V O L K S W A G E N

Член од
17 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво
Имам vw polo 2007 год.
И на најмали дупки се слуша тропкање кое доаѓа од позади (или средина) и како чкрипење некој тивок звук. Може некој да ми каже што е во прашање?
Благодарам
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
14
Здраво
Имам vw polo 2007 год.
И на најмали дупки се слуша тропкање кое доаѓа од позади (или средина) и како чкрипење некој тивок звук. Може некој да ми каже што е во прашање?
Благодарам
Мислам дека се предните амортизери. Кога е ладно надвор времето, даваат некој звук како да зачкрипува, дури и на најмало дупче но сепак кратко трае. Најчесто се јавува на првото палење кога е ладен автомобилот.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Голф 4, на пун лев или десен знае некад како да потчукнува шо може да е ?
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Zdravo. Imam golf 3 i imam problem so svirka , na akumulator sviri, struja doagja na kontakt kleme ama svirkata ne sviri. Koga pritisk taster za svirka jako reagira na svetla? Shto moze da bide? Fala..
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Добри 2дин мултимедии за голф 5 каде може да се најде низ Скопје?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Zdravo. Imam golf 3 i imam problem so svirka , na akumulator sviri, struja doagja na kontakt kleme ama svirkata ne sviri. Koga pritisk taster za svirka jako reagira na svetla? Shto moze da bide? Fala..
Нешто е пореметено или премостено со заземјување најубаво кај автоелектричар и со инструментот ќе лоцира проблемот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
33
Поени од реакции
1
Zdravo.Zemav OBD 2 kabel. Sakam da simnam VCDS programa. Dali e bezbedno da se koriati, odnosno dali moze da nastanat dopolnitelni steti od nea na ECU-to ili bilo sto drugo?
Автоматски споено мислење:

 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Golf 4 tdi 110 koga ke ja zapalam trese cela dvapati tripato mi se slucuva vo rok od tri dena a doswga ne mi se ima slucuvano taka znae li nekoj sto moze da e po 2/3 palenje gasenje posle normalno
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
Дали на дијагностика се гледа дали биле испукани перничињата некој да сподели искуства?
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdr golfot e tdi 110 e sega prviot pat koga mi se sluci ova ja zapaliv i nemase snaga vo mesto i mnogu dimese pali gasni taka 2-3 pati i posle se najnormalno posle edna nedela isto taka a i mnogu tresese vnatre posle edna nedela pak isto ama kako prviot pat i denes pak isto nema snaga i mnogu dimi kako bel.siv cad i pocna da mi gasne sam a probuvav poveke pati i go ostaviv posle 15 min zapaliv kako da nemalo nisto se vo normala a zaboraviv majstort mi rece aditiv i dvotaktol ule da stavam ama pak nisto dokolu e zapoznaen nekoj ve molam za informacij. Golf 4
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Дали знае некој DSG-то како стои со квалитет? На почетокот првите верзии што излегоа имаа проблеми со прегревање мислам. Дали се решени истите и како се понашаат кај поновите верзии на автомобили и дали имаат некакви нови проблеми истите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom