Work and travel USA

Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
znam ali overtimeot kako sto mi kazaa ne bil tolku redoven ..obicno izbegnuvaat rabotodavcite zatoa sto ne im se isplati :)
Да, затоа најубаво е да се оди кајшто нема многу студенти, мала понуда на работна сила па ќе те молат да им работиш прекувремено :).
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Не, не. Саемот ти е на 26 инаку се аплицира до денеска 23, затоа побрзај ако сакаш да одиш :)
--- надополнето: 24 јануари 2012 во 00:43 ---
нели е до 26?
не, саемот е на 26, а ако аплицирањето трае до денес 23 :)
ако сакаш да одиш побрзај
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
137
Поени од реакции
42
ima nekoj odeno Wellfleet MA na Cape Cod, kako e tamu, dali mozi da se najdi vtora rabota dali davaat overtime i sl ..
 
Член од
27 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
14
Има некој што ќе оди на саемот за 6 flags преку америкуест?

И дали има некој кој има работено во овој парк да сподели искуства?
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Дечки ај кажете ми одприлика кој месец кога ке ги добиеме назад парите од данокот од Америка??
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
57
Поени од реакции
20
Имам одлична прилика за Work&Travel заинтересирани, од мој поранешен газда, за жал јас веќе немам право да се пријавам за програмата.....170$ неделно со платен ручек (бааѓи добар, тоа ќе ве држи...), плус јас се нудам доброволно да посредам со мој бивши работодавец во друг ресторан кој дава 40$ за 4 саати, најчесто од 6.30-10.30...За сите прашања слободно на пм....
++++++
Валјда нема да морате да идете низ сите тие булшит процедиру (низ кои ја бев) за да добиете виза.....Повторувам, ќе имате работен договор уште пред да аплицирате....За втора работа ја ви гарантирам!
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
По колку долари неделно трошевте за храна, тие што бевте лани?
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
12
Поени од реакции
7
По колку долари неделно трошевте за храна, тие што бевте лани?
Прво,зависи во кој дел од УСА си,цените не се исти во сите градови.
Второ,зависи каде работиш,повеќето имаат еден платен оброк на работното место,но сепак тоа зависи каде работиш.
Најважното сепак зависи од тебе.Можеш да поминеш со 5-10$ на ден(има пример пица парче за 1-2$,или ке си купиш леб и еурокрем,пилешко итн.).Со еден оброк на работа,10$ би ти биле доволни за да си најаден и напиен.
Е сега секако,има и од оние "господа" кои не јадат што било и кои трошат 10$ само за 1 оброк во МекДоналдс.
Значи зависи од тебе,ама не планирај си од дома колку би потрошил бидејќи никогаш домашната математика не излегува таму,ама баш никогаш.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Од што зависи дали ќе ти дадат виза ? Видете англиски знам (не перфект ама знам) ама имам еден предмет од лани презапишано дали има шанси да ме одбијат :unsure:? Нека ми кажат некои што имаат повеќе искуство
 
Член од
31 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали некој бил Ocean Edge да работи? Ако има некој, ке можи да сподели некој информации на пример, искуство, дали се наоѓа втора работа, како се движат цените на сместување и слично.. ????????
Jas bev vo Ocean Edge, i iskreno dobro e ako rabotis kako server a obicno toa se amerikancite pa taka da potesko e inaku site drugi obicni pozicii kako busser, hostesa, housekeeping, lifeguard, i sl se plateni od 9$ do 10 $ i imas 40 saati nedelno , vtora rabota mozes da najdes ako otides pocetok na juni i da se rastrcas malku a inaku za rabota ima rabota :) mestoto e mirno nema kaj da izleguvas pa mozes da zastedis nesto i ima mnogu studenti ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom