Welcome to Sweden

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Знаеш што е извитоперено?
Да им судиш на луѓе на кои не знаеш како им е во животот.
Ох, да. Затоа не треба да им судиме само поради нивните дела, на Хитлер или Осама, . пошто што кур знаеме како им било у животот....
Еве ќе идам и ќе напраам масакр.
Вие извитоперени кои не знаете каков ми е животот, немојте да ми судите.

Од кај знаеме ние на тој од ИСИС што фрла живи педери од кров или што сече глава на дете, само затоа што ја прекинало молитвата, каков му е животот. Немој случајно нешто извитоперено, како осуда, на пример, да ви текне на ум.



Шала на страна, ме боли уво каков му е животот или каков му бил животот на некој, делата се доволен материјал за осуда/пофалба.
Фино е вака, да се знае што го натерало некој нешто да напраи, тој фактор на генеза на карактерот и условите во кој се одвивала, е психолошки интересен, али да кажам дека делата не се доволни, е најмалку кажано наивно.
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Ох, да. Затоа не треба да им судиме само поради нивните дела, на Хитлер или Осама, . пошто што кур знаеме како им било у животот....
Еве ќе идам и ќе напраам масакр.
Вие извитоперени кои не знаете каков ми е животот, немојте да ми судите.

Од кај знаеме ние на тој од ИСИС што фрла живи педери од кров или што сече глава на дете, само затоа што ја прекинало молитвата, каков му е животот. Немој случајно нешто извитоперено, како осуда, на пример, да ви текне на ум.
wut

Сосема различни работи. Не знам како им најде сличност на некој што нанесува општо зло и некој што сака да си го подобри животот и да се чувствува слободно во својата кожа. Стварно...не знам како..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
wut

Сосема различни работи. Не знам како им најде сличност на некој што нанесува општо зло и некој што сака да си го подобри животот и да се чувствува слободно во својата кожа. Стварно...не знам како..
И Хитлер сакал да си го подобри животот и тоа не само на себе си!
Модус операндито ти е погрешно, тоа ми беше забелешката, а не во суштината на твоето излагање со кое се сложувам.
Моето е дека според делата е доволно да му се суди секому.
Но, дело со кое никому, ама баш никому, не правам никакво зло, плус кое дело се однесува на мојот интимен/личен живот, е за тоа ич кур да не ве боли. Не само што не треба да ми судите, него немате никакво право да ми се мешате у живот.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

ДЕТСКИ геј фестивал во Норвешка[DOUBLEPOST=1447966649][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Ништо чудно. Во Франција ако не се грешам има статуа со човек и пенис и од него тече вода. За Французите и друѓите тоа е Casual (Исто така и за Сексолоѓијата), а за нас на балканот испаѓа ко Табу тема...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom