Windows Phone: Помош и поддршка

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ај едно прашање поврзано со win8 и wp8.1
Како да избришам апликации од профилот кој сум ги инсталирам за да ги пробам па сум ги избришал
Sent from my голубарник using гулаб
A?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.408
Поени од реакции
4.894
Па во my apps ми стојат сите што сум направил uninstall, нешто како во my apps на андроид. Ама кај андроид нели ако ти е uninstall апликацијата имаш опција целосно да ја отстраниш од профилот и утре кога би земал нов уред таа воопшто да не се синхронизира/инсталира на него.
Се надевам сум појасен сега зашто поубаво од ова незнам како да ти опишам :)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
134
Поени од реакции
166
Неможеш да ги отстраниш од my app. И јас не сакам да стојат таму, но до сега не сум нашол (бидејќи не постои) решение.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660
:pos:
Ај едно прашање поврзано со win8 и wp8.1
Како да избришам апликации од профилот кој сум ги инсталирам за да ги пробам па сум ги избришал
Sent from my голубарник using гулаб
Хахаха абе што гулаб користиш ???
Ме изнасмеа да си'беш векот
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Момци, можи некој да ми кажи како да пуштам втора линија на HTC 8S?
Додека бев на припејд имаше две линии, но кога се префрлив на пост пејд ми се изгуби втората линија.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
134
Поени од реакции
166
Ај пробај сврти и види дали ќе ти ја активира *43#
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Хм... имам Лумиа 630 10-на дена веќе и се беше супер. Пред 2 дена инсталирав апдејт на 8.1 (не знам точно кој, си имаше Cyan и пред тоа), и од тогаш ситници ми го расипуваат искуството со 8.1. Прво и основно што кога искачам од апликации некогаш старт скринот зима 10-на секунди додека ги вчита плочките. А од прееска, и ова највеќе ми иде на живци, при отклучување на телефонот прво прави resuming... па после го дава лок скринот. Ако искусил некој ваква работа кажете...

Edit: изгледа го решив проблемот со заклучувањето... прво заборавив да пишам дека проблемот ми се јави после анинстал на ова новиов live lockscreen. Сеа го реинсталирав, и све си работи нормално, иако бетата од таа апликација не е сјајна... ваљда е некоја поврзаност :D
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.159
Kako да очистам Photo thumbnail на Меtro UI?
Сликите ми се избришани али thumbnails стојат и ми вртат на Start менито....
во Storage Sense ми е очистено и Temporary Files и Others.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Kako да очистам Photo thumbnail на Меtro UI?
Сликите ми се избришани али thumbnails стојат и ми вртат на Start менито....
во Storage Sense ми е очистено и Temporary Files и Others.
за на десктоп иконата?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.159
Да де, се сликав со една што не требаше да се сликам. И сега избришав сликата али на Десктоп ми се мота thumbnail-от :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Да де, се сликав со една што не требаше да се сликам. И сега избришав сликата али на Десктоп ми се мота thumbnail-от :)
И мене ми се има случено истото ми се вртеше тоалетната од вц-то која ја сликав :D BUT после неколку пати отстранување и пинување на иконата на почетен екран исчезна.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
134
Поени од реакции
166
Да де, се сликав со една што не требаше да се сликам. И сега избришав сликата али на Десктоп ми се мота thumbnail-от :)
Пробај вака доколку имаш WP8.1..Photos, па потоа трите точки(доле десно), Settings и ќе видиш има за притискање shuffle now (ќе ги смени одма на thumbnail и не би требало да ти ја покажува старата слика). А доколку имаш WP8.0 незнам ни јас. Поздрав
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
http://www.wpcentral.com/icymi-august-8-2014?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Ај да ми каже некој на што се однесува ова... ?

колку шо читам ке има и официјална фб апликација

  • Official Facebook app for Windows Phone updated with recent beta features
  • Microsoft adds photo sharing and more to Skype for Windows Phone 8 and 8.1
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
http://www.wpcentral.com/icymi-august-8-2014?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Ај да ми каже некој на што се однесува ова... ?

колку шо читам ке има и официјална фб апликација

  • Official Facebook app for Windows Phone updated with recent beta features
  • Microsoft adds photo sharing and more to Skype for Windows Phone 8 and 8.1
Лошо читаш.
Сакаат да кажат дека ги ставиле функциите од бетата, во официјалната Facebook апликација. Пошто имаше 2 апликации - Facebook и Facebook beta. И да, таа првата се смета за официјална и е дело на Microsoft. Се' уште нема апликација од Facebook. Самo Messenger-от :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom