World of Warcraft: The Cataclysm

Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Dali znae nekoj dali kaj nas moze nekade da se naprai preorder za cata i po koja cena?
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Po dolgogodisna kariera niz razni MMORPGs resiv da ja kupam i da pocnam so WoW. Znaci po tie free MMOs se utepav od frlanje pari za shop itemi, pa wow mi doaga mnogu poevtino, a sepak se site ednakvi vo toj pogled sto mi se dopagja. Poveke bi igral casual, poradi nedostig na vreme ovoj period. Mage mi e kako ultimate klasa, ke igram alliance, pa me interesira nekoi racial imaat li vrska? Me kurcat dzudzinjana gnomes, imaat +5% intellect racial i citam vo novata ekspanzija toa e mnogu vazen stat za mage. Human izgleda bolje ali +3% spirit...
Nekoi sugestii?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Хјуман 10% репутација + расијал ко бателграунд тринкет
Дворф - самата раса доволно збори , стонескин трга појзони и блеед ефекти + 10% армор доаѓа како мал кулдаун зависи од твојата улога и класа( дал е за тенк или дпс)
Најт елф - стелт за секоја класа , дупли за рог и плус те вади од комбат.
Дранеи - чисто ради џулкрафтин некој денар + незнам зошо би го бирал можно е на ретки ситуации лечката нивна да те спаси
Гном не е раса.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Ondak human bi izbral, fala na pomosta pri izbor. Sea citam trga movement imparin effects i feari sto e odlicno za pvp. Btw zosto igrava nejke da mi se patchuva? Mi stoi launcherot na Downloading updated tools. Pisav i na support.
Fala uste ednas:)
 
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Како мислиш дека не ти се пачува што ти вика?
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Pa pustam igrata preku launcherot, toa Play od desno nemoze da go pustam i pocinja da se puni loading barot "Downloading updated tools", i zamrznuva uste na pocetokot. Citam i na forumive imaat problem takov mng ama ne pisuva nigde resenie. Posle probuvam preku "WoW" ikonata, igrata se startuva, pisuvam acc i pass i mi updatuva neso i mi vika restart game to download the patch. Stiskam Restart poso nema drugo kopce pocnuva downloader ali nekoj error neso dava can not connect to tracker. Inace probuva da simne nekoj enUS patch, iako jas iam enGB(evropska) verzija na igrata. Na oficijalnite forumi vikaat mozno e da se osteti igrata i e greska na blizzard... Stvarno neznam sto e rabotava. :)
 
Член од
6 април 2010
Мислења
101
Поени од реакции
8
Вака,решение има, прво исклучи го анти вирусот и уклучи го Вов Launcherot зависи од брзината на твојот интернет за 10мин ќе ти се аптејтира или за саат време.Плеј неможе да стигнеш кога е црвена линјата за пунење може да играш кога ке стане жута ама ќе имаш она spikes како и да се вика пробај така.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Nisto ne raboti 100 resenija probav i niz net sto citav. Nekoi gledam go imaat problemov i poveke od nedela dena. tuu a bas se resiv WoW da zaigram...
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Некој да не знае дали може Digital upgrade да се направи преку Maestro дебитна картичка?
 
Член од
25 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Aman vece so cata sw rasipa wow itemite sto se se 4x pati pojaki od {lichking} ova ve4e ne e normalni kade otide wow cccc !!!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Пошто играва излезе, ајде да ви кажам интеренесна вест некој успеал да го крени левел 85 за 5 часа. Играл Паладин и набрзо ќе ставел видео, да видат сите.
 
S

StormRage

Гостин
Пошто играва излезе, ајде да ви кажам интеренесна вест некој успеал да го крени левел 85 за 5 часа. Играл Паладин и набрзо ќе ставел видео, да видат сите.
дада глеам брзо излевеловаа многу... неам Cataclysm ама иам уште 2 дена гејм карта и влегов сношти во 11 имаше 10 85ки
 
B

Blacks

Гостин
Пошто играва излезе, ајде да ви кажам интеренесна вест некој успеал да го крени левел 85 за 5 часа. Играл Паладин и набрзо ќе ставел видео, да видат сите.
Athene дигна прва 85ка...

И прва 80ка...

Мислам и прва 70ка ал не сум сигурен.

--- надополнето ---

дада глеам брзо излевеловаа многу... неам Cataclysm ама иам уште 2 дена гејм карта и влегов сношти во 11 имаше 10 85ки
Да, брзо се дига. За едно 12 саати дигнав 82ка со casual questing, ганкање, дигање археологија и шетање натаму наваму низ новите зони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom