Warlords of Draenor - Нова експанзија за ВоВ

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Оваа експанзија има приказна и цел, нешто што предходната го немаше.
Сосема се слагам. Не само со ова, со се што напиша.

Играм WoW од самите почетоци на играта, пред 9-10 год. и можам да кажам дека заедно со TBC ова е една од најдобрите експанзии која ја закитила играва.

Се е добро во играва, буквално се. Се вратив во играва после мизерната Pandaria и за сите оние што се мислат, WoD е и повеќе од добра експанзија.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.745
Поени од реакции
778
Ташак. :icon_mrgr:
Ни од треш не успеав нишо да соберам, искрафтав еден само 640ка сеа и другиот е на пат. Ти собра нешо?

Ne sum otiden seuste , mnogu e napnato na pocetok ke cekam LFR da iskoci da ja isfarmam edno ubavo pa pravo na HC ke ja mavam se i taka i taka od kraft items imam 655 . Ti ja iscisti li cela ili kurac ... Sto igras btw jas igram fury warr .
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ne sum otiden seuste , mnogu e napnato na pocetok ke cekam LFR da iskoci da ja isfarmam edno ubavo pa pravo na HC ke ja mavam se i taka i taka od kraft items imam 655 . Ti ja iscisti li cela ili kurac ... Sto igras btw jas igram fury warr .
Ноуп, со гилд ги плеснавме Butcher и Kargath али онаа планинана е ептен заебана коа ќе се подели вториот на четири.
Windwalker Monk и Blood Death Knight играм али Monk-от го мејнам :D[DOUBLEPOST=1418173570][/DOUBLEPOST]Добро е, почнав да собирам хероици од срањето. Ај, неделава подобро.
 
Последно уредено:

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Не смее *cough*
Само што искочи не ја кракнале не дека не смее.
Кога си видел Blizzlike приватен со истиот пач односно експанзија како и официјална? Зборувам за Blizzlike со low rates, без custom content и такви срања. Такво нешто немало од WoW Scape од пред 6-7 години. WoW Scape беше ист пач со тогашната ТБЦ и на крајот беа тужени од страна на Близард и затворени. Од тогаш наваму немало таков сервер.

Затоа и Молтен се екпанзија зад официјалната и работат сите овие години.

ПС: На кој реалм играте тие што се на официјална? Има некој на The Maelstrom/Frostmane?
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.745
Поени од реакции
778
Јас мислам дека треба да се престане да се дискутира овде за некакви си срања со приватни сервери ... дечки играта неможете да ја осетите ниту малку ако играте пиратски сервери , научете се да ги цените оригиналите затоа што некој за тоа вложил мноооогу труд и веруј дека откако ќе ја пробаш оригиналната нема ни да помислиш на пиратски срња .[DOUBLEPOST=1418199925][/DOUBLEPOST]
Кога си видел Blizzlike приватен со истиот пач односно експанзија како и официјална? Зборувам за Blizzlike со low rates, без custom content и такви срања. Такво нешто немало од WoW Scape од пред 6-7 години. WoW Scape беше ист пач со тогашната ТБЦ и на крајот беа тужени од страна на Близард и затворени. Од тогаш наваму немало таков сервер.

Затоа и Молтен се екпанзија зад официјалната и работат сите овие години.

ПС: На кој реалм играте тие што се на официјална? Има некој на The Maelstrom/Frostmane?
Јас имам на Фростмане Warrior Human ама сега за сега не го играм оти пријателите што ми се таму и на Скуллкрашер не се активни .
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас мислам дека треба да се престане да се дискутира овде за некакви си срања со приватни сервери ... дечки играта неможете да ја осетите ниту малку ако играте пиратски сервери , научете се да ги цените оригиналите затоа што некој за тоа вложил мноооогу труд и веруј дека откако ќе ја пробаш оригиналната нема ни да помислиш на пиратски срња .[DOUBLEPOST=1418199925][/DOUBLEPOST]

Јас имам на Фростмане Warrior Human ама сега за сега не го играм оти пријателите што ми се таму и на Скуллкрашер не се активни .
Ја иам и официјалната - плаќај ми ги гејмкартите и ќе продужам да ја играм.
 
Член од
30 јули 2010
Мислења
157
Поени од реакции
40
Ја иам и официјалната - плаќај ми ги гејмкартите и ќе продужам да ја играм.
Си фармаш голд, трејдаш со кинези за гејмкард шо имаат официјални продавници за продавање и купување голд.Така плаќам веќе 6-7 години.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom