А1 Македонија (VIP)

Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
На вип припејд сум и за неколку дена ми истекува валидноста.
Знае некој што се случува ако не ставам кредит?
Колку време имам пред да ми го земат бројот?
 
B

bngj45

Гостин
На вип припејд сум и за неколку дена ми истекува валидноста.
Знае некој што се случува ако не ставам кредит?
Колку време имам пред да ми го земат бројот?
Мислам дека 3 месеци во грејс период ќе ти биде и само ќе може да ти вртат а ти ќе не можеш.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Mu se slucilo li nekomu da nema 4g voopsto odkoga ke si plati smetki a e bil isklucen?
Lani mi se desi 2 pati, ako se desi da me isklucat posle voopsto nema mreza nitu internet na 4g.
U vip edno devojce ne znaese sto e problemot I mi smeni kartickiata.
Togas imam 4g.

Sea vaka teram od dekemvri bidejki me mrzi I stalno sum na 3g.

Resenie? 2 pati mi davaa nova karticka, sram mi e vise, a cesto mi se desava da kasnam so plakjanje

Probav racno da se zakacam na vip4g mrezata mi vadi ova, I samo 2g/3g mi stoi, na lte nemam mreza, inace Samsung j7 2016 koristam

Screenshot_20170412-202421.png
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Број од селект без обврски го префрлив на вип картичка и сега сите повици ми ги тарифира како повици кон други мрежи а од ко ќе се потроши пакетот, за повици кон вип ми троши од пакетот "повици кон сопствена мрежа" а другите ми ги наплаќа веќе втор месец. Сега пишав приговор, така да отворете очи да не и кај други е така. И дали некој има сменето картичка со оваа тарифа и дали го има истиот проблем?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Број од селект без обврски го префрлив на вип картичка и сега сите повици ми ги тарифира како повици кон други мрежи а од ко ќе се потроши пакетот, за повици кон вип ми троши од пакетот "повици кон сопствена мрежа" а другите ми ги наплаќа веќе втор месец. Сега пишав приговор, така да отворете очи да не и кај други е така. И дали некој има сменето картичка со оваа тарифа и дали го има истиот проблем?
Јас имав селект од 399 со неограничени разговори кон сите мрежи. Се префлив во вип ама ги изгубив дополнителните опции како 10гб за 300 ден. Пишав приговор и ме вратија на оне мрежата повторно.
Во меѓувреме ми понудија тарифа 666 со 9 гб интернет па ја прифатив таа.

Sent from my EVA using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Јас имав селект од 399 со неограничени разговори кон сите мрежи. Се префлив во вип ама ги изгубив дополнителните опции како 10гб за 300 ден. Пишав приговор и ме вратија на оне мрежата повторно.
Во меѓувреме ми понудија тарифа 666 со 9 гб интернет па ја прифатив таа.

Sent from my EVA using Tapatalk
cccccc.... koi ucenuvaci s ..katastrofa se i vip i one, 666 za9gb net a vo Lyca 384 8gb net bez obvrski
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Луѓе можам да звонам а неможе да ме добијат никако, чаре ?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
cccccc.... koi ucenuvaci s ..katastrofa se i vip i one, 666 za9gb net a vo Lyca 384 8gb net bez obvrski
Ме плаши бидејќи е промоција и не е на договор. Кој гарантира дека за некој месец нема да се врати на 750 денари.

Sent from my EVA using Tapatalk
 
Член од
1 април 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Дали телефоните од вип(заклучени на вип) по завршување на гаранцијата автоматски се отклучуваат на сите мрежи или треба да го однесеш во вип да го отклучат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom