World of Warcraft: The Cataclysm

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Првиот пат ја симнав Алфа верзијата и некако не ми се допадна. Женскиот ворген не бил довршен, начинот на прикажувањето на мапите е катастрофа. Сега ја симнувам бета па се надевам дека има подобрувања од алфа верзијата
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Првиот пат ја симнав Алфа верзијата и некако не ми се допадна. Женскиот ворген не бил довршен, начинот на прикажувањето на мапите е катастрофа. Сега ја симнувам бета па се надевам дека има подобрувања од алфа верзијата
Cataclysm веќе не е во бета, излезе пред некој ден.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Ќе ја биди ? Или реприза на wotlk со пофенси територии и поголем левел?
 
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Моментално има многу багови, dungeon tool некад работи некад не,луѓево малце по малце почнуваат да изиграваат ninja си зимаат работи и што не требаат ако им треба нешто и ти падне тебе на пример ти викаат дај го тоа или ќе те кикнам.Чекам малце да се се смират и ќе продолжам да
леверирам.
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Ќе ја биди ? Или реприза на wotlk со пофенси територии и поголем левел?
WotLK беше срање невидено, мислам дека Cata ќе ја биди, доста работи се сменети во поглед и на PvP и на PvE :P
 
Член од
17 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
Ja играм Катаклизам од денот кога испадна. Многу галама се крена околу експанзијата, но лично мене не ми се допага. Подобро беше WOTLK,барем за мене. Background dowloader-от смрди ако имаш поминат лимит или послаб компјутер. Данџн фајндерот... за да влезеш во инстанца ти требаат минимум 30+ минути. Единствено нешто што ми се допага се Гилд ранковите и бонусите што ги добиваш ако си во гилд.
Смената на талентите е добар и интересен начин да се разбие досадата. Во секој случај ми станува премногу досадна... можеби за тоа губам интерес да ја играм! :P
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Данџн фајндерот... за да влезеш во инстанца ти требаат минимум 30+
Тоа ти е кога си DPS. Најди си tank или healer другарче. :)

Што е до мене, експанзијата сеуште не сум ја пробал, изгледа доста добро и бајаги од работите се подобрени. Но ради обврски немам време да ја пробам.

Како и да е можно е и да ја скипнам цела оваа експанзија ради Star Wars: The Old Republic, а и баш датата на искачање е негде таму на лето, таман кога ќе бидам со малце повеќе време.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Според мене ќе ја биди иако има неколку багови, ама ќе се среди со тек на време
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
јас никако не успеав да ја инсталирам :0
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво дечки,

Ја симнувам од Замунда Cataclysm во исо формат и е негде 7.72GB, прашањето ми е, дали треба да ја имам претходно инсталирано Wrath of the Lich King за да ја играм оваа? или може чиста инсталација? поздрав :)
 
С

сашенко

Гостин
Престанав да ја играм Wow пред година ипол и од тогаш немам помислено на неа ама летово се мислам пак да ја ставам.Ми фали играва искрено.Играв на молтен и незнам дали имаат направено апгрејд на ова новово или уште ке се чека ама сакам да го пробам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom