил на лајв после 17.11 ни една од овие игри нема да ти пушти.
Вчера се уклучив само да симнам пач дека морав нешто али форза ми беше вонатре и сега нба не ја пушта офлајн а форза и mw3 ги пушта без проблем..
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
XGD3 е некоја нова заштита и игрите се поголеми од 8 гига, така да ти треба посебен LiteOn firmware за да ги режеш. Ја има на поновиве игри (Gears of War 3, Forza Motorsport 4, Modern Warfare 3, Skyrim, Batman Arkham City итн. Ако си се приклучил на лајв после 17.11 ни една од овие игри нема да ти пушти.
нема врска само така трубат колку да го заплашат народот,денес сме 19 ти а јас сеуште си бучам на live со најновите игри.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
XGD3 е некоја нова заштита и игрите се поголеми од 8 гига, така да ти треба посебен LiteOn firmware за да ги режеш. Ја има на поновиве игри (Gears of War 3, Forza Motorsport 4, Modern Warfare 3, Skyrim, Batman Arkham City итн. Ако си се приклучил на лајв после 17.11 ни една од овие игри нема да ти пушти.
Вчера се уклучив само да симнам пач дека морав нешто али форза ми беше вонатре и сега нба не ја пушта офлајн а форза и mw3 ги пушта без проблем..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
нема врска само така трубат колку да го заплашат народот,денес сме 19 ти а јас сеуште си бучам на live со најновите игри.
Јас како што знам, тие не се замараат секој дневно со банирања. Туку еднаш на 2-3 месеци банираат по 1-2 милиона :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
А
нема врска само така трубат колку да го заплашат народот,денес сме 19 ти а јас сеуште си бучам на live со најновите игри.
Ај стави ме за другар : WickedMorgan башка кој игри ги играш?
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Јас како што знам, тие не се замараат секој дневно со банирања. Туку еднаш на 2-3 месеци банираат по 1-2 милиона :)
Грешно си разбрал,најновата заштита од microsoft не е за да те банираат туку за да те оневозможат да ги играш најновите xgd3 игри и фукционира така што твојата конзола се апдејтува со таа нова заштита без твое знаење и потоа кога ќе пробаш да играш некоја нова игра ќе ти врати нешто во стилот unsupported disc.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Сега гледав на некој форуми веќе има начини како да се заобиколи се ова али ништо не сваќам.. Ќе го носам кај драган деновиве на правење..
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
луѓе знам дека помалку сум напорен али мене почна да ми се појавува this disc is not suported еророт бидејќи на 18 ради поправка на софтверот морав да се уклучам на xbox live за да ја симнам последниот апдејт(кој предтоа го имав и беше причина за мојот RROD но имаше нeкој инвалид дешборд проблем па морав да го избришам па да го реинсталирам). Моето прашање е дали може некој да ми каже како да го поправам хбохот да ми ги пушта новите игри како нба 2к12 или mw3 па макар и да е рефлеш или било што и ако е рефлеш што да му кажам на драган дека апсолутно не знам ништо за рефлеш и софтверите .. Однапред фала..
XGD3 е некоја нова заштита и игрите се поголеми од 8 гига, така да ти треба посебен LiteOn firmware за да ги режеш. Ја има на поновиве игри (Gears of War 3, Forza Motorsport 4, Modern Warfare 3, Skyrim, Batman Arkham City итн. Ако си се приклучил на лајв после 17.11 ни една од овие игри нема да ти пушти.
друже гледам дека се разбираш ако имаш некој совет да ми кажеш .. :)

и ако има некој начин за играње на live без да јадам некој бан или нешто такво...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom