WWE

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Супер RAW.
Ептен ме нервира што 3МБ се мега џабери.. :mad:
Панк имаше неверојатно промо,Рок се надевам дека само се загреваше.
Ова ќе биде неверојатен RTWM.
И мислам дека е време Зиглер да кешира пред РР..
--- надополнето: Jan 9, 2013 3:41 AM ---
Моментално има мега SmackDown spoiler на WWE.com
Рекција на спојлерот: :eek:
Who books SD? Why?!?
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
^ Винс

Но ова сварно е неверојатно. Го победи Шејмус 3 пати по ред за вака да ја изгуби титулата :facepalm::facepalm::facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
не могуЌе Винс да го букира ова.
Ама стварно појма немам кој го букира ова.Едноствано нема смисла.
Сите чекаме Зиглер да ја освои тутулата а овие од нигде никаде му ја даваат титулата на човекот што го прегази Дедо Мраз :ROFLMAO:,а башка уште не е ни асален фејс.Барем да почекаа до РР. Шоу ги bully РР и АДР.И на Рамбл АДР победува. После тоа Шоу КО Punch и Зиглер кешира. Кога АДР ќе победи па изгуби публиката повеќе ќе го сака а вака ептен глупо е букираново..
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Moже не планираат да му ја дадат титулата на Зиглер и овој да го продолжи фуедов со Сина до ВМ(ја би немал ништо против Сина да не биде блиску до титулата до тогаш) а Ортон или Шејмус да ја земат титулата и да имаат фуед. А можно е и овој меч да го планираат на EC(може да биде споилер ова): http://machinimapalooza.com/threads/elimination-chamber-2013-poster.3749/ па затоа Биг Шоу ја изгуби титулата.

Али треба сега кога се врати Рок да биде во живо СД оти сега кога ги прочитав нема да ми биде интересно....
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334

Billy Graham за промото на Панк:

IMPORTANT MESSAGE FOR CM PUNK

I watch the last hour of WWE Raw last night. It was the worst excuse for a show I have ever seen! My agent Scott is tight with legendary World Champion Bruno Sammartino. Scott has told me that WWE has been calling Brunno regularly begging him to go into the Hall of Fame. Bruno has been polite but has always said no thank you.

Tonight on RAW for the last 45 minutes of the show all they did was have CM PUNK talk, talk and more talk! The killer line came when Vince had Punk putting over his 314 straight days as world champ and then said and I quote, " you had people like Burno Sammartino , only wrestled in Madison Square Garden only wrestled one a month."

This was by far the biggest put down of Bruno ever. Why would WWE have Punk say that about someone they have been begging to go into the Hall of Fame for untold years? When that teenager looking CM Punk made that statement he was also talking about me, Ivan Koloff , Stan Hanson etc. Find the re run and listen closely and answer me this my Facebook friends - How can they justify putting down a real icon like this, and not get called out on it?

Any news sites can quote me on my statement below:

CM Punk, I have lost all respect for you for nor saying no to the writers of the WWE for saying Bruno Sammartino only wrestled once a month in Madison Square Garden. You talk about one of the greatest icons ever in pro wrestling like he was a JOBBER??? You should be ashamed of yourself for not having the self-dignity to say NO to the writers on that line. That line you delivered indicates that I am a big loser like Bruno as well and insults me as I wrestled in the same era as Bruno. This only confirms more that I want my name out of the WWE Hall of Fame.

How many monthly sell outs have you yourself drawn at Madison Square Garden? Not a PPV or the Raw TV show. Quit talking trash about Bruno. It's an insult to him and all the wrestlers of his era including myself!

Superstar Billy Graham

Одговоров на Џерико:

Chris Jericho@IAmJericho
Dear Superstar Billy Graham, Shut the hell up and stop being such a mark. Your Pal, Chris Jericho

 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Цела епизода: http://www.youtube.com/watch?v=w9e_MTLREIU

Шоу/ Дел Рио беше добра меч(квалитет како за на ППВ) и реакцијата на публиката на крајот беше добра. Не знам што ќе прават сега (Дали Биг Шоу ќе ја врати титулата на РР или Зиглер ќе ќешне) но АДР изгледа добро како фејс (и Рикардо исто) и се надевам дека нема да се претвори во супермен како Сина, Ортон(фејс) и Шејмус кога се шампиони. Шилд треба да почнат да имаат мечеви вака ќе станат досадни а Рок и Сандпу/Коди беше интересен сегмент.Само се надевам дека нема да прават комедии со Панк/Рок фуедов исто како лани со Рок/Сина. И ЈБЛ е добар за коментирање треба да го прегрлат на РАВ наместо двајцата аматери лол

А сега за 20 годишнината во понеделник сакам да ги видам Панк и Остин заедно во рингот он од wwe веројатно ќе направат Панк/Флер....
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Солидна епизода, последниот меч најдобар, Дел Рио шампион wtf? Сега очекувам кеш на Зиглер во скоро време, изгледа ќе прават Сина-Зиглер за титулата на ВМ (не би била лоша идеја според мене), интересен сегмент меѓу рок и Роудс Сколарс, Ортон - Сезаро, требаше овој меч да биде подолг, двајца неверојатни атлети во рингот, требаше да го остават мечот да потрае повеќе, па тогаш Шилд да го нападне Ортон.
За raw очекувам да го видиме Остин, по можност во сегмент со Панк :). Очекувам враќање и на Тејкер иако тешко дека ќе се случи тоа. Можно е и Леснар да го видиме, има многу опции за следниот raw, се надевам дека сценаристите нема да заебат работа.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
7
Едина причина шо е логична е дека Алберто Дел Рио ја зема титулава за да биде уствари пореално кеширањето на Зиглер. Ако се сеќавате лани Даниел Брајан кешираше на Биг Шоу и сеа ако го пуштеа пак Зиглер на Биг Шоу ќе изгледаше Шоу премногу слабо а се обидуваат да го изградат како heel - monster. Иначе не глеам друга причина за Дел Рио да биде Шампион, типот е стварно досаден нема вистински финишер освен тоа arm lock-ot шо е уствари submission hold и не глеам со кого би можел да има интересен feud Дел Рио. Мислам дека Зиглер ќе кешира многу брзо а можно е и на RR.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537




Ле Миз за оскар ! :ROFLMAO:

Иначе кога сме веќе кај филмовите на ВВЕ овој во кој што се појавува Вејд изгледа онака просечно итнересен.
Сакам Вејд да се појавува во повеќе филмови како споредна улога,да збори 10ина/20 минути во цел филм вкупно.Баш има таков изглед мафијашки а и башка акцентот :)
--- надополнето: 12 јануари 2013 во 20:48 ---
P.S. Holly shit kako go nemam videno posterov do sega


:pos: :pos::pos::pos:

Ova + promoto sto go imaa "veke nema da pcueme" "fuck" "damn it Shawn will you fucking stop saying the fucking word?" nesto u toj stil sto bese= DX 2016 for president and co-president

They got 2 words for ya:

Change America
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Тајсон Кид се повредил и ќе биде надвор од рингот од 10 до 12 месеци :( Баш малер е, сега кога Панк го спомна може планираа да му дадат пуш за Интерконтиненталната или УС титулата.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
7
Се шпекулира по блогвиве дека WWE више ги подготвила топ 4 меча за WM: The Rock vs John Cena, CM Punk vs The Undertaker, Brock Lesnar vs Triple H, Sheamus vs Randy Orton
Искрено CM Punk vs The Undertaker и Sheamus vs Randy Orton ми се супер али останативе две не би сакал да ги глеам по втор пат Рок и Сина го најавуваа цела година како once in a lifetime и сеа да го репризираат нема смисла башка нема ни некоја интересна прича да има нишо посебно. брок вс трипле Х исто реприза од SummerSlam нишо посебно Triple H две години по ред губеше на WM и на Summerslam изгуби и верувам дека сеа сто посто ќе тепа а и мислам дека брок леснар може у боље feud да се искористи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Се шпекулира по блогвиве дека WWE више ги подготвила топ 4 меча за WM: The Rock vs John Cena, CM Punk vs The Undertaker, Brock Lesnar vs Triple H, Sheamus vs Randy Orton
Искрено CM Punk vs The Undertaker и Sheamus vs Randy Orton ми се супер али останативе две не би сакал да ги глеам по втор пат Рок и Сина го најавуваа цела година како once in a lifetime и сеа да го репризираат нема смисла башка нема ни некоја интересна прича да има нишо посебно. брок вс трипле Х исто реприза од SummerSlam нишо посебно Triple H две години по ред губеше на WM и на Summerslam изгуби и верувам дека сеа сто посто ќе тепа а и мислам дека брок леснар може у боље feud да се искористи.
Bullshit.
Не верував во тие шпекулации јас
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Се шпекулира по блогвиве дека WWE више ги подготвила топ 4 меча за WM: The Rock vs John Cena, CM Punk vs The Undertaker, Brock Lesnar vs Triple H, Sheamus vs Randy Orton
Искрено CM Punk vs The Undertaker и Sheamus vs Randy Orton ми се супер али останативе две не би сакал да ги глеам по втор пат Рок и Сина го најавуваа цела година како once in a lifetime и сеа да го репризираат нема смисла башка нема ни некоја интересна прича да има нишо посебно. брок вс трипле Х исто реприза од SummerSlam нишо посебно Triple H две години по ред губеше на WM и на Summerslam изгуби и верувам дека сеа сто посто ќе тепа а и мислам дека брок леснар може у боље feud да се искористи.
ХХХ против Леснер тој ти е 99% сигурен. Тука нема шо да се направи. Пред две години чим го тепаше Панк и му ја запра серијата од 2 ППВ победи против Сина за Брок не би требало да биде никаков проблем. Шејмус/Ортон исто така доста веројатно, околу 90%. За другиве два може да не бидат. Рок си кажа дека ќе биде Main Event и веќе имаат планирано против кого (ама не кажа против кога) http://www.snsradionetwork.com/the-rock-says-he-will-main-event-wrestlemania-29-in-new-jersey/ па чим он знае можно е некој да ги пренел информацииве и шпекулацииве да се точни. Андертејкер/Панк би сакал меч ама само за титула оти инаку сите ќе знаеме кој ќе тепа. Рок/Сина може ќе донесе највеќе профит но се надевам дека нема да го направат мечов оти сварно и промота и мечот не се ништо посебно, Панк/Рок е веќе подобар фуед од се шо направија Сина/Рок лани и се гледа дека има хемија помеѓу нив па се надевам дека Панк/Рок ќе биде на ВМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom