WINAMP или WINDOWS MEDIA PLAYER

Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
Еве ти линк, плееров е руски и страницата е на руски ама добро е што има поддршка англиски јазик...

http://www.aimp.ru/index.php?do=cat&category=aimp

јас иначе не го симнав од официјалнава страна, туку го најдов од кај другар и ти викам оттогаш го немам чепнато winamp-от... види го па пиши дали ќе те бендиса...:wink:
Fala i na DVAJCATA go simnav se staviv aren ama ne sum nekako naviknat taka da ke ostanam uste na winamp i wmp 11 naj dobri se pozdrav :salut:
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
inace so winamp i samo instaliraj go programceto i idi show what i`m listening to:smir::smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Winamp-музика
Windows Media Player-видео
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
wmp за се...само кодеци ке си стаиш
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За музика дефинитивно го користам само Winamp. Видеата зависи може да ги пуштам и во 2те.
 
Г

Гоццццце

Гостин
За кој куров повеќето го користите винамп?! Една причина кажете ми.
Па не сте свесни Медиа плеерот колку почист и подобар звук дава, сеа ако имате звучки од 100 денари сигурно нема да го почувствувате тоа но, винамп, ма дај молим те..
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Винамп ми е за музика, имам ставено DFX и дава повеќе глас.
Разлика помеѓу wmp и winamp за звукот немам видено.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Otkako izleze WMP10 se prefrliv na nego i mnogu mi e bolje od winamp, osobeno za muzika. Mnogu ubavo e sredena bibliotekata, so slika, info za albumot itn. Inace ima search vo WMP i raboti epten brzo. Isto taka sam naogja ID3 tagovi i sliki za albumite.

Winamp koristev porano, ok e, imase edno vreme dobri televizii ali mislam deka veke gi nema. Pred nekoj den i go instalirav na sestra mi najnoviot winamp, ne znam koja verzija bese. Koa vidov so napraile so skinot mi se zgadi, grdosija.

Inace najdobar audio player so go imam koristeno e Amarok ali na linux, ima i za windows ama go nemam probano.
 
А

Ајсшутер

Гостин
За музика го користам Винапот а за филмови Windows Media Player.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Ги користам и двете на кој начин ??
Windows Media Player - Кога слушам музика ама по цели албуми таму ми се албумите од музиката
Winamp - За релаксациска музика, секаква :toe:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Windows Media Player, најдобар е
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
за слушање музика користам iMesh дека онака по навика одамна и таму ги иам сите песни стаено така да...а од овие 2 Windows media player е бољи за мене
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Да е сложувам со некои од погорните постови, Winampot дава полош звук од Media Player-от, само го вади тоа што работи и на послаби машини и има добра search опција за барање песни, а од друга страна Media Player-от има поголеми хардверски побарувања и е доста добар за гледање видео материјали и вади многу поубав и подлабок звук за разлика од Winamp-от, јас секогаш го користам Winamp-от за слушање на музика во позадина кога имам активирано некои апликации кои имаат поголеми побарувања од компјутерот, а Media Player-от кога прегледувам некои мултимедијални содржини.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
media player..

Normalno Windows media player osven vo isklucitelni situacii koga ke pobara nekoi kodeksi go aktiviram KMPlayer. (Winamp - planiram da go izbrisam).

(mozebi ke iskocam malku od temava ama ke kazam deka do sega ne mi se slucilo KMPlayerot da ne mi otvori nekoj file, osven ako ne e osteten)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Windows Media Player e најдобар ако знаеш како да го користиш .. може да се среди 11 серијата да отвара се можно живо од фајлови ... да конвертираш све и свашта .. да режеш .. + SRS WoW Effect го ја даваат нај квалитетен опсег на фреквенции сетирани скоро перфектно... али има тапа еквилајзер... у секој случај WMP 11 9.5/10 Winamp кој било 6/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom