Xbox One

Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Еве неофицијално оправдание на Мајкрософт зошто нивната најнова конзола е, односно беше поскапа од најновата конзола на Сони.

Па дури и името на конзолата добро делува кога на крајот од видео клипот велат Xbox Won.

 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Се пишува нешто по форумиве за пиратеријата на новите конзоли кога,како, некаква информација?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Се пишува нешто по форумиве за пиратеријата на новите конзоли кога,како, некаква информација?
Си прочитал некаде ?

Ако не, тогаш зошто прашуваш ?

Таква вест експресно ќе стане вирална и сите ќе дознаат, а како што гледаш, тоа досега не се има случено.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Си прочитал некаде ?
Да.

Ако не, тогаш зошто прашуваш ?
За да дознаам повеќе и да си направам есап дали ми се исплати да си купам конзола!

Таква вест експресно ќе стане вирална и сите ќе дознаат, а како што гледаш, тоа досега не се има случено.
јас прашав дали некаде барем се шпекулира и се даваат некакви информации за начинот на воведување на пиратеријата ако имав сигурна информација сигурно немаше да прашувам тука!
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Да.



За да дознаам повеќе и да си направам есап дали ми се исплати да си купам конзола!



јас прашав дали некаде барем се шпекулира и се даваат некакви информации за начинот на воведување на пиратеријата ако имав сигурна информација сигурно немаше да прашувам тука!
Значи има дечки што работат на тоа нешто е направено мегутоа не е целосно кога ке биде никој не знае. Се уште новите конзоли не им се интересни на хакерите поради неколку работи.
1.мал број на игри
2.мал број на ексклизивни игри
3.игри за старите конзоли се уште има и тек ке има
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Јас има 360 и xbox one na 360 играм се и сешто а на one само она што ептен сакам да го играм (fifa titanfall forza и уште нешто). Мој совет за сите тие што се мислат дали да земат, и една игра да имате што сакате стварно да ја играте кипете си ја конзолата зошто стварно е фснтастична. Некој сеа ке каже pc ова она во ред , ама пред да фрлите 40 50 или 60 илјади поиграјте некаде нешто на новите конзоли па ако и после тоа сте за пц во ред ама многу мрзам некој што не видел ни една од конзолите тврди дека е пц подобро решение
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Здраво сакам да ве прашам во врска со xbox one ме интересира сакам да го земам од америка односно ќе ми го донесат е сега треба ли да му ја мислам со тоа ntsc и pal и само дали треба да купам од тука тоа за во штеќер да смени и други совети поврзани со конзолава се добредојдени.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Здраво сакам да ве прашам во врска со xbox one ме интересира сакам да го земам од америка односно ќе ми го донесат е сега треба ли да му ја мислам со тоа ntsc и pal и само дали треба да купам од тука тоа за во штеќер да смени и други совети поврзани со конзолава се добредојдени.
Регионалните ограничувања ги нема кај конзолите од 8-та генерација, меѓу кои спаѓаат и PlayStation 4 и Xbox One.

Со други зборови кажано, не е битно од каде е купена конзолата, а од каде играта, сите игри за Xbox One купени од било кој дел од светот, ќе работат без никакви проблеми со сите Xbox One конзоли купени од било кој дел од светот.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
75
Поени од реакции
12
Регионалните ограничувања ги нема кај конзолите од 8-та генерација, меѓу кои спаѓаат и PlayStation 4 и Xbox One.

Со други зборови кажано, не е битно од каде е купена конзолата, а од каде играта, сите игри за Xbox One купени од било кој дел од светот, ќе работат без никакви проблеми со сите Xbox One конзоли купени од било кој дел од светот.
Инаку ме интересира што е тоа xbox gold дали е поврзано со мултиплеер играње и дали на пример ако ја купам играта за да играм мултиплеер треба да доплатам како одат тие работи?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Инаку ме интересира што е тоа xbox gold дали е поврзано со мултиплеер играње и дали на пример ако ја купам играта за да играм мултиплеер треба да доплатам како одат тие работи?
Токму така, за да можеш да играш преку Интернет, мораш да платиш Xbox Live Gold претплата.

Со Xbox Live Gold претплата добиваш и попусти при купување на видео игри преку Xbox Live.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom