X Fire - главен дел на сите играчи на нет

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Имам x-fire ама не можам да играм Call of Duty 2

Влегувам на еден прилепски сервер и ми вика Bad cd Key...

Хелп ?
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Имам x-fire ама не можам да играм Call of Duty 2

Влегувам на еден прилепски сервер и ми вика Bad cd Key...

Хелп ?
Dodaj me za prijatel ima 4000serveri od koj 1000 se krakuvani za da mozes da igras bes orginal cd key mojot x fire e bojanve , ili daj mi go tvojot ja ke te dodadam
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
e vaka sea jas ukluciv ova i vo igri mi gi pokazuva samo

FIFA 08
i Football Manager 08 druga ni edna igra ne mi pokazuva pa duri i kanter ne mi ja dava aj malce pomos
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
го снимав ова и не ми се допаѓа,ке го бришам
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
e vaka sea jas ukluciv ova i vo igri mi gi pokazuva samo

FIFA 08
i Football Manager 08 druga ni edna igra ne mi pokazuva pa duri i kanter ne mi ja dava aj malce pomos
Edinstveno samo cunter je pojavuva
samo ako ja imas orginalnata instalacija a za drugite igri so gi imas ako ne ti gi pojavuva odi Options -> Games pa odis -> Not Instald i odberi ja igrata i da i relacija kaj e smestena vo tvojot hardisk i treba da ti javuva
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Во supported ја има и PES 2008ма.
Симнав да видам како тоа ја подржува PES :)
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Веќе некое време го користам XFire, но го исклучувам кога играм игри онлајн(слаб ми е нетот)...

Инаку мн е корисен...За сите кои сакаат да бе стават,
Username : idi0t4e
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
Може ли некој да ми каже како да ставам сервер за варкрафт (дота) на x-fire?:pipi::back::back::back::smir::vozbud::uvo::tv::nesum::kesa::baeh::kesa::tapp::drk:
 
H

HCL

Гостин
Мојот Xfire:



e vaka sea jas ukluciv ova i vo igri mi gi pokazuva samo
Види дали ги имаш игрите во регистри. Обично ако им направиш само копи пасте од друго место и ги снимиш кај тебе нема да ти ги препознае, но додека ги играш пак ќе ти ги пријавува на currently playing.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Се игра ли Call of Duty United Offensive на Xfire и дали има пиратски сервери кои не прават проблеми од типот CDkey in use try again later ?
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Се игра ли Call of Duty United Offensive на Xfire и дали има пиратски сервери кои не прават проблеми од типот CDkey in use try again later ?
ke odis na madzarski serveri mislam deka tamu se povekete crakuvani serveri
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
408
Поени од реакции
15
aj pomagajte simnav Xfire i sakam da igram delta force mi ja priavuva ja naoga ama nikade ne mi da ve serveri za nejze care
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ај ќе ви објаснам малце поопширно за Xfire, и да ја разбудиме малце темава :)

Xfire е програм кој ти овозможува контакт со сите гејмери во целиот свет. Ова е како секој месинџер, можеш да аднуваш friends, да се допишуваш... Да им го видиш нивниот профил, да гледаш која игра ја играат, и доколку играта е онлајн, и доколку ја имаш инсталирано истата, можеш само со еден клик да му се придружиш на играчот. Секој корисник на Xfire има свој профил, каде што му покажува колку време играл во последните 7 дена, и колку вкупно саати има играно секоја игра поединечно. Можеш да влегуваш во chat rooms со илјадници други корисници, можеш да влегуваш во кланови, можеш да креираш клан. Можеш да си аднуваш сервери во фејворитс, така што им ја пишуваш IP адресата. Xfire ти овозможува да снимаш видеа од било која игра, да правиш скриншотс и истите да ги аплоадираш на својот профил. Сите друѓи корисници ке можат да ти ги гледаат видеата, да го рејтуваат видеото со cool или lame, да оставаат коментари и слично. Најмногу ми се свиѓа опцијата Broadcasting. Ова значи дека можеш во ЖИВО да уклучиш broadcast, и било кој корисник на Xfire ке може да гледа што ти играш, а во исто време да разговара со тебе(Broadcasting е нешто слично на пренос). Xfire исто така има in-game web browser. Ова значи дека со притискање на само 2 копчиња ке можеш да сурфаш на интернет без да ја исклучиш играта. Xfire овозможува спуштање на најновите пачови за било која игра. Секоја игра си има свој, ќе го наречам профил, каде што можеш да и ги видиш систем requirements, да ги спуштиш најновите пачови, да видиш кои твои пријатели ја играле играта, и во кој кланови играта е ставена (поддржана). На главната страна на Xfire можеш да ја видиш активноста на своите пријатели, односо што тие прават. Дали аплоадираат скирнс или видеа, ТОП 10 најиграни игри на денот од страна на корисниците и многу друго. Во моментов има 13,756,811 регистрирани корисници. И, за крај, најдоброто. Секој месец, Xfire подготвува наградна игра за корисниците. Последна наградна игра беше пред една недела. Имаше вкупно 40 награди. Ќе набројам некои од нив. Маици, кулери, лаптоп кулери, куќишта, мауси, тастатури (гејмерски мауси и тастатури), слушалки (Разор), куќишта за компјутери,напојувања, лаптопи, и прва награда беа 2 компјутери од 2200 ЕВРА! Во моментов исто така има наградна игра, кај што можеш да освоиш 6GB РАМ меморија, 700W PSU, тастатура, кулер, EVGA GeForce GTX280 1GB, EVGA GeForce GTX260 896MB, 16GB USB Stick. Најдоброто од се е дека учеството во наградните игри е бесплатно!


Се надевам дека ви дадов повеќе од доволно причини за да го спуштите овој фантастичен програм и да ги споделите своите гејмерски искуства со милиони гејмери од целиот свет! Мојот username е fico2008, па адднете ме. Еве и линк од мојот профил: http://www.xfire.com/profile/fico2008/ :helou:

А, да, и од толку девојки во Македонија, ни една да не се најдело гејмерка да га ебу...:cry:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom