А1 Македонија (VIP)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Auu...odlepile.....zemigo dogovorot vo nego pisuva sto koristis i sto ti dale....ako ti dale nesto .modem/resiver ...itn....
Сеа откако урлав по пораки и телефони, одма корегирале... Ама ќе ги тужам и ќе барам со 6 пријавувања и проблеми само у последново време, има да барам да откажам договор без пенали. Башка уште две фамилии шо им плаќаат фини суми ко ја од 4500 шо им давам (рата за кредит дома ми е помала иначе), има да се чешаат одлепениве.
 
Член од
19 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ima najava deka vip naskoro ke se rebrendira vo A1
imaat i reklama na web stranata\
Dali znae nekoj kakvi ponudi ke imaat i za kolku pari
dali ke e popametno na gi obnovime dogovorite ako gi pokacuvavaat pretplatite
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Ima najava deka vip naskoro ke se rebrendira vo A1
imaat i reklama na web stranata\
Dali znae nekoj kakvi ponudi ke imaat i za kolku pari
dali ke e popametno na gi obnovime dogovorite ako gi pokacuvavaat pretplatite
Ke imaat poskapi paketi ....kako vo Bugarija od m-tel kon A1.i kako vo Xrvatska od vip.hr vo A1-hr
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Ke imaat poskapi paketi ....kako vo Bugarija od m-tel kon A1.i kako vo Xrvatska od vip.hr vo A1-hr
хмм викаш поскапи пакети, а дали барем некои подобрувања ќе има ? се надевам барем аплоудот на интернетот да го подобрат...
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
хмм викаш поскапи пакети, а дали барем некои подобрувања ќе има ? се надевам барем аплоудот на интернетот да го подобрат...
Нема шанси. Без оптика не. Баш ме интересира каков е уделот на Телекабел откако влезе во мобилната.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
VIP-операторот има јако НЕпрофесионален однос кон клиентите. Два телефона ми блокираа со ребрендирање од Cosmofon на VIP и уште не се наоѓа решение. Уште и крадат во наплатата кога се јавувам на нивниот број и разговарам со оператор...
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Нема шанси. Без оптика не. Баш ме интересира каков е уделот на Телекабел откако влезе во мобилната.
АЕК како и секоја администрација, малце е спора и некаде при крајов на годинава ќе искочи со извештај за првиот квартал на мобилната, а некаде декември можеби и за вторите три месеци. Но не верувам да е нешто повеќе од 1% засега. Лајка толку години е едвај 2 и кусур посто ако не грешам.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
VIP-операторот има јако НЕпрофесионален однос кон клиентите. Два телефона ми блокираа со ребрендирање од Cosmofon на VIP и уште не се наоѓа решение.
Оф мори судбино проклета!
Уште еднаш ли ќе се ребрендираме?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Гледам постоел и некаков телефон брендиран под името А1 Alpha
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Гледам постоел и некаков телефон брендиран под името А1 Alpha
Дап. Во Хрватска на пример или Словенија беше, не ме држи за збор, го продаваат.
Им упатив прашање во порака на лудациве, одговор не добив дали планираат да го понудат и кај нас...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Дап. Во Хрватска на пример или Словенија беше, не ме држи за збор, го продаваат.
Им упатив прашање во порака на лудациве, одговор не добив дали планираат да го понудат и кај нас...
A вреди нешто телефонов?

Според видеата што ги ставив видео презентација на мобилниот се од Хрватска и Бугарија што значи таму го има во продажба.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
A вреди нешто телефонов?

Според видеата што ги ставив видео презентација на мобилниот се од Хрватска и Бугарија што значи таму го има во продажба.
Па за телефон од средна класа, иако не се разбирам, мене ми е океј вака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom