Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.693
Eve sega Balenciaga ja kanseliraa i TREBA da se kanselira.
Kako ja canceliraa? I padnaa nesto akcii, prekinati ogromni zdelki? Ako e samo ocrnuvanje dali e toa ustvari canceliranje i pravda?

Ne trolam, go vidov slucajot no nemam follow up. Sto se sluci ili tri dena i tolku? Patiki uste gledam na raftovi. Se soglasuvam deka iako issenzualizirano sepak grozno.

Izgleda malku odmazdnicki koga stanuva zbor za individui a drugi zakoni vazat za korporacii. Zosto Disney ne se drzi pod isti standardi i seuste postoi so negovaga istorija? Zarem ne cancelirame lugje za 13 godini stari twitovi?

koga pisa eve i balenciaga go canceliraa zvucese mnogu optimisticno, pobednicki zatoa me interesira :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.369
Поени од реакции
28.409
Kako ja canceliraa? I padnaa nesto akcii, prekinati ogromni zdelki? Ako e samo ocrnuvanje dali e toa ustvari canceliranje i pravda?

Ne trolam, go vidov slucajot no nemam follow up. Sto se sluci ili tri dena i tolku? Patiki uste gledam na raftovi. Se soglasuvam deka iako issenzualizirano sepak grozno.

Izgleda malku odmazdnicki koga stanuva zbor za individui a drugi zakoni vazat za korporacii. Zosto Disney ne se drzi pod isti standardi i seuste postoi so negovaga istorija? Zarem ne cancelirame lugje za 13 godini stari twitovi?

koga pisa eve i balenciaga go canceliraa zvucese mnogu optimisticno, pobednicki zatoa me interesira :)
Nekolku poznati licnosti otkazaa sorabotka so Balenciaga, a sigurna sum deka i nekoi investitori se imaat povleceno, sepak najgolem udar e toa sto dovolen del of fan bazata im otkaza vernost.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
Nekolku poznati licnosti otkazaa sorabotka so Balenciaga, a sigurna sum deka i nekoi investitori se imaat povleceno, sepak najgolem udar e toa sto dovolen del of fan bazata im otkaza vernost.
многу голем демиџ викаш им направиле. :icon_lol: Тие сотонисти ти продаваат патики за 1,000 евра што вредат 20 долари и искинати фармерки што коштаат 15 долари, ќе ги погоди многу ова што некој рекол на нет за нив.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.408
Поени од реакции
29.914
^^ Самиот избор на дизајнери и „уметници“ кажува дека ноторноста им е посакуван дел од имиџот на компанијата... Или газдите се педофили, што на крај пак му доаѓа на исто.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Интересни се медиумите, со двојниот стандард, кои ја напаѓаат рекламата на Валенсиага која изгледа крајно невино во однос на перверзиите на изродите кои се облекуваат како жени и им ракоплескаат на децата (кои се облекуваат исто како изродите) и играат на шипка! Според кој критериум едно е општествено прифатливо, а другото не? Зошто едното е сексуализација на децата, а другото е учење на толеранција!?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.448
Поени од реакции
79.522
Прегледај го приврзокот 359064
Автоматски споено мислење:


Норвешката актерка и режисерка Тонје Гјевјон, е под истрага и ѝ се закануваат три години затвор, откако нејзиниот статус околу можноста маж да стане лезбејка беше протолкуван како сериозен говор на омраза.

Гјевјон е пријавена од активистка Кристине Јентофт, трансродова жена која се доживува како мајка лезбејка, на која ова не и е прв пат да кодоши жени за трансофобија заради ширење говор на омраза на Фејсбук.

Во спорниот пост, за кој Гјевјон може да ја стигнат три години затвор, стои:
мајко мила, не ми се веруе

И после, зашто навивам за Русија?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.369
Поени од реакции
28.409
многу голем демиџ викаш им направиле. :icon_lol: Тие сотонисти ти продаваат патики за 1,000 евра што вредат 20 долари и искинати фармерки што коштаат 15 долари, ќе ги погоди многу ова што некој рекол на нет за нив.
Ne, plackite na JP se poefektivni.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
Ne, plackite na JP se poefektivni.
Ја ти реков, овие да не беа под капа нечива до сеа ќе беа затворени. Откажувањето е само еден моронски обид да повредиш некого. На индивидуи можеби пали да ги направи мизерни и да паднат у депресија некој ден. Али на вакви корпорации што прават милијарди, сигурно се изнасмеале таму на глупостите и им рекол тој да избришат тоа што објавиле и готово.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Интересни се медиумите, со двојниот стандард, кои ја напаѓаат рекламата на Валенсиага која изгледа крајно невино во однос на перверзиите на изродите кои се облекуваат како жени и им ракоплескаат на децата (кои се облекуваат исто како изродите) и играат на шипка! Според кој критериум едно е општествено прифатливо, а другото не? Зошто едното е сексуализација на децата, а другото е учење на толеранција!?
1671263158769.png

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
бафра, оваа секта на сатанисти работи 24/7 дури и не го кријат тоа веќе, и никој не превзема ништо, ни црквата, ни властите. Не знам што е работава. Нормализираат работи кои дефинитивно не се нормални и го водат човештвото према самоуништување.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.369
Поени од реакции
28.409
бафра, оваа секта на сатанисти работи 24/7 дури и не го кријат тоа веќе, и никој не превзема ништо, ни црквата, ни властите. Не знам што е работава. Нормализираат работи кои дефинитивно не се нормални и го водат човештвото према самоуништување.
Lele crkvata :vozbud:

Do lani im se smeevte na lugeto sho se pricestuvaa, gi osuduvavte vernicite kako shirachi na corona, sega kaj bila crkvata.
:гик:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
Lele crkvata :vozbud:

Do lani im se smeevte na lugeto sho se pricestuvaa, gi osuduvavte vernicite kako shirachi na corona, sega kaj bila crkvata.
:гик:
Дарлинг, не зборам за нашите, него за католициве каде што се дешаваат овие сотонистички работи. Они барем држат доста од народот на запад. Некако нечистивиот им прави фори пред носот, но нив никаде ги нема да реагираат.

Некако сатанистичкито лоби делува ко да е појако и од црквата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.693
Lele crkvata :vozbud:

Do lani im se smeevte na lugeto sho se pricestuvaa, gi osuduvavte vernicite kako shirachi na corona, sega kaj bila crkvata.
:гик:
abe i ja zaebavam recimo moderatori no ako Ron resi da si go slika i stavi tuka ocekuvam mods da go izbrisat i kaznat :icon_lol:

od twiter files moze da videme kako e handlano koga se zbori protiv bolnicite koi gi nudat stvarite na sheki kako gender afirming health za deca koi se ocekuva da tranzicioniraat koga sme na tema whitelistting satanisti :icon_lol:

635829EE-D290-41CD-B3C6-34D54C43A55D.png
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.369
Поени од реакции
28.409
abe i ja zaebavam recimo moderatori no ako Ron resi da si go slika i stavi tuka ocekuvam mods da go izbrisat i kaznat :icon_lol:

od twiter files moze da videme kako e handlano koga se zbori protiv bolnicite koi gi nudat stvarite na sheki kako gender afirming health za deca koi se ocekuva da tranzicioniraat koga sme na tema whitelistting satanisti :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 359170
Pa mnogu e ednostavno, so pravi trans lobito-obezbeduva nov influx na musterii-pacienti koi ke treba dozivotno da odat na operacii, da primaat teski hormoni i slicno.
Dali sme pomislile za moment deka kompaniite koi go sponzoriraat twitter, i site mass mediumi plakaat para za toa da se reklamira?

Twitter sega koga gi izgubi tie pari napravi 8dolara za verifikacija, izbrka eden kup, bidejki mora da se stedi :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.878
Поени од реакции
39.333
abe i ja zaebavam recimo moderatori no ako Ron resi da si go slika i stavi tuka ocekuvam mods da go izbrisat i kaznat :icon_lol:

od twiter files moze da videme kako e handlano koga se zbori protiv bolnicite koi gi nudat stvarite na sheki kako gender afirming health za deca koi se ocekuva da tranzicioniraat koga sme na tema whitelistting satanisti :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 359170
Вот, дарлинг е од екипава на сатанистиве. Затоа мисли дека паблик шејм е доволна казна за вакви дејанија.

Иначе ја се прашувам зошто црквата не реагира и добивам епифанија кога ми текна дека католичките попови го измислија грумингот многу пред овие модерни сатанисти како баленциага.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom