Welcome to Sweden

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.954
Знаеш што е извитоперено?
Да им судиш на луѓе на кои не знаеш како им е во животот.
Ох, да. Затоа не треба да им судиме само поради нивните дела, на Хитлер или Осама, . пошто што кур знаеме како им било у животот....
Еве ќе идам и ќе напраам масакр.
Вие извитоперени кои не знаете каков ми е животот, немојте да ми судите.

Од кај знаеме ние на тој од ИСИС што фрла живи педери од кров или што сече глава на дете, само затоа што ја прекинало молитвата, каков му е животот. Немој случајно нешто извитоперено, како осуда, на пример, да ви текне на ум.Шала на страна, ме боли уво каков му е животот или каков му бил животот на некој, делата се доволен материјал за осуда/пофалба.
Фино е вака, да се знае што го натерало некој нешто да напраи, тој фактор на генеза на карактерот и условите во кој се одвивала, е психолошки интересен, али да кажам дека делата не се доволни, е најмалку кажано наивно.
 
Последно уредено:

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.664
Поени од реакции
3.770
Ох, да. Затоа не треба да им судиме само поради нивните дела, на Хитлер или Осама, . пошто што кур знаеме како им било у животот....
Еве ќе идам и ќе напраам масакр.
Вие извитоперени кои не знаете каков ми е животот, немојте да ми судите.

Од кај знаеме ние на тој од ИСИС што фрла живи педери од кров или што сече глава на дете, само затоа што ја прекинало молитвата, каков му е животот. Немој случајно нешто извитоперено, како осуда, на пример, да ви текне на ум.
wut

Сосема различни работи. Не знам како им најде сличност на некој што нанесува општо зло и некој што сака да си го подобри животот и да се чувствува слободно во својата кожа. Стварно...не знам како..
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.954
wut

Сосема различни работи. Не знам како им најде сличност на некој што нанесува општо зло и некој што сака да си го подобри животот и да се чувствува слободно во својата кожа. Стварно...не знам како..
И Хитлер сакал да си го подобри животот и тоа не само на себе си!
Модус операндито ти е погрешно, тоа ми беше забелешката, а не во суштината на твоето излагање со кое се сложувам.
Моето е дека според делата е доволно да му се суди секому.
Но, дело со кое никому, ама баш никому, не правам никакво зло, плус кое дело се однесува на мојот интимен/личен живот, е за тоа ич кур да не ве боли. Не само што не треба да ми судите, него немате никакво право да ми се мешате у живот.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.066

ДЕТСКИ геј фестивал во Норвешка[DOUBLEPOST=1447966649][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.279
Поени од реакции
611
Ништо чудно. Во Франција ако не се грешам има статуа со човек и пенис и од него тече вода. За Французите и друѓите тоа е Casual (Исто така и за Сексолоѓијата), а за нас на балканот испаѓа ко Табу тема...
 
На врв Bottom