World of Warcraft: The Cataclysm

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Еве за што се работи:





Во превод, Близард го заштитија зборот Cataclysm за користење како име на еден од горе-наведените продукти. Нешто што ме доведе да помислам дека ова ќе е новата експанзија за WoW, а не името на новата MMO игра е следното:

The Great Sundering, also known as simply the Sundering or the Cataclysm, was a world event which reshaped Azeroth approximately 10,000 years ago at the end of the War of the Ancients. This event was triggered due to the Well of Eternity being destroyed.
Prior to the Sundering, there was only one continent on Azeroth, referred to as Kalimdor. In the catastrophic explosion, eighty percent of the land mass was destroyed, leaving behind the major continents and scattered islands that are known today: Northrend, Kezan, the Eastern Kingdoms, and the remnant still referred to as Kalimdor.
The site of the Well of Eternity became a swirling vortex of power known as the Maelstrom.
So, what do you think? :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Сепак мислам дека Emerald Dream би била новата експанзија. Веќе има некои фајлови кои преку data-mining се извадени од играта кои што посочуваат кој Emerald Dream.

Не знам, ќе видиме.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Сепак мислам дека Emerald Dream би била новата експанзија. Веќе има некои фајлови кои преку data-mining се извадени од играта кои што посочуваат кој Emerald Dream.

Не знам, ќе видиме.
Можно е, всушност повеќе сигурно ми стое дека ќе има или експанзија или барем некоја инстанца или раид поврзана со The Emerald Dream. Веќе има портали кои се чувани од елитни мобови, но според името Cataclysm најверојатно ќе бидат Maelstrom делот заедно со Undermine градот и Tomb of Sargaras островите.

EDIT: Мал update...

Blizzard го купија домаинот wowcataclysm.com :)
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Hmm ako izvadat Emerald Dream toa ke treba da e posledna ekspanzija ama na blizz im odi dobro so pari praenje taka da ke izmislat nesto drugo :P
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Мислам дека следната ке се вика Maelstrom (80-90, две нови раси, се шушка Worgen/Pandaren), а Emerald Dream (90-100) ке биде предпоследна односно одма после Maelstrom. Последната експанзија што ке биде 100+ (нема да се иде над левел 100, туку само данџните и итемите ке рипаат со левел) забораив како се викаше.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ммм :) Се си мислам дека оваа експанзија нема да дојде набрзо ;)

All hail Diablo III :)))
 
S

StormRage

Гостин
Па The Emerald Dream ќе вредит само ако е ко шо требит друиди само треба да имаат пристап... е сега значит уште остана негде Саргерас да се убие и да заврши се :)
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Најнова експанзија веројатно ќе биди Маелстормот или Емералд дрим,ама изгледа првото.
 
Г

Господ

Гостин
Па The Emerald Dream ќе вредит само ако е ко шо требит друиди само треба да имаат пристап... е сега значит уште остана негде Саргерас да се убие и да заврши се :)


Sargeras mrtov ama u sedumnaes iljaditata ekspanzija poso inace od kaj Blizard ke praat pari :star:
 
Г

Господ

Гостин
Sakav da kazam ke bide mrtov vo sedumnaeset iljaditata ekspanzija
znam deka e negde u Twisting Nether i deka toa so go skinala Aegwynn ili kako i da e bilo
avatar na Sargeras ali ipak sumnjam deka Sargeras ke bide mrtov u narednata ekspanzija
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Како и да е ,нека не се заебат ко со ТБЦ кога го избација Илидан прерано па мораа нова експанзија да прават.
 
Г

Господ

Гостин
Ilidan bese najmal problem u TBC...
Da ne zboram kako u sekoj nov patch poebuvaa po edna klasa
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Sargaras е мртов, а неговата душа е затворена на тие островите на кои играте во WC3:TFT. Ја знам скоро цела историја на играта, и ја имам читано War of the Ancients книгата до некаде. Нема со Sargaras да се тепаме во новата експанзија, најверојатно ќе биде со неговата душа, колку звучи глупо на македонски, Sargaras's Spirit или со Guldain's Spirit (оти и тој е мртов). А можно е и со единствениот преживеан шаман од друштвото на Guldain. Или па со вештерката, кралицата на мурлокците. Има многу можности. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom