Windows 7

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Фала ви на помошта. Професионалците знам каде да ги најдам.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
7
Здраво дечки имам еден проблем, користам Windows 7 активиран со Loader by Daz го користам веќе година дена не сум имал проблем со апдејтите, ама еве веќе втор пат ми се случува ова да пробам да апдејтирам и при рестарт ми се појавува „Failure to configure Windows updates. Reverting changes“ и компјутерот повторно се рестартира се уклучува ама кога ќе идам во апдејтите 20тина ми се со статус Failed. Пробав со Windows Update Troubleshooter да го поправам проблемот, ама не успеа. Дали може некој да ми помогне како да го поправам ова?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Здраво дечки имам еден проблем, користам Windows 7 активиран со Loader by Daz го користам веќе година дена не сум имал проблем со апдејтите, ама еве веќе втор пат ми се случува ова да пробам да апдејтирам и при рестарт ми се појавува „Failure to configure Windows updates. Reverting changes“ и компјутерот повторно се рестартира се уклучува ама кога ќе идам во апдејтите 20тина ми се со статус Failed. Пробав со Windows Update Troubleshooter да го поправам проблемот, ама не успеа. Дали може некој да ми помогне како да го поправам ова?
Види на интернет за тој абдејт (KB..........). Ако сакаш ај пиши за што се абдејтите и број на абдејтот се (KB.......) можеби би ти помогнал. И јас пред 2 години имав тотално ист проблем како твојов. Ги исклучив апдејтите, па после 3-4 недели пак ги вклучив, и тогаш тие проблематичните апдејти за чудо си се инсталираа. Од тогаш таков проблем немам. Пиши што апдејти се ќе видам.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
7
Види на интернет за тој абдејт (KB..........). Ако сакаш ај пиши за што се абдејтите и број на абдејтот се (KB.......) можеби би ти помогнал. И јас пред 2 години имав тотално ист проблем како твојов. Ги исклучив апдејтите, па после 3-4 недели пак ги вклучив, и тогаш тие проблематичните апдејти за чудо си се инсталираа. Од тогаш таков проблем немам. Пиши што апдејти се ќе видам.
Еве ги апдејтите сите се Optional. windows update.jpg
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Луѓе ај ако некој знае нека ПОМОГНЕ: Имам проблем со маусот Gembird. Многу често кога еднаш ќе кликнам, тој 2 пати ми клика. 1.5 година го имам маусов, а веќе еден ФРЛИВ бидејќи имав ист ваков проблем. А маусот го немам ни МАЛКУ удрено. Помош некоја???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Луѓе ај ако некој знае нека ПОМОГНЕ: Имам проблем со маусот Gembird. Многу често кога еднаш ќе кликнам, тој 2 пати ми клика. 1.5 година го имам маусов, а веќе еден ФРЛИВ бидејќи имав ист ваков проблем. А маусот го немам ни МАЛКУ удрено. Помош некоја???
Пробај го на друг компјутер/лаптоп. Ако и таму го прави истово, земи си нов маус.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Луѓе ај ако некој знае нека ПОМОГНЕ: Имам проблем со маусот Gembird. Многу често кога еднаш ќе кликнам, тој 2 пати ми клика. 1.5 година го имам маусов, а веќе еден ФРЛИВ бидејќи имав ист ваков проблем. А маусот го немам ни МАЛКУ удрено. Помош некоја???
Хардверска грешка на маусот е то. Дотрајан е, купи си нов или користиго така.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Ај ако може некој да ми прати линк за Win7 по пп, притоа да немора да барам активатори :D
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Одкако го инсталирав виндоусот имаше туторијал за активација ... и го активирав. беше активиран...ама пред некое време сестра ми седела на пц и незнам како направила апдејт на виндоусот и сеа ми го дава ова....
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Хммм... Јас откако го инсталирав, го активирав. Е сеа, после точно 1 год. ми се појави истово вакво прозорче и кликнав на Activate Now, почекав некои 30 сек, и пак ми се активира, односно не ми бараше никаков код. Пробај, ако ти бара некаков код тогаш ќе мораш пак да бараш турторијал и пак да го активираш.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
@Nikolov82 не знам баш колку е паметно да се исклучи Windows Update. :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom