WINAMP или WINDOWS MEDIA PLAYER

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Навикнат сум на Winamp и него најмногу го користам, ама понекогаш го користам и Media Player-от пошто Winamp знае и да досади.:toe::pos2:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Winamp си користам навика си е навика јбг..........
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
до пред некое време беше ми винампо..ама сеа неќам ни да слушнам зе него !!
користам AIMP2 и сам ЕПТЕН задоволен од него !!! побрз е од винампо а и можеш да си го подесеш како ти душа сака ..пробајте го па ќе видете дали уште со винамп ќе се замарате
Го користам AIMP2 веќе неколку месеци и оттогаш го немам вклучено winamp-от. Каков црн winamp или windows media player. И во двата ќе се изгубиш во споредба со AIMP-от, а ги имам најновите верзии од нив, 5.5 од winamp и 11 од media player. А најдобро кај AIMP2 е тоа со плејлистите, што можи повеќе плејлисти истовремено да имаш отворени, нешто како табовите кај interner explorer-от...:wink:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
златно винампче со шафлче...одбрано музиче си вртит... се наоѓат и по некое интернет радио ...:pipi:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
AIMP2 a ima li program toa da ti se gleda pesnata koja ja slusas na msn dda ti ja dava
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
AIMP2 a ima li program toa da ti se gleda pesnata koja ja slusas na msn dda ti ja dava
можи од било кој плеер да ти ја дава песната на мсн само треба скрипта да имаш инсталирано, now playing или така некако се викаше и во опции ќе подесиш каде што стои од кој плеер да ја пишува песната, ќе наместиш да биди guess player и ќе дава од било кој, па и од AIMP2 мене ми дава...:wink:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
239
Поени од реакции
4
можи од било кој плеер да ти ја дава песната на мсн само треба скрипта да имаш инсталирано, now playing или така некако се викаше и во опции ќе подесиш каде што стои од кој плеер да ја пишува песната, ќе наместиш да биди guess player и ќе дава од било кој, па и од AIMP2 мене ми дава...:wink:
Ama dali e ubav oti winapot e zakon aj daj mi linck da go simnam moze ke me bendisa
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Winamp користам повеќе. Медиа Плеерот отвара повеќе формати ама навикнат сум на Winamp.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Winamp.Simply The Best!:D
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Ama dali e ubav oti winapot e zakon aj daj mi linck da go simnam moze ke me bendisa
Еве ти линк, плееров е руски и страницата е на руски ама добро е што има поддршка англиски јазик...

http://www.aimp.ru/index.php?do=cat&category=aimp

јас иначе не го симнав од официјалнава страна, туку го најдов од кај другар и ти викам оттогаш го немам чепнато winamp-от... види го па пиши дали ќе те бендиса...:wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Го стаив аимп,добро изгледа и добар звук вади.До сега за музика го користев реал пошто многу подобар звук вади и од вмп и од винамп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom