VIP оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Мистичен, 4 септември 2007.

 1. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.557
  Допаѓања:
  3.184
  Odkoga ke startuva telekabel zoto podolgo vreme citam za toa no nikako da go vidam na delo.

  Sekogas vo vip promocite se za tarifi nad 700 den nikako da ponudat nesto i za 500 den besplatno na site mrezi i 2-3 giga net ne mi treba poveke :D
   
 2. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.046
  Допаѓања:
  10.666
  Во коментар на фб прочитав дека за С Тарифата даваат 1.5 гб со неограничени кон сите, 500 е со телефон, 450 без телефон.
   
 3. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  85
  Бегај од Телекабел. Недај боже да ти испадне некој дефект, никогаш нема да ти го решат.
   
 4. ts01

  ts01

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  1.411
  Допаѓања:
  542
  Vip neo S ? 499den so 1.5gb data ?
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 5. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.046
  Допаѓања:
  10.666
  Eve od fb odgovor:
  Здраво Рики, на следниот линк:https://www.vip.mk/postpejd/neotarifi може да го провериш Vip Neo тарифното портфолио. Најефтин тарифен модел е VIp Neo S во кој е предвиден мобилен интернет од 500МВ. За истиот имаме во моментов промоција со која би добиле +1GB или вкупно 1,5GB во оваа тарифа. /Никола
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  778
  Допаѓања:
  220
  Мене истото ми го кажаа во салон ама ме чуди зошто не го промовираат и на сајтот.
   
 7. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.557
  Допаѓања:
  3.184
  Na mene agentka od vip mi se javi i mi go ponudi i rekov koga za 500 den ke ponudite besplatno na vip i 2-3 giga net javejte mi se ke prodolzam dog telefon ne me zanima i izgasiv.
   
  На beneamata и DarkValley им се допаѓа ова.
 8. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.616
  Допаѓања:
  2.382
  Toj paket so 15gb nitu pod razno ne treba da e poskap od 300den. eve prosta sporedba, ako kaj nas opticki internet ima za 10e mesecno, na zapad nema ispod 20e so znaci najmalku duplo poskapo. e sega, ako na zapad mobilen paket so 20-50gb internet i sve neograniceno kosts 10e i pomalku, znaci upola od cenata na opticki internet, logicno treba kaj nas ist mobilen paket da cini max 300den. Da ne prajme pa muabet za standardot i kolku poniski davacki imaat mobilnive lopovi tuka, strujata e /3, rabotna raka /5, trosoci za mreza i odrzuvanje /5, mnogu poniski danoci itn. pljacka nevidena.
   
  На ts01 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Izr0d

  Izr0d Била сам дете...=)

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  29
  Здраво . На телеком ми е истечен договорот сакам да се префрлам на вип(да го задржам бројот) , дали некој знае дали треба првен да го раскинам во телеком па да склучам во вип? Во вип ми рекоа дека тие го раскинуваат и така добивам бонус , сумливо ми е затоа да си прашам :)
   
 10. Mr.Deni

  Mr.Deni Животна грешка си ми ти...

  Член од:
  4 мај 2007
  Мислења:
  2.791
  Допаѓања:
  501
  Nemas rabota so Telekom....Ides vo Vip i oni ti sreduvaat rabota....Prefrluvanje na brojot cini 236 den i ti doaga posebna smetka za toa i tie pari posle Vip ti gi prefrla na tebe.

  Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
   
  На Izr0d му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  133
  site go znaeme toa brat, ama ne se tie vinovni. vladava im zema od kolacot i toa e toa. inaku neka napravat tender za 2-3 operatori novi bez ucenuvanja i cenite ce padnat
   
 12. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.557
  Допаѓања:
  3.184
  Ajde vo vip za 800 den dobivas nekoi 15 giga vo tmobile za 800 den dobivas 300 mb
   
  На Staeseng и DarkValley им се допаѓа ова.
 13. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.557
  Допаѓања:
  3.184
  dogovorot vo vip mi e istecen veke 1 mesec dali tie avtomatski ke go obnovuvat ili ke mi se prodolzuva mesec za mesec se dodeka ne resam dali ke go obnovam ili ke go prekinam.

  i dokolku go prekinam dali telfonskiot broj moze da go zadrzam?
   
 14. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.890
  Допаѓања:
  6.844
  Колку време си корисник на услугите на Вип ?

  Бидејќи ако си повеќе од 2 години корисник на Вип, досега би знаел дека автоматско обновување на обврзувачки кориснички договор без согласност од страна на корисникот е` недозволиво и незаконски.

  Исто така, досега си требал да знаеш дека секој телекомуникациски оператор во Македонија нуди префрлување на фиксен и/или мобилен телефонски број од еден на друг оператор со задржување и на истиот телефонски префикс и на истиот телефонски број.

  Како и да е, доколку се одлучиш да го префрлиш фиксниот и/или мобилниот телефонски број на друг оператор, треба да поднесеш барање за префрлување на телефонскиот број кај тој друг оператор, така што претходно не смееш да се исклучиш од Вип, бидејќи во спротивно Вип ќе го задржи телефонскиот број.

  Откако фиксниот и/или мобилниот телефонски број ќе ти биде префрлен на другиот оператор, слободно можеш да ги откажеш останатите услуги од Вип - доколку сакаш да ги откажеш, се разбира.
   
 15. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.557
  Допаѓања:
  3.184
  Korisnik 6 godini i dosega go obnovuvav dogovorot sekogas 3 meseci unapred no ova godina me fati inat nesto i neznaev dali se odi mesec za mesec ili druga opcija.


  Inaku muabetot mi bese prefrluvanje na broj od postpejd na pripejd vo isti operator.
   

Сподели преку: