X Fire - главен дел на сите играчи на нет

Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
X fire. Interesno sekade se koristi na site igri i vo site zemij zosto ne go koristite i vie za polesno i pozabavno druzenje . X fire prepoznava site igri so moze da se igrat na PC i ima nekade okulu 100 igri koj moze da gi igras Multiplayer go pojavuva nivnite serveri. Mnogu retko skoro ic ne srejkavam makedonci na x fire gi imam site moi sogragani Velesani ama retko neko od drugite gradovi.
Fakt deka x fire go koristat site Igraci e i faktot deka ima poveke od 8.500.000 Registered Users i vo sekoj moment ima okulu 150.000 Online
Simnete si go posebno za site Multiplayer igrci

http://www.xfire.com/

MOjot User: bojanve
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ли преку ова да се игра NFS: Underground 2???
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Steam Community e dosta dobra rabota. (Ako imas originalni steam igri)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ima i chat i friends, (messenger style) :D.
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
A za so e ova samo da ti pokazue serveri ili ima i chat neso friends takvi stvari?
Da imas za Serveri, Friends , Chat , mozes da se slusas ima i moznos Call , imas sobi za Chat Room dosta interesno samo ne znam zosto nikoj ne go koristite do sea nikoj ne me dodal za prijatel :nenene:
 
Член од
7 април 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
повеќе играм кантер и имам едно програмче се вика HLSW го пишуваш серверот мислам IP-то иначе бива и за други игри ги препознава и ти дава кој игра на серверот и колку фрага има уште колку време има од мапата итн. А за 1.5 верзија можеш да се конектираш преку него без да ја подигаш играта.
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
повеќе играм кантер и имам едно програмче се вика HLSW го пишуваш серверот мислам IP-то иначе бива и за други игри ги препознава и ти дава кој игра на серверот и колку фрага има уште колку време има од мапата итн. А за 1.5 верзија можеш да се конектираш преку него без да ја подигаш играта.
Da de i x fire e toa preku nego ti prepoznava igra i ne treba da podigas i e mnogu po popularno skoro site go imat igraci na igrici vo evropa ti dava serveri i samo vlevas samo pokreva igra
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
24
Поени од реакции
1
A имаш и plug-in...за користење на мсн у xfire...финта зар не ? :) :)
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Ima li komentar nekoj za x fire ve fajka li oko ili JOk :nesvest: :nesum: :nesvest:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Јас го имам ама не го користам многу бидејки треба да работе во позадина додека играм,,, а и 95% оти ке забравам да го оклучам пред да оклучам некоја игра.
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Јас го имам ама не го користам многу бидејки треба да работе во позадина додека играм,,, а и 95% оти ке забравам да го оклучам пред да оклучам некоја игра.
A koi ti e Username?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
На Xfire ми е OblivionStalker. Истиот ми е и на Steam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom