Wotlk 3.0.x

Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
брале во играта уште на старт се одредуваш во тбц или ќе бидеш фул хардкоре pvp што значи само арена или пак фул pve што значи раидање. А само да знаеш pretbc times бев пвп маниак и после 4.5 месеци тогаш качив ранк 14, е сега замисли дали нема и на тебе да ти скисне од пвп после 4.5 месеци млатење хорди со premades. А за тоа т6 го собрав, еден glaive имав дури зошто другиот никако да падне. И кажи ми после тоа што да правам да фармам босеви за ништо што не ми треба од нив. + Јас зборам за мене и за други што се откажале, но реков на сите што играат и што сакаат да продужат нека продужат тоа е нивно право не мое. Но blizard ја уништија играта уште кога си отиде првиот тиме што ја креираше, тоа е бајаги бајаги назад у времето. Се што прават сега е за пари, да можат и ќе направат да купуваш gear со real money, но тоа ептен ќе ги уништи. Знаеш какви смешки се дешаваа у тбц. Замисли јас се утепав од фармање и правење инстанци да го направам SSC prequestot, и после им текна ај ќе го извадиме сите да можат да идат, смешно е тоа за сите ние што се измучивме да ја утепаме lady vashj и kael. А не сега секој тетрис у играта може да отиде BT etc.
Абе искрено браво што си фатил ранк 14, тоа барем не мора мене да ми кажуваш колку е лесно, најди си група со која ќе фармаш хорди 2-3 месеца и оп ранк 14, а за играта дека станува досадна после БТ епа тука си грешка, ако си бил толку добар и све со глаиве од Илидан па зашо не продужи Сунвел, да со овој 3,0 пачот сите босови се нерфнати 30% помалце ХП ама ете гилдовите шо го немаа бутнато бруталус пред пачов сеа заглавуваат на Фелмист, зашо? Зашо ти треба мозок за далје да идеш, а освен тоа не збори глупости дека не можеш да бидеш на две полиња и пвп и пве, од мој гилд има рогуе шо има гладиатор титула од последните 2 сезони а има и 2 варглаиве и со гилдот тепа до 5-ти бос у сунвел ова се пред пачот значи, а тоа дека зимање епици е лесно, да дури и премногу е лесно ама тоа не е баш така лошо, како и да е нубовите шо имаат таква опрема од баџови ке се познаат, а има и такви шо се стварно добри и им требало баш таква опрема да продужат даље. :toe:

Сума сумарум, новата експанзија ќе биде супер, играм на бетата моментално и ме тера да си ставам гамекард пак, иначе не прекинав зашо беше досадно него дека немам повеќе време за игра.

ПС: Извинување шо пишувам ВоВ изрази на кирилица ама јебига ме мрзи да сменам :baeh:
 
B

Blacks

Гостин
Dojde Wotlk !!!:vozbud:

Ajmo site utre vo Jugoton na shoping :vozbud:
Imalo poracano preku 400 kopii od expanzijata....
Znae nekoj vo kolku saatot otvara Jugoton ...

Pozdrav and have fun. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
27 hours is exactly the time it took French player Nymh, a warlock on the European server Drek'thar, to reach the new level limit.


"The biggest problem was to find a spot with enough monsters to grind without too much downtime", Nymh said. "I spent some time on beta servers and eventually found the crypt in Drakil'ji Ruins (Grizzly Hills), I think that's one of the only place in Wrath of the Lich King where monsters repop in about 30 seconds, mobs here are also neutral and it makes grinding a little safer."


Еве кој прв до 80ти левел.

Јас мислев Blacks ќе биде,ама ништо :(
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
За 27 саата од 70ка до 80ка!? Или грешка сум нешто... СВАШТА
 
Член од
1 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
ццц не сме надркани? не никако...енивеј гуд џоб..
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
А кој е прв раид лесен ко Karazhan на TBC шо беше?
 
B

Blacks

Гостин
А кој е прв раид лесен ко Karazhan на TBC шо беше?
Vo Wotlk prvc raid e Naxxramas (se preseli od EP :D).
A za toa kolku ke bide lesen ne moze da ti kazam. Ke vidime ovaj petok so guildot treba da odime, taktikite se slicni kako kaj Pre-TBC Naxx. I kako shto znam karazhan i ne bese bas lesen koga izleze TBC.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Vo Wotlk prvc raid e Naxxramas (se preseli od EP :D).
A za toa kolku ke bide lesen ne moze da ti kazam. Ke vidime ovaj petok so guildot treba da odime, taktikite se slicni kako kaj Pre-TBC Naxx. I kako shto znam karazhan i ne bese bas lesen koga izleze TBC.
Прелесен е. Добро организиран гилд ја чисти Naxxramas во 1 ден. Јас очекував да биди барем како што беше Karazhan на почеток на TBC, али то е шо е , сепак вистинската игра почнува на 10 декември кога стартува арена PVP , а и во тоа време би требало да бидат изваени правите 25 мен инстанци.
 
B

Blacks

Гостин
Прелесен е. Добро организиран гилд ја чисти Naxxramas во 1 ден. Јас очекував да биди барем како што беше Karazhan на почеток на TBC, али то е шо е , сепак вистинската игра почнува на 10 декември кога стартува арена PVP , а и во тоа време би требало да бидат изваени правите 25 мен инстанци.
A taktikite iste se ili ?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
A taktikite iste se ili ?
Па генерално исти се , незнам ни која му е целта на близз шо ја кладоја. Дали пвп-ејците да земат некое пве парче или пак тие ептен лоши играчи да имат по некој "free epic ". Јас лично се разочарав. Еве нешто шо би требало да те заинтересира.

We are proud to declare that all WOTLK PVE raid content has now been cleared. This is both a moment of triumph and a cause for concern. The question in all our minds right now is if we could do this, how soon until the rest of the top guilds in the world clear all the raid content that WOTLK has to offer? Did Blizzard miscalculate in the tuning of these encounters? Or is this Blizzard folding under the weight of a large casual player base that demands to be on equal footing with end-game raiders?

 
B

Blacks

Гостин
Stvarno e razocaruvacki shto ja napravile tolku lesna. Ova shto go imas napisano od Nihilum i SK gaming e ili>>/?
Па генерално исти се , незнам ни која му е целта
на близз шо ја кладоја. Дали пвп-ејците да земат некое пве парче или пак тие ептен лоши играчи да имат по некој "free epic ". Јас лично се разочарав. Еве нешто шо би требало да те заинтересира.

We are proud to declare that all WOTLK PVE raid content has now been cleared. This is both a moment of triumph and a cause for concern. The question in all our minds right now is if we could do this, how soon until the rest of the top guilds in the world clear all the raid content that WOTLK has to offer? Did Blizzard miscalculate in the tuning of these encounters? Or is this Blizzard folding under the weight of a large casual player base that demands to be on equal footing with end-game raiders?

 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Stvarno e razocaruvacki shto ja napravile tolku lesna. Ova shto go imas napisano od Nihilum i SK gaming e ili>>/?
Па од кој можи друг :) Инаку не вервам вака дека ке остани т.е сигурно новите отворени 25 ман инстанци ке имат своја тежина.
 
Член од
26 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
едино добро што ќе го вратат у новата екпанзија кај rogue е даггер дмг. Ми недостигаат старите времиња кога пвп се правеше со даггери и брз дмг. Но како што сум рекол, wow ја направија како покемон онлајн и знам дека сите луѓе што се откажале нема никад да се врата, ма што сакаат и да стават пак истото е borredom до јаја. Ја уништија играта со TBC
Totalno se slagam so Dikivest ... ne pisuvam na forumov ali napraiv akaunt temava me inspirirase.WoW igrav do pred godina dena ... milo mi e sto se otkazav ... igrata pocna da stanuva sranje ... samo dremenje po gradovite i farmanje gold celo vreme.Pocnaa epten da stanuvaat Blizzard alcni samo za pari ... uste TBC ne si go iskonzumiral ko sto treba oni vadat WOTL... samo za pari.Nema drazta se izgubi vise ... nekoj ke kaze PVP e sto pvp da otides u arena i da ne mozes druid eden healer da ubies ne daj boze da e so nekoj imba gear ... nema teorija.Dzabe frlanje pari ete mi sedi akauntot i cdinjata doma ako saka nekoj ke mu go daam za dzabe pari sose cdinja sve komplet paladin retri iam 70ka i use nekoj karakter...
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Па од кој можи друг :) Инаку не вервам вака дека ке остани т.е сигурно новите отворени 25 ман инстанци ке имат своја тежина.
Абе ти истанца за 25 луѓе ја сметаш на добар и тежок Raid? Raid беше пред ТBC 40 луге и тепање масовно , се што беше под 40 луѓе се идеше со рандом групи не со гилд.:uvo:
Јас искрено ова сега што ги прават истанциве за 10,20,25 луѓе не го сметам за асален PvE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom