Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
Е како бе не сте благо ретардирани?
Како?
По која и чија логика не сте идиоти?


поради случајов, да се декриминализирало преминување на улица вон пешачки и на црвено светло

идите на лекар
побрзо
морони глупи
Разбудените едноставно го искажуваат својот расизам. Црнците очигледно не се способни да живеат во цивилизирано општество (тука до некаде се сложувам со разбудените) па затоа треба да се декриминализираат многу банални работи кои ги збунуваат.
Како почитување на сообраќајни правила.

Чек дис аут

Mutual combat :facepalm:

За да се намали бројот на црнци обвинети за убиства доколку и двете страни се труделе да се убијат е Mutual combat и нема проблем.


Јас разбирам "разбуден" јазик па ќе преведам.

Се забранува на машки спортски медиокритети да им ги одзимаат спортските успеси на девојчињата и жените.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.407
Поени од реакции
16.100
Веројатно се натпреваруваат кој ќе биде најмногу опресиран од најглупите и банални работи. Се поглупи и поглупи работи ќе слушаме во иднина. Иначе друго објаснување за ова што се случува не гледам.

А да не биде дека ние сме имуни на ова, очекувам во наредните 5-10 години и ова да се интензивира кај нас, па и ние со нашите пипл од колор да си ги имаме истиве проблеми.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Веќе има... За време на муслиманските пости во јавната администрација им се укажува да не носат јадење и да не јадат на работа. Пошто на „нашите пипл од колор“ тоа им прави лиги им пречело во постењето и практикувањето на религиозни права.

Утре ќе се сетат на глупости како забранување кршење јајца на Велигден, пошто тоа не е инклузивно кон сите граѓани на државава. Ете како со банално неутралните издлабени тикви на Ноќта на вештерките. Следно и trick or treat ќе забранат.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.693
Поени од реакции
5.907
Е како бе не сте благо ретардирани?
Како?
По која и чија логика не сте идиоти?


поради случајов, да се декриминализирало преминување на улица вон пешачки и на црвено светло

идите на лекар
побрзо
морони глупи
Хахаха види ја Берика Дундарина колку се тригернарала како Карен да ја читам, рилакс малку...

Колку повише се тригернувате толку повише ЛГБТКјУ ќе ве дупат...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
Хахаха види ја Берика Дундарина колку се тригернарала како Карен да ја читам, рилакс малку...

Колку повише се тригернувате толку повише ЛГБТКјУ ќе ве дупат...
Кој бре ќе ме дупи мене?

Некој што мисли дека заради случајон треба да се декриминализирало преминување на улица вон пешачки и на црвено светло?

Или можда некој кој мисли дека мажите треба да се натпреваруваат во бокс со жени?

Или можеби некој кој смета дека вонземјаните не треба да ги викаат aliens? Не било ок кон нив.

Тие гревови сами се дупат. У мозок.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.693
Поени од реакции
5.907
Кој бре ќе ме дупи мене?

Некој што мисли дека заради случајон треба да се декриминализирало преминување на улица вон пешачки и на црвено светло?

Или можда некој кој мисли дека мажите треба да се натпреваруваат во бокс со жени?

Или можеби некој кој смета дека вонземјаните не треба да ги викаат aliens? Не било ок кон нив.

Тие гревови сами се дупат. У мозок.
Па што се тригернуваш? Стави ги на игнор
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
Па што се тригернуваш? Стави ги на игнор
Стави ги на игнор секако.

Утре кога некој освестен судија ќе донесе таква уредба, знаеш колку ќе гинат по улици? И нема да бидат жртви само woke-безмозочните.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Невини луѓе ќе глават по затвори, пошто некој идиот што мисли дека за него не важат закони, наеднаш им претрчал пред кола.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
Невини луѓе ќе глават по затвори, пошто некој идиот што мисли дека за него не важат закони, наеднаш им претрчал пред кола.
и пази молимте, сеа требало више тоа да не биде прекршок

:lolzz:

не контаат некои колку е опасно ова и лабаво поминуваат преку него
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.927
Поени од реакции
10.931
Додека не им се деси бедот на нив лично... Како на "My wife and I are gay- and lesbian-friendly" таткото чие девојче во тоалет го силувал самодеклариран транс соученик кој добил дозвола да користи женски тоалети.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533

The Art Institute used to have more than 100 docents, 82 of whom were active, until an executive director of learning and engagement, Veronica Stein, sent an email on Sept. 3 firing them all, the Wall Street Journal reported. Docents are trained volunteers who lead tours of museums, and at the Art Institute, they averaged 15 years of unpaid service.

Robert Levy, chairman of the Art Institute, defended the decision to fire the docents days later in his own op-ed, and said that the plan to do so had been in the works for 12 years.

Штајн и Ливај отпуштаат белци.
Ој веј, да не ти се верува.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.605
Поени од реакции
4.526
Веројатно се натпреваруваат кој ќе биде најмногу опресиран од најглупите и банални работи. Се поглупи и поглупи работи ќе слушаме во иднина. Иначе друго објаснување за ова што се случува не гледам.

А да не биде дека ние сме имуни на ова, очекувам во наредните 5-10 години и ова да се интензивира кај нас, па и ние со нашите пипл од колор да си ги имаме истиве проблеми.
Кај нас нема обоени освен ако не ги сметаме циганите за такви, но и покрај тоа тука сме напред и woke ихаа одамна, откога шkиптарите станаа привилегирани па дури и се амнестираа од најтешки злочини и се вработуваа на државно, да бидат плаќани од џебот на родителите на нивните жртви. Way ahead of our time :icon_lol:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom