Windows Phone: Помош и поддршка

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.985
Другари што правиме со проблемов со Месенџер ? Гледам нагоре и други прашуваат за истото... Имам 640-ка Лумиа и на сервис ми рекоа дека се работи за спор меѓу Виндоус и Месенџер и затоа неможам да ја користам апликацијата ? Заменска апликација ?
За Windows 8.1 месинџер нема веќе поддршка а и не може да се користи веќе, за 640 можеше да го апдејтуваш на 10ка мислам... Како и да е јас ни фб ни месинџер не користам со апликации, туку преку browser, иако сум со лумиа 950.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
За Windows 8.1 месинџер нема веќе поддршка а и не може да се користи веќе, за 640 можеше да го апдејтуваш на 10ка мислам... Како и да е јас ни фб ни месинџер не користам со апликации, туку преку browser, иако сум со лумиа 950.
Како оди преку browser ? стварно појма неам Аце... :unsure:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.985
Како оди преку browser ? стварно појма неам Аце... :unsure:
Како и што мислев 640ката има поддршка за Windows 10.

Ова се лумиа телефоните што се поддржани со Windows 10 Mobile:
 • Lumia 1520
 • Lumia 930
 • Lumia 830
 • Lumia 730
 • Lumia 735
 • Lumia 640
 • Lumia 640XL
 • Lumia 635 1GB
 • Lumia 636 1GB
 • Lumia 638 1GB
 • Lumia 540
 • Lumia 535
 • Lumia 532
 • Lumia 435
 • Lumia 430
Инаку, не е толку нашминкано и шарено како на апликација али врши работа. Мене месинџерот мислам дека доста ми цицаше батерија, плус тоа не сум голем љубител на нотификации, така да со browser ми е таман...
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
498
Поени од реакции
274
Другари што правиме со проблемов со Месенџер ? Гледам нагоре и други прашуваат за истото... Имам 640-ка Лумиа и на сервис ми рекоа дека се работи за спор меѓу Виндоус и Месенџер и затоа неможам да ја користам апликацијата ? Заменска апликација ?
Што Win? Јас на Win 10 немам никаков проблем.[DOUBLEPOST=1499349862][/DOUBLEPOST]Ама нема видео и звучни повици, знае да крахира кога ќе отворам за да пратам слики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom