А1 Македонија (VIP)

Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Odkoga ke startuva telekabel zoto podolgo vreme citam za toa no nikako da go vidam na delo.

Sekogas vo vip promocite se za tarifi nad 700 den nikako da ponudat nesto i za 500 den besplatno na site mrezi i 2-3 giga net ne mi treba poveke :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Odkoga ke startuva telekabel zoto podolgo vreme citam za toa no nikako da go vidam na delo.

Sekogas vo vip promocite se za tarifi nad 700 den nikako da ponudat nesto i za 500 den besplatno na site mrezi i 2-3 giga net ne mi treba poveke :D
Во коментар на фб прочитав дека за С Тарифата даваат 1.5 гб со неограничени кон сите, 500 е со телефон, 450 без телефон.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Vip neo S ? 499den so 1.5gb data ?
Eve od fb odgovor:
Здраво Рики, на следниот линк:https://www.vip.mk/postpejd/neotarifi може да го провериш Vip Neo тарифното портфолио. Најефтин тарифен модел е VIp Neo S во кој е предвиден мобилен интернет од 500МВ. За истиот имаме во моментов промоција со која би добиле +1GB или вкупно 1,5GB во оваа тарифа. /Никола
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Мене истото ми го кажаа во салон ама ме чуди зошто не го промовираат и на сајтот.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Мене истото ми го кажаа во салон ама ме чуди зошто не го промовираат и на сајтот.
Na mene agentka od vip mi se javi i mi go ponudi i rekov koga za 500 den ke ponudite besplatno na vip i 2-3 giga net javejte mi se ke prodolzam dog telefon ne me zanima i izgasiv.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Toj paket so 15gb nitu pod razno ne treba da e poskap od 300den. eve prosta sporedba, ako kaj nas opticki internet ima za 10e mesecno, na zapad nema ispod 20e so znaci najmalku duplo poskapo. e sega, ako na zapad mobilen paket so 20-50gb internet i sve neograniceno kosts 10e i pomalku, znaci upola od cenata na opticki internet, logicno treba kaj nas ist mobilen paket da cini max 300den. Da ne prajme pa muabet za standardot i kolku poniski davacki imaat mobilnive lopovi tuka, strujata e /3, rabotna raka /5, trosoci za mreza i odrzuvanje /5, mnogu poniski danoci itn. pljacka nevidena.
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Здраво . На телеком ми е истечен договорот сакам да се префрлам на вип(да го задржам бројот) , дали некој знае дали треба првен да го раскинам во телеком па да склучам во вип? Во вип ми рекоа дека тие го раскинуваат и така добивам бонус , сумливо ми е затоа да си прашам :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.496
Поени од реакции
2.619
Здраво . На телеком ми е истечен договорот сакам да се префрлам на вип(да го задржам бројот) , дали некој знае дали треба првен да го раскинам во телеком па да склучам во вип? Во вип ми рекоа дека тие го раскинуваат и така добивам бонус , сумливо ми е затоа да си прашам :)
Nemas rabota so Telekom....Ides vo Vip i oni ti sreduvaat rabota....Prefrluvanje na brojot cini 236 den i ti doaga posebna smetka za toa i tie pari posle Vip ti gi prefrla na tebe.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Toj paket so 15gb nitu pod razno ne treba da e poskap od 300den. eve prosta sporedba, ako kaj nas opticki internet ima za 10e mesecno, na zapad nema ispod 20e so znaci najmalku duplo poskapo. e sega, ako na zapad mobilen paket so 20-50gb internet i sve neograniceno kosts 10e i pomalku, znaci upola od cenata na opticki internet, logicno treba kaj nas ist mobilen paket da cini max 300den. Da ne prajme pa muabet za standardot i kolku poniski davacki imaat mobilnive lopovi tuka, strujata e /3, rabotna raka /5, trosoci za mreza i odrzuvanje /5, mnogu poniski danoci itn. pljacka nevidena.
site go znaeme toa brat, ama ne se tie vinovni. vladava im zema od kolacot i toa e toa. inaku neka napravat tender za 2-3 operatori novi bez ucenuvanja i cenite ce padnat
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
dogovorot vo vip mi e istecen veke 1 mesec dali tie avtomatski ke go obnovuvat ili ke mi se prodolzuva mesec za mesec se dodeka ne resam dali ke go obnovam ili ke go prekinam.

i dokolku go prekinam dali telfonskiot broj moze da go zadrzam?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
dogovorot vo vip mi e istecen veke 1 mesec dali tie avtomatski ke go obnovuvat ili ke mi se prodolzuva mesec za mesec se dodeka ne resam dali ke go obnovam ili ke go prekinam.

i dokolku go prekinam dali telfonskiot broj moze da go zadrzam?
Колку време си корисник на услугите на Вип ?

Бидејќи ако си повеќе од 2 години корисник на Вип, досега би знаел дека автоматско обновување на обврзувачки кориснички договор без согласност од страна на корисникот е` недозволиво и незаконски.

Исто така, досега си требал да знаеш дека секој телекомуникациски оператор во Македонија нуди префрлување на фиксен и/или мобилен телефонски број од еден на друг оператор со задржување и на истиот телефонски префикс и на истиот телефонски број.

Како и да е, доколку се одлучиш да го префрлиш фиксниот и/или мобилниот телефонски број на друг оператор, треба да поднесеш барање за префрлување на телефонскиот број кај тој друг оператор, така што претходно не смееш да се исклучиш од Вип, бидејќи во спротивно Вип ќе го задржи телефонскиот број.

Откако фиксниот и/или мобилниот телефонски број ќе ти биде префрлен на другиот оператор, слободно можеш да ги откажеш останатите услуги од Вип - доколку сакаш да ги откажеш, се разбира.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Колку време си корисник на услугите на Вип ?

Бидејќи ако си повеќе од 2 години корисник на Вип, досега би знаел дека автоматско обновување на обврзувачки кориснички договор без согласност од страна на корисникот е` недозволиво и незаконски.

Исто така, досега си требал да знаеш дека секој телекомуникациски оператор во Македонија нуди префрлување на фиксен и/или мобилен телефонски број од еден на друг оператор со задржување и на истиот телефонски префикс и на истиот телефонски број.

Како и да е, доколку се одлучиш да го префрлиш фиксниот и/или мобилниот телефонски број на друг оператор, треба да поднесеш барање за префрлување на телефонскиот број кај тој друг оператор, така што претходно не смееш да се исклучиш од Вип, бидејќи во спротивно Вип ќе го задржи телефонскиот број.

Откако фиксниот и/или мобилниот телефонски број ќе ти биде префрлен на другиот оператор, слободно можеш да ги откажеш останатите услуги од Вип - доколку сакаш да ги откажеш, се разбира.
Korisnik 6 godini i dosega go obnovuvav dogovorot sekogas 3 meseci unapred no ova godina me fati inat nesto i neznaev dali se odi mesec za mesec ili druga opcija.


Inaku muabetot mi bese prefrluvanje na broj od postpejd na pripejd vo isti operator.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom