Windows Phone предизвик

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Абе објавија резултати или заборавија дека организираа натревар?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Абе објавија резултати или заборавија дека организираа натревар?
Одложиле до 21ви. Имало луѓе што не успеале до 15ти да ги стават апликациите на маркет. :/
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Одложиле до 21ви. Имало луѓе што не успеале до 15ти да ги стават апликациите на маркет. :/
Правила се правила, вака е безвеза, ние што се тепавне до 5-ти да завршиме испадна за џабе. Вака испаѓа како да чекаат некој нивни.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Правила се правила, вака е безвеза, ние што се тепавне до 5-ти да завршиме испадна за џабе. Вака испаѓа како да чекаат некој нивни.
Yeap... Али то е, шо ќе прајш -.-
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ај ќе им дајме уш еден ден :)
Пред малце добив маил и вие сте први :cuc:. Честитки од мене на успехот.

ама хммм, втората апликација што е настанимк е веќе неколку месеци на маркетот и е од тие што организираа и предаваа. А нели не смееше нивна апликација. Чудно...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Пред малце добив маил и вие сте први :cuc:. Честитки од мене на успехот.

ама хммм, втората апликација што е настанимк е веќе неколку месеци на маркетот и е од тие што организираа и предаваа. А нели не смееше нивна апликација. Чудно...
Фала!
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Од мај 2012 до сега, дали и колку други апликации креиравте? :)

Работевме на неколку, али за жал не ги финализиравме за store (останаа како проекти на факс :) ). Моментално доста популарна е Tile Me!, сам работев на нејзе. 6 пати featured нa WPCentral, а еднаш и на официјалниот Nokia Blog.

Бесплатната верзија е спуштена преку 60.000 пати (од 1ви Август до денес).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom