Xbox360 гејмери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Значи и да го носам кај драган да го среди, џабе ќе е дека неможам да режам игри како што треба?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
Значи и да го носам кај драган да го среди, џабе ќе е дека неможам да режам игри како што треба?
Па Драган нели продава и игри ? Ќе можеш да купуваш од кај него..
Заклучок на крај дека испаднавме циции и за едно 50 евра сега си ја акаме главата од земја.. Е да не ми беше флешуван иксбоксот..
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Се режат сите, ама не 100 проценти, него 97% од играта. Batman, Gears, Forza, Rage...

Само Forza прави проблем, зашто има некоја заштита која проверува дали 100% е срежена играта.

Иначе за да провериш, одиш во Device Manager, DVD Drives и пастирај што пишува. :)
ASUS DRW-24B3ST
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
1. Go to Tools > Settings
2. Go to Write tab and ensure Layer Break is set to Calculate Optimal
3. So on the startup screen again, press Write image file to disc
4. Choose your .dvd file in source and press Write
5. You’ll get a message, choose Write Until end of disc (Truncate)
6. Follow the above steps and your disc should burn with no errors
--- надополнето: Oct 24, 2011 12:42 AM ---
ова на торентите од BT3 го пишува колку работи незнам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Има нова верзија на imgburn како што треба да се одбере сега појма немам :)
 

Undisputed

No pain, no gain.
Член од
24 ноември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Не се мачете со imgburn , clonecd ги реже новите xgd3 игри без грешка и тоа во два чекори само, го ставате dvd фајлот od isoto на играта чиj Layer Brеак мора да биде 2133520 кликате next, burn to end и готови сте за играње!(проверен и испробан метод со arkham city i gow3)
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
А игрите што ги симнувате може ли да се играат Online ? (например Halo, Gears of war)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не се мачете со imgburn , clonecd ги реже новите xgd3 игри без грешка и тоа во два чекори само, го ставате dvd фајлот od isoto на играта чиj Layer Brеак мора да биде 2133520 кликате next, burn to end и готови сте за играње!(проверен и испробан метод со arkham city i gow3)
Ова сам да го сменам? Layer Break ? Отворам со текст документ ми вика на фифата дека лееер брејк е да го сменам и зачувам па да режам?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Знае ли некој сигурно дали новиот лајв апдејт е сигурен за лт 1.9?
 

Undisputed

No pain, no gain.
Член од
24 ноември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Ова сам да го сменам? Layer Break ? Отворам со текст документ ми вика на фифата дека лееер брејк е да го сменам и зачувам па да режам?
да бе fikus !:D
--- надополнето: Oct 24, 2011 8:04 PM ---
Ова сам да го сменам? Layer Break ? Отворам со текст документ ми вика на фифата дека лееер брејк е да го сменам и зачувам па да режам?
na fifa ne fikus taja ne e so gxd3 zastita ova se odnesvit samo za tie igri so se so gxd3 zastita fifata rezi si ja obicno ne menvi tamu nisto!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Знае ли некој сигурно дали новиот лајв апдејт е сигурен за лт 1.9?
Не е сигурен дефинитивно, зашто ќе ти го stock флешува двд-ромот, односно нема да можеш пиратерија да играш.

Него за муабетов со XGD3; вака сега ќе ви кажам и можете да ми верувате 100% бидејќи имам тестирано, а исто и читано од c4eva (дечкото кој го прави LT+):

Сите нови игри освен Forza 4 работат океј со овој начин на режење кој го пастираше Џои. Е сега, фората е што не се реже 100% од играта, него 97%, па некогаш може ќе фали звук или слично, ама небитно е. Batman, Gears, RAGE...сето ова работи без грешка.

Е сега, за Forza 4 - проблемот е што Microsoft вгради некаков систем на проверка, па ако ја режете со стариот начин (односно 97% срежете), на рандом ќе ви јавува ерор "You are using a pirated version, please buy original" и ќе ве избацува од игра. Некогаш по саат време, некогаш за 10 минути. Значи, неигрива е.

Така да, дајте да најдеме еден таков режач, јас реков давам сони/пионир/што им душа сака за замена. :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Не е сигурен дефинитивно, зашто ќе ти го stock флешува двд-ромот, односно нема да можеш пиратерија да играш.

Него за муабетов со XGD3; вака сега ќе ви кажам и можете да ми верувате 100% бидејќи имам тестирано, а исто и читано од c4eva (дечкото кој го прави LT+):

Сите нови игри освен Forza 4 работат океј со овој начин на режење кој го пастираше Џои. Е сега, фората е што не се реже 100% од играта, него 97%, па некогаш може ќе фали звук или слично, ама небитно е. Batman, Gears, RAGE...сето ова работи без грешка.

Е сега, за Forza 4 - проблемот е што Microsoft вгради некаков систем на проверка, па ако ја режете со стариот начин (односно 97% срежете), на рандом ќе ви јавува ерор "You are using a pirated version, please buy original" и ќе ве избацува од игра. Некогаш по саат време, некогаш за 10 минути. Значи, неигрива е.

Така да, дајте да најдеме еден таков режач, јас реков давам сони/пионир/што им душа сака за замена. :)
Фала на одговорот. А Forza 4 се продава ли негде, кај Дејан, Драган? Ако е за една игра само...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom