Windows 10

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Инсајдерите се само бета тестери нема да се задржат на финалната верзија

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Meh, I don't mind, и така лаптопот ми е само за на терен, ќе си фурам со оваа верзија.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.054
Поени од реакции
7.121
Моментално користам Windows 10 Pro insider Build 162 на лаптопот, а инсталирам Вин 10 на ПЦто, дали ќе вреди истата инсталација да ја искористам и за лаптопот? Или да почекам уште малку додека не се среди подобро апдејтот?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Моментално користам Windows 10 Pro insider Build 162 на лаптопот, а инсталирам Вин 10 на ПЦто, дали ќе вреди истата инсталација да ја искористам и за лаптопот? Или да почекам уште малку додека не се среди подобро апдејтот?
Искористи ја инсталацијата да го апгрејднеш лаптопот.
10240 е мн подобра верзија од 10162
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
Јас го инсталирав Windows 10 build 10240 неколку една недела пред официјалното пушташе на Windows 10 и ми се појави проблем односно не можам да инсталирам ниту една апликација од Windows Store. Постојано ми се јавува некој ерор. А друг проблем е што Cortana не ме слуша. :)
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.847
Поени од реакции
5.981
Јас го инсталирав Windows 10 build 10240 неколку една недела пред официјалното пушташе на Windows 10 и ми се појави проблем односно не можам да инсталирам ниту една апликација од Windows Store. Постојано ми се јавува некој ерор. А друг проблем е што Cortana не ме слуша. :)
Решение за тој еророт, изволте.
А за Кортана ако некој има решение нека даде. Мене час ме слуша, час ме игнорира. Се прави важна :ROFLMAO:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Кортана не работи на наш регион ако ти е ставено на фиром смени го на америка

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.037
Поени од реакции
1.291
Дали е точно дека Windows 10 Education лиценцата ќе остане активна се додека не дипломираш на факултет?На еден форум прочитав таква информација а на страниците на Мајкрософт никаде ова не е објаснето
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
значи дипломирање поретко[DOUBLEPOST=1438421956][/DOUBLEPOST]Впечатоци после 3 саати користење се дека после апгрејд од 8.1 на 10 нема фајде. Успорен е системот, стартува 2 минути и више, не реагира на клик во одредени моменти и уште еден куп заебанции. Но, се осеќа дека ќе биде скоцкан со наредни апдејти. Користи помалку рам, помалку простор на диск, попрегледен е, action centar-от е напраен тип топ, метро дизајнов е уште подобрен мерак за очи. После апгрејд клин инстал само за да се осети реално како работи. Од мене на прва вака полн погодок на Мајкрософт (Y)
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Следаната недела има најава за SR1 кој ке тежи околу 1 GB

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.366
Поени од реакции
4.825
@haCk0r знам дека постираше линк за симнување на вин10 на некоја од претходниве страни, ај те молам сподели пак ако не ти е проблем незнам точно на која страна беше за исо ми треба да направам. Чиста инсталација на нов лаптоп ќе правам денес го купил другаров
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
@haCk0r знам дека постираше линк за симнување на вин10 на некоја од претходниве страни, ај те молам сподели пак ако не ти е проблем незнам точно на која страна беше за исо ми треба да направам. Чиста инсталација на нов лаптоп ќе правам денес го купил другаров
Инсталирај internet download manager за побрз download
http://forum.kajgana.com/index.php?posts/7338429

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
@haCk0r знам дека постираше линк за симнување на вин10 на некоја од претходниве страни, ај те молам сподели пак ако не ти е проблем незнам точно на која страна беше за исо ми треба да направам. Чиста инсталација на нов лаптоп ќе правам денес го купил другаров
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Kako da mu napravam clean install?
Ke ostane aktiviran?
Исто како и другите windows-и, ке остане активацијата ке ти треба само интернет конекција за да се активира

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom