Work and travel USA

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
колкави се шансите за добивање виза , ако си на последна година од студиите, колку што слушнав јас не се големи ????
зависи до агенцијата, незнам лани на 1000 луѓе еден дали одбија, и јас сум последна година! и ми рекоа фрки неам за виза па ќе видиме!
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Имаше пред 2-3 дена објавено на веб страната на студентската унија,кои агенци,колку пари за work travel USA,и излезе дека Кouzon се најевтини .........
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Имаше пред 2-3 дена објавено на веб страната на студентската унија,кои агенци,колку пари за work travel USA,и излезе дека Кouzon се најевтини .........
Јао мајко мила, па што е толку ефтино во Коузон?
Исти им се цените со Аурора...
Јас се мислев каде да аплицирам, па се решив за ЗИП....не за друго, туку поради тоа што лани имаа понуди за NYC па се надевам ќе имаат и оваа година (а и они ми рекоа дека најверојатно ќе има)
Во Викинг травел беше 620 евра ...сега е 650 евра....горе доле исти се секаде цените..само што не сите те обврзуваат да купиш билет од кај нив :D
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Нов сум на форумов.. ме интересираат искуства во врска со Викинг травел, некој што бил, слушнато од други и слично исто и зип травел, кои се подобри?
кој што има нека каже слободно.. Каузон не ни прашувам по шо од мн што читав сите лоши раб кажаа исто и за зип имаше некои а за викинг немаше ништо..
и ме интересираат искуства на некои во Аљаска што се биле, фишинг индустри.. и Колорадо исто така - шанси за втора работа, сместување, даноци и сл.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Нов сум на форумов.. ме интересираат искуства во врска со Викинг травел, некој што бил, слушнато од други и слично исто и зип травел, кои се подобри?
кој што има нека каже слободно.. Каузон не ни прашувам по шо од мн што читав сите лоши раб кажаа исто и за зип имаше некои а за викинг немаше ништо..
и ме интересираат искуства на некои во Аљаска што се биле, фишинг индустри.. и Колорадо исто така - шанси за втора работа, сместување, даноци и сл.

тоа за риби јас сакав лани да идам...тој у викинг ни кажа...деца ќе фатите хард кор по 13-15 сааати на ден два месеци додека е рибна сезона, ќе напраите над 10 000 чисти дека јадење, пиење и спиење ви е гага... само мислев дека нема да се издржи, али па на другар една шмизла отиде и рече напраила пари...така да толку може да ти кажам...а иначе коа се вративме да прашаме у викинг пак у март месец лани имаше пломба мислам! така толку знам :D
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Аха.. затоа што и јас се мислам.. планирам да одам натаму, па чекам да излезе нешто.. зип прашав немаат.. Викинг минатата година имале па сега повторно се очекува.. мислам дека ќе се издржи кога станува ззбор за добар кеш :D па после тоа ако има кеш, има време и за добар трип надолу.. 2 месеци во Аљаска со дебел оувертајм се доволни
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Аха.. затоа што и јас се мислам.. планирам да одам натаму, па чекам да излезе нешто.. зип прашав немаат.. Викинг минатата година имале па сега повторно се очекува.. мислам дека ќе се издржи кога станува ззбор за добар кеш :D па после тоа ако има кеш, има време и за добар трип надолу.. 2 месеци во Аљаска со дебел оувертајм се доволни
taka be...abe jako si e aljaska baska se ide pokasno mislam, taka da pic pec ti e, neznam aj bash pisi so ke napraish sto ponuda davaat u viking da ne idam i jas!
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
аааа се извинувм,ак има некој повеке пари за расфрлане нек оде преко некоо поскапа агенција,јас кжах оти Коузон се најевтини,оти сите кукт немале пари..........
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Не се поефтини, исти се...
САмо НАРОМ мислам дека е поскапа од другите
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
не бидете толку ограничени и стрикно да се фатите за тие мочани 100-200 долари што коузон е поефтин!!! иначе ќе идам у наром да им барам процент еј... :D али реално да ви кажам два аспекти за наром! од една страна тие 200 долари еве нека бидат толку мада помалце се, имате платено хотел во нујорк, две ноќевања 3 дена, хотелот е пиц пец топ си е и е во менхетен, од мој аспект тоа е топ особено ако идете малку 2-3 или пак прв пат идете во уса, си доаѓа човек на аеродром, ве става у бус кој е платен, ве носи пред хотел, у хотел давате документи и ви вадат целосна папирологија од типот на социален број и слично! така да све ви е сервирано на готово! место да чекате редови во администрација во ну, а башка ако идете прв пут со куфери огромни уште у старт ќе дадете 200 долари за такси и ноќевање! фигуративно зборам...ова е првиот аспект! вториот лани заприметив дека авионските карти во зип беа 720 евра у наром беа 520евра до нујорк! али во зип ми вика тука у картата имате и за назад да вратите 2 куфера, а другиве агенции имаат само еден!!! тоа им е главната фора пахахахахха...епа луѓе до 10 куфер од човек доплата е 40$ така да на 520е додајте 40 долари не искачаат ни 550е!!! е сеа значи у карта ги имате тие 200$ !!! мислам доволно е... и нашиве како летаат по цени значи од што немаат искача пак она сиромавиот два пати плаќа!!! ајде позз
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
ОК цените се горе доле исти, ама ме интересира за ТЕОТРАВЕЛ агеницјата од кавадарци дали е за верување, имал ли некој предходно искуство со неа?
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
Здраво,
ме интересира ако некој бил преку коузон колку платил за авионската карта? Не ми се допаѓа тоа дека сте условени да ја купите картата од нив.
Поздрав
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Здраво,
ме интересира ако некој бил преку коузон колку платил за авионската карта? Не ми се допаѓа тоа дека сте условени да ја купите картата од нив.
Поздрав
ti odis preku kouzon? imaat li veke ponudi ?
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
Ми рекоа дека имаат 2 готови понуди едната за спасувач а другата за во забавен парк - 6 Flags. Инаку ќе имаат саем во јануари и февруари.
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Ми рекоа дека имаат 2 готови понуди едната за спасувач а другата за во забавен парк - 6 Flags. Инаку ќе имаат саем во јануари и февруари.
сите имат за спасувачи шо е тоа :)) а добро сите ли обврзуваат да се купуваат од нив билети??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom