Windows Phone: Помош и поддршка

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Имате проблем со вашиот Windows Phone телефон? Некакви нејаснотии околу подесувањата и функционалноста на оперативниот систем? Упатете ги вашите прашања во оваа тема и обидете се што е можно подетално да ја опишете ситуацијата или проблемот, па сите заедно ќе се обидеме да помогнеме.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Имате проблем со вашиот Windows Phone телефон? Некакви нејаснотии околу подесувањата и функционалноста на оперативниот систем? Упатете ги вашите прашања во оваа тема и обидете се што е можно подетално да ја опишете ситуацијата или проблемот, па сите заедно ќе се обидеме да помогнеме.
Izvini sto ti pisuvam tuka Acid,,ali neznam zosto ne mozam na nikogo da mu vlezam vo profilot za pp,,pa ni vo mojot profil ne mi dava da izmenam avatar,,klikam na slika ama nisto,,,nemozam da izmenam tekst vo moite postovi vo slucaj da sum zaboravil da dodadam nesto nego moram odma nov post da pravam...jas uste ednas se izvinivam sto moram tuka da pisuvam.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Izvini sto ti pisuvam tuka Acid,,ali neznam zosto ne mozam na nikogo da mu vlezam vo profilot za pp,,pa ni vo mojot profil ne mi dava da izmenam avatar,,klikam na slika ama nisto,,,nemozam da izmenam tekst vo moite postovi vo slucaj da sum zaboravil da dodadam nesto nego moram odma nov post da pravam...jas uste ednas se izvinivam sto moram tuka da pisuvam.
Имаш проблем со интернет прелистувачот. Пробај со друг (Chrome/Firefox) и кажи ми дали е во ред.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Имаш проблем со интернет прелистувачот. Пробај со друг (Chrome/Firefox) и кажи ми дали е во ред.
So Firefox nejke nikako,a so Chrome moze da se vleze vo profil ali pak nemozam da go smenam avatarot,i otkako ke vlezam vo necij profil i posle klikam na X za da izlezam ono ko da se zatemnuva slikata i moram na back kopceto da stisnam za da izlezam od toj profil.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
So Firefox nejke nikako,a so Chrome moze da se vleze vo profil ali pak nemozam da go smenam avatarot,i otkako ke vlezam vo necij profil i posle klikam na X za da izlezam ono ko da se zatemnuva slikata i moram na back kopceto da stisnam za da izlezam od toj profil.
Инаку, проба ли со чистење на history/cookies/cache/temporary internet files?
Префрли се тука, зошто оваа тема не е за корисничка поддршка за форумов.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Ако имате Nokia и сте апдејтирале на најновиот Amber, ставете ги новите верзии на extras+info и display.
Добивате неколку дополнителни подесувања, како на пример оние за glance, Sunlight readability, колор профили и тн...

Extras+info (Windows store) | QR Code
Display (Windows store) | QR Code
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ако имате Nokia и сте апдејтирале на најновиот Amber, ставете ги новите верзии на extras+info и display.
Ај тро инфо.... шо е Amber и како да се апдејтира до таму?

Нов сум со чудово, го зедов вчера, вадеше некој апдејти ама врска немам кој шо како каде... :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Ај тро инфо.... шо е Amber и како да се апдејтира до таму?

Нов сум со чудово, го зедов вчера, вадеше некој апдејти ама врска немам кој шо како каде... :)
Иди во About, која верзија ти вика дека ја имаш? :)
И дали во Phone update ти дава нови апдејти? :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Што телефон имаш? Ова е GDR1, малку чудно што не ти дава нови Update-и во Settings -> phone update.
Lumia 820

Ок, се сети сега, почна да вади некој апдејти...

Патем, знај некој како да креирам/преименувам албум? Системот автоматски ги креира, и му клава глупи имиња... незнам како да ги преименувам, нити можам да додадам нов (ваљда скришно мени некаде?)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Lumia 820

Ок, се сети сега, почна да вади некој апдејти...

Патем, знај некој како да креирам/преименувам албум? Системот автоматски ги креира, и му клава глупи имиња... незнам како да ги преименувам, нити можам да додадам нов (ваљда скришно мени некаде?)

Ако мислиш на имињата на албумите за песните

Оди во сетингс и барај Music+Video и исклучиго connect to Xbox Music. Тоа ти зема податоци за песните од интернет и ти преименува.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ако мислиш на имињата на албумите за песните

Оди во сетингс и барај Music+Video и исклучиго connect to Xbox Music. Тоа ти зема податоци за песните од интернет и ти преименува.
не, мислам на албумите со слики... сликаш, ги клава сликите во Camera Album, отвори од Sky Drive албум, отвори од Nokia студиото, и имаше еден со телефонот кој шо се вика 8... сакам да го преименувам, и да отворам уште неколку нови, незнам како. Да го избришам ми дава опција, мада несакам поради тоа што имам 2 слики во него (патем, незнам ни како да ги поместам :) во друг албум)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
не, мислам на албумите со слики... сликаш, ги клава сликите во Camera Album, отвори од Sky Drive албум, отвори од Nokia студиото, и имаше еден со телефонот кој шо се вика 8... сакам да го преименувам, и да отворам уште неколку нови, незнам како. Да го избришам ми дава опција, мада несакам поради тоа што имам 2 слики во него (патем, незнам ни како да ги поместам :) во друг албум)
Мора да инсталираш Zune на PC-то ако сакаш да ги организираш фолдерите, читај тука. Нешто слично како iTunes-от за iOS уреди.

Мада, мислам дека и со обично конектирање преку USB со File Manager-от на компјутерот можеш да го направиш истото. Еве упатство од Nokia.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Мора да инсталираш Zune на PC-то ако сакаш да ги организираш фолдерите, читај тука. Нешто слично како iTunes-от за iOS уреди.

Мада, мислам дека и со обично конектирање преку USB со File Manager-от на компјутерот можеш да го направиш истото. Еве упатство од Nokia.
Чудно, Zune не ми го препознава телефонот... (ќе пробам дома на друг компјутер)

А ги гледам сликите, можам да додавам/бришам преку стандардниот Win фајл менаџер, меѓутоа не ги гледам албумите и нивната организираност...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom