Warlords of Draenor - Нова експанзија за ВоВ

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
8.849
97 сум ама I like to take my time. Има моменти кај што останувам така и гледам пејзажи и се восхитувам колку е добро направена играва. Имам време уште 1 недела дури не пуштат Raids
Исто и јас сум exploring type, ги читам текстовите на квестовите и дијалозите на NPC-јата. LVL 93 сум но ќе забрзам кога ќе се намали редицата по сервериве.

Зоните се многу детални дури и во споредба со MoP/Cata. Многу ми се допаѓа што нема летање па сите градби и теренот изгледаат масивни и епик. Најјако е што после одреден чекор во главната приказна има синематици.

Последен пат волку интересно левелирање не сум имал од WotLK.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Како е за да ја спуштам триал верзија, треба сите прво една по една да се спуштаат? Или директ на оваа?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
8.849
Како е за да ја спуштам триал верзија, треба сите прво една по една да се спуштаат? Или директ на оваа?
Јас не би се мачел со стартер верзија зашто ако добро се сеќавам е ограничена до 20 LVL. До тој левел си заглавен во почетните зони кои се прегазени од времето и изгледаат ептен грдо. Плус немаш многу скилови на почеток и квестовите се досадни.

Стартер можеш да пуштиш од обичниот клиент пошто истите фајлови ги користи. Симни го преку твојот battle.net акаунт.
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Кренав 100. Друга работа што ја приметив и ми се допадна е тоа што Dungeons се потешки. Не е се faceroll како што беше досега
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Кренав 100. Друга работа што ја приметив и ми се допадна е тоа што Dungeons се потешки. Не е се faceroll како што беше досега
Можда heroics, и тоа не до толку. Како и да е, ако близард си ги изиграат картите правилно, ова може да испадне, ај ќе се осмелам, најдобра експанзија досеа.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.203
Можда heroics, и тоа не до толку. Како и да е, ако близард си ги изиграат картите правилно, ова може да испадне, ај ќе се осмелам, најдобра експанзија досеа.
Подобра и од ТBC?
Иначе не знам, не сум ја пробал сеуште Warlords of Draenor.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Подобра и од ТBC?
Иначе не знам, не сум ја пробал сеуште Warlords of Draenor.
Мислам дека TBC увек ќе ја глеаме како најдобра пошто беше бум на иновативност. Од друга страна, во поглед на utility WotlK мене поише ми се свиѓаше ради raid флексибилноста која ја убација со 10 man и 25 man Normal/Heroic верзии на рејдовите.
Овозможуваше буквално секој да рејда, и хардкорци ко мене и фаци кои едноставно нејќат да се замараат и сакаат чисто ради lore да си го пројдат рејдот.
Мене WoD ми го врати ванила филингот, повторно се осеќав ко да играм нешто сосема ново, можда е така бидејќи ја скокнав цела Pandaria,
али не веруем.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.203
Мислам дека TBC увек ќе ја глеаме како најдобра пошто беше бум на иновативност. Од друга страна, во поглед на utility WotlK мене поише ми се свиѓаше ради raid флексибилноста која ја убација со 10 man и 25 man Normal/Heroic верзии на рејдовите.
Овозможуваше буквално секој да рејда, и хардкорци ко мене и фаци кои едноставно нејќат да се замараат и сакаат чисто ради lore да си го пројдат рејдот.
Мене WoD ми го врати ванила филингот, повторно се осеќав ко да играм нешто сосема ново, можда е така бидејќи ја скокнав цела Pandaria,
али не веруем.
Јас врска немам, TBC од почеток до крај ја играв ептен хардкор, послем WоtLK ја играв малце али не ми се свиѓаше толку тој raid ситем, повеќе сакав да мора да си хардкор за да бутнеш некој бос, да поминеш инстанца, али тоа најверотно затоа што играв ептен хардкор :D Кратко послем WotLK се откажав, не поради raid системот туку едноставно поради тоа што беше време да олабавам.
Планирам да ја пробам сеа WoD, да изиграм некое време лабаво, ќе биде губење сеа по 6 години :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.637
Поени од реакции
23.425
Јас врска немам, TBC од почеток до крај ја играв ептен хардкор, послем WоtLK ја играв малце али не ми се свиѓаше толку тој raid ситем, повеќе сакав да мора да си хардкор за да бутнеш некој бос, да поминеш инстанца, али тоа најверотно затоа што играв ептен хардкор :D Кратко послем WotLK се откажав, не поради raid системот туку едноставно поради тоа што беше време да олабавам.
Планирам да ја пробам сеа WoD, да изиграм некое време лабаво, ќе биде губење сеа по 6 години :D
Не постои ова, и ја така си реков ај бе ќе ја поиграм малце лабаво колку да ја пробам и ми влезе пак под кожа. Едноставно со експанзијава Близард завршија многу добра работа и старите играчи кои се откажаа после WotLK или Cataclysm и се вратија пак на WoW и неможат да ја остават.
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Можда heroics, и тоа не до толку. Како и да е, ако близард си ги изиграат картите правилно, ова може да испадне, ај ќе се осмелам, најдобра експанзија досеа.
Добро од кога ќе го поминеш неколку пати лесно станува пошто нели и ти имаш подобри итеми. Challenge modes се добри. И јас мислам дека ова е најдобра експанзија досега.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
8.849
Кога ќе размислам уствари Blizzard успешно инкорпорираа RTS елементи од Warcraft во MMORPG. Тоа базата што ја развиваш во Warcraft 3 сега ја имаш во форма на гарнизон. Закон!

Со минатите експанзии негде ова време веќе се маткав со левелирање на алтови. Сега од што има премногу end game опции не се постигнува се, а уште не се ни пуштени рејдовите.

Како успеаа да ја ископаат одлична графика со овој децениски енџин не ми е јасно. Talador визуелно ми е омилена зона, а и другите се одлични.

Инстанците се хајлајтот за мене овој пат. Добро се тјунирани, нешто налик TBC и до негде Cataclysm во поглед на тежина. Ако имаш послабо опремен тенк ќе срка многу damage, ако пулнеш втора група а хилерот не е спретен или нема CDs ќе има духчиња. Normal инстанците се ОК за старт, Heroic се just right а Challenge Mode е прав ќотек.

Абе можам цел ден да пишувам за позитивните промени ама едно е јасно, ова е најинтересната експанзија до сега. Јас не сум носталгичар па ќе се осмелам да кажам дека е подобра и од TBC и WotLK (мојот досегашен репер). Значи зборам за квалитет и избор на содржини на launch. Единствено нешто што може да го уништи впечатокот е лош и долг пачинг процес.

Оваа експанзија има приказна и цел, нешто што предходната го немаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom