Wotlk 3.0.x

B

Blacks

Гостин
Како ви се допаѓа новиот пач. т.е со achievments и сето тоа ... Според мене е отворено ново поглавје на ВОВ
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па и ти како отварач на темата,напиши нешто повеќе,да тргне дискусија.

Сериозно,ќе му предложам на Овер да ставиме минимум од 3 реченици во пост,при отварање на тема.
 
B

Blacks

Гостин
Па и ти како отварач на темата,напиши нешто повеќе,да тргне дискусија.
Ок Мас во право си ...

Што мислите за новите таленти.. Дали беше добра идеа да бидат ставени сега или откако ќе излезе WOTLK. Дали мислите дека играта со имплементацијата на талентите стана неизбалансирана помеѓу класите.

Фризерски салон ... интересна работа која што малце ќе ја разбие монотонијата (ако постои такво нешто во ВоВ :D )..

Аchievments system -- револуционерен систем којшто дозволува да ѕирнеш малце подетално во тоа што се имаат направено играчите во текот на нивното искуство со ВоВ... + има што да се прави кога ти е досадно :vozbud:.

Bonus healing and Bonus damage = spell power ...
critical strike = spell critical strike
haste rating = spell haste rating
1 spell power = 1.88 healing
(Za djabe sobirav shadow oprema za mojot priest :P )

И дали имате нешто да изјавите за Паладините и нивниот моментален Overpower specc ... t.e Overpowered se vo holy i vo retribution ...

Pozdrav
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
111
Поени од реакции
14
Ок Мас во право си ...

Што мислите за новите таленти.. Дали беше добра идеа да бидат ставени сега или откако ќе излезе WOTLK. Дали мислите дека играта со имплементацијата на талентите стана неизбалансирана помеѓу класите.

Фризерски салон ... интересна работа која што малце ќе ја разбие монотонијата (ако постои такво нешто во ВоВ :D )..

Аchievments system -- револуционерен систем којшто дозволува да ѕирнеш малце подетално во тоа што се имаат направено играчите во текот на нивното искуство со ВоВ... + има што да се прави кога ти е досадно :vozbud:.

Bonus healing and Bonus damage = spell power ...
critical strike = spell critical strike
haste rating = spell haste rating
1 spell power = 1.88 healing
(Za djabe sobirav shadow oprema za mojot priest :P )

И дали имате нешто да изјавите за Паладините и нивниот моментален Overpower specc ... t.e Overpowered se vo holy i vo retribution ...

Pozdrav
Искрено не знам зосто сите пиштат за паладините??? можеби дека беа најслаби па сите научени да си тепаат паладини како на шала а сега малце ги појачаа и одма сите НЕРФ НЕРФ....кој има играно пред БЦ знае дека паладинот бесе една од појаките класи па после го расипаа и сега во новиов пач не е несто посебно јак е сега дека уште е 70 ЛвЛ а иначе прочитајте малце на 80ти паладинот не добива нов ранк ни на Crusader Strike ни на Divine Storm за разлкика од сите другите класи што ке добијат нови ранкови?!? и згора на се му го намалија 30% демиџот на сите џаџменти и сеали....:nenene:
 
B

Blacks

Гостин
Искрено не знам зосто сите пиштат за паладините??? можеби дека беа најслаби па сите научени да си тепаат паладини како на шала а сега малце ги појачаа и одма сите НЕРФ НЕРФ....кој има играно пред БЦ знае дека паладинот бесе една од појаките класи па после го расипаа и сега во новиов пач не е несто посебно јак е сега дека уште е 70 ЛвЛ а иначе прочитајте малце на 80ти паладинот не добива нов ранк ни на Crusader Strike ни на Divine Storm за разлкика од сите другите класи што ке добијат нови ранкови?!? и згора на се му го намалија 30% демиџот на сите џаџменти и сеали....:nenene:
Моментално како што стојат работите баба ми да игра паладин нема да ја тепам.Влези малце на било кој Бг. Едноставно тоа не е само мое мислење целата ВоВ заедница потенцира на тоа прашање и само прашање на време е кога ќе бидат нерфнати а со тоа што викаш за ранковите и веќе се нерфнати:jaj:...
Пред ТБЦ... А бе холи паладините им ја крадеа опремата на холи пристовите... Паладините макнеа Cloth опрема...

Пред ТБЦ алтерак вали сценарио: Paladin почнува тепачка со хорда... Си става бабл... му поминува времетраењето на баблот.. Паладинот умира РОФЛ...
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
111
Поени од реакции
14
Моментално како што стојат работите баба ми да игра паладин нема да ја тепам.Влези малце на било кој Бг. Едноставно тоа не е само мое мислење целата ВоВ заедница потенцира на тоа прашање и само прашање на време е кога ќе бидат нерфнати а со тоа што викаш за ранковите и веќе се нерфнати:jaj:...
Пред ТБЦ... А бе холи паладините им ја крадеа опремата на холи пристовите... Паладините макнеа Cloth опрема...

Пред ТБЦ алтерак вали сценарио: Paladin почнува тепачка со хорда... Си става бабл... му поминува времетраењето на баблот.. Паладинот умира РОФЛ...
Ке видиме како ќе е на 80ти и не знам зошто уште се зборува за паладинот веќе ги нерфоваја а бтв зошто никоја не зборува за магетo...добро опремен може да ти направи 12к instant demage сега ти види...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
едино добро што ќе го вратат у новата екпанзија кај rogue е даггер дмг. Ми недостигаат старите времиња кога пвп се правеше со даггери и брз дмг. Но како што сум рекол, wow ја направија како покемон онлајн и знам дека сите луѓе што се откажале нема никад да се врата, ма што сакаат и да стават пак истото е borredom до јаја. Ја уништија играта со TBC
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
111
Поени од реакции
14
едино добро што ќе го вратат у новата екпанзија кај rogue е даггер дмг. Ми недостигаат старите времиња кога пвп се правеше со даггери и брз дмг. Но како што сум рекол, wow ја направија како покемон онлајн и знам дека сите луѓе што се откажале нема никад да се врата, ма што сакаат и да стават пак истото е borredom до јаја. Ја уништија играта со TBC
Да точно БЦ му бесе чист промашај искрено мислам дека и со WOTLK доста играчи ке му заминат а искрено кој будала би почнал од ново 100 евра ке му треба само за ацц да купи :pos2:
 
B

Blacks

Гостин
Да точно БЦ му бесе чист промашај искрено мислам дека и со WOTLK доста играчи ке му заминат а искрено кој будала би почнал од ново 100 евра ке му треба само за ацц да купи :pos2:
A zosto togas brojot na igraci se zgolemuva nenormalno .. ??

Diki TBC bese promasaj da no so Wotlk se vraka stariot Gothic stil na WoW (do nekade)...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
можда се зголемува но играта ја направија и баба ми да седне и да фарма ствари, не е како што беше претбц. Сега нив им е битно на сметка пари да им стигаат не колку се задоволни луѓето што играат, еве види јас пред да се откажам летово, 25 факции exalted и тоа пред бајаги време, немав точно што да правам у играта, голд не е проблем више правиш dailies и зимаш голд ко лудо, освен што рејдавме хардкор ништо друго не правевме, од 20 саати што бев онлајн у sh city бев 15 саати и бев афк или chatav со некој. Нема што да се прави у играта брале. Сега можда wotlk ќе биде интересна но пак ќе се деси истото ќе видиш све ќе пројдеш све и на крај borred до јаја ќе бидеш. ех старите времиња кога се идеше по мали инстанци нонстоп, па кога се правеа групни Outdoor пвп у soutshore, тоа беа времиња. Па кога ќе сапнеш човек у бг и сапот трае 45 секунди, тоа беа времиња, но за тие што уште играат go go go enjoy it.:coffee:
 
B

Blacks

Гостин
Diki gledam deka od igrata ti skisnalo i toa e tvoe pravo se razbira no ne mozes da kazes deka nema sto da se pravi vo igrava... Sekogas mozes da si zadades nekoj sopstven objective in game vo toa e ubavinata na ovaa igra.
Probaj da dignes 2500 rating vo arena ili pak soberi full t6 oprema i duri ako uspees da go napravis toa pak ke ima sto da se pravi.. t.e Blizz ke te navlecat na nesto drugo.. Znaci od taa gledna tocka non-stop mozes da napreduvas. A toa sto na tebe ti skurcilo od igrata toa e neso drugo..

Pozdrav
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
брале во играта уште на старт се одредуваш во тбц или ќе бидеш фул хардкоре pvp што значи само арена или пак фул pve што значи раидање. А само да знаеш pretbc times бев пвп маниак и после 4.5 месеци тогаш качив ранк 14, е сега замисли дали нема и на тебе да ти скисне од пвп после 4.5 месеци млатење хорди со premades. А за тоа т6 го собрав, еден glaive имав дури зошто другиот никако да падне. И кажи ми после тоа што да правам да фармам босеви за ништо што не ми треба од нив. + Јас зборам за мене и за други што се откажале, но реков на сите што играат и што сакаат да продужат нека продужат тоа е нивно право не мое. Но blizard ја уништија играта уште кога си отиде првиот тиме што ја креираше, тоа е бајаги бајаги назад у времето. Се што прават сега е за пари, да можат и ќе направат да купуваш gear со real money, но тоа ептен ќе ги уништи. Знаеш какви смешки се дешаваа у тбц. Замисли јас се утепав од фармање и правење инстанци да го направам SSC prequestot, и после им текна ај ќе го извадиме сите да можат да идат, смешно е тоа за сите ние што се измучивме да ја утепаме lady vashj и kael. А не сега секој тетрис у играта може да отиде BT etc.
 
B

Blacks

Гостин
A be vo pravo si so toa shto igrata ne e toa so bese no so Wotlk velat deka seto toa ke se smeni ( ke vidime za toa ). A za toa sto vikas SSC. Se znaese koi guildi i koi igraci go raidale SSC vo vremeto koga bese so prequest (barem na mojot server e taka) Igrata ja pravat taka da bide podostapna na casual igracot (vo Wotlk sekoja raid instanca ke bide dostapna vo 10 man i 25 man mode).

A za arena ako znaes sto pravis t.e ako si stanal master na tvojata klasa i se imas usoglaseno so tvojot arena partner/i treba da igras prilicno malku. Najjakite timovi so po 2000+ rating imaat izigrano 150-200+ igri cela sezona .. Znaci moze da odis na raidovi i da odis arena a ti kako sto kaza deka si sedel 15 saata u shattrath... toa vreme si mozel pokonstruktivno da go iskoristis ..

Pozdrav
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
можда се зголемува но играта ја направија и баба ми да седне и да фарма ствари, не е како што беше претбц. Сега нив им е битно на сметка пари да им стигаат не колку се задоволни луѓето што играат, еве види јас пред да се откажам летово, 25 факции exalted и тоа пред бајаги време, немав точно што да правам у играта, голд не е проблем више правиш dailies и зимаш голд ко лудо, освен што рејдавме хардкор ништо друго не правевме, од 20 саати што бев онлајн у sh city бев 15 саати и бев афк или chatav со некој. Нема што да се прави у играта брале. Сега можда wotlk ќе биде интересна но пак ќе се деси истото ќе видиш све ќе пројдеш све и на крај borred до јаја ќе бидеш. ех старите времиња кога се идеше по мали инстанци нонстоп, па кога се правеа групни Outdoor пвп у soutshore, тоа беа времиња. Па кога ќе сапнеш човек у бг и сапот трае 45 секунди, тоа беа времиња, но за тие што уште играат go go go enjoy it.:coffee:
Da ti kazam pravo mozda kara-BT bea...kolku tolku lesni(iako nihilum se pokazaa kako vistinski pro igraci i ja butnaa 20 dena pred ostanatite).Posle ja napravija SWP koja da ti kazam pravo ne e lesna.Tie so porano odea BT/MH sea zaglavuvaat do kraj(ova zboram za pred 3.x.x patchot).Sea gi nerfnaa SITE AMA BAS SITE raidovi i kara se ide za 1 saat.Luge so uste imaat t5 na niv idat i tepaat SWP.KAJ GI NAPRAVIJA EPTEN JAKI TALENTITE PA USTE I GI NERFNAA BOSOVITE:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom