WhatsApp?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Dali nekoj od tuka koristi Whats App? Pred nekoj den go prashav drugarmi co Makedonija dali ima Whats App vo mobilnio a toj prv pat slushnal za toa.

Toa e kako chat preku mob ama mozish i sliki da prakash. Mi se svigja posho inache nemozam nikako MMS da pratam do Mk.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Користам WhatsApp на iPhone веќе година ипол. Што те интересира?
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Epa sakv sa znam dali se dvizii vopshto vo mk :)) da se pochni novi dudlachki nacin :P zavrshi mircot. haha :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
А што е подобар тој програм од Skype или MSN на пример?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.379
Јас не најдов никаква примена во WhatsApp... Viber (за разговори) да, ама ова ми е жива глупост.
Кога веќе имам интернет, зошто не би пратил мејл или исконтактирал со некој преку останатите 10 месинџери (Viber, iMessage, MSN, Skype, Facebook и тн...)? :)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Јас не најдов никаква примена во WhatsApp... Viber (за разговори) да, ама ова ми е жива глупост.
Кога веќе имам интернет, зошто не би пратил мејл или исконтактирал со некој преку останатите 10 месинџери (Viber, iMessage, MSN, Skype, Facebook и тн...)? :)
Mene ubo mie.. ama posho ne e izkomplicirano..za internet i takvi raboti sum probala se i onaka bezplaten internet imam vo mob.. Ama ne e to to :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Користам WhatsApp и ептен е добар, го има за сите платформи, освен чет и праќање на слики интересна работа е што има geo locatoin, што на пример ако некој те праша кај си, му испраќаш локација која кај другиот го пушта Google maps и те покажува на мапа кај си точно. Брза и едноставна апликација. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас не најдов никаква примена во WhatsApp... Viber (за разговори) да, ама ова ми е жива глупост.
Кога веќе имам интернет, зошто не би пратил мејл или исконтактирал со некој преку останатите 10 месинџери (Viber, iMessage, MSN, Skype, Facebook и тн...)? :)
Да не правиме муабет сега што пораките се по 1 денар, или сега дури и без пари на вип.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Да не правиме муабет сега што пораките се по 1 денар, или сега дури и без пари на вип.
Де бре за се контра да се одело. Сакаш користи ја, сакаш не. Многу едноставно. На Watsupp на пример нон-стоп сум вклучен и многу е побрзо него со SMS и плус се во едно ти е (да не менуваш од SMS на MMS и обратно, да бараш во phone book итн.). Е сега добро ке беше сите да ја користеа ама не е така. Конзервативност до максимум. :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Де бре за се контра да се одело. Сакаш користи ја, сакаш не. Многу едноставно. На Watsupp на пример нон-стоп сум вклучен и многу е побрзо него со SMS и плус се во едно ти е (да не менуваш од SMS на MMS и обратно, да бараш во phone book итн.). Е сега добро ке беше сите да ја користеа ама не е така. Конзервативност до максимум. :D
Кој сака нека си го користи, не реков јас не го користете. Слободно :pos:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Кој сака нека си го користи, не реков јас не го користете. Слободно :pos:
Не, не, далеку од тоа дека ке те слушаме. :LOL: Се зезам ама многу негативно настапуваш за се, затоа. Се извинувам за off topic.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не, не, далеку од тоа дека ке те слушаме. :LOL: Се зезам ама многу негативно настапуваш за се, затоа. Се извинувам за off topic.
Не брат реално гледам, јас стварно не гледам ништо со што оваа апликација би ми користела. Тоа е сепак за мене :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom