V O L K S W A G E N

Член од
22 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0

ми треба ваква маска за поло од 2005 година за дупло радио со дисплеј дали знае некој каде може да се набави ?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Би требало да има кај што продаваат и радија во секој случај на Али ги имаш за 10-30 долари пробај види си
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509

ми треба ваква маска за поло од 2005 година за дупло радио со дисплеј дали знае некој каде може да се набави ?
Прашај во Дог, или пак некој хонорарно што се занимава со продавање/монтирање на радиа.
 
B

BooBojan

Гостин
Прашање во врска со голф 4 1.2, 75кс, бензинец. Ми се има случено на два пати во вожња да ми светне сијаличката за уље, само на момент и повторно се исклучува. Првиот пат го занемарив, денес втор пат ми се случи истото, после 2-3 месеци. Го проверив уљето неколку часа после тоа, се си е во ред. Дали на некој му се има случено истово, и дали некој знае што би можело да биде?
Фала ви :)
Ја те советувам да го проверуваш улјето барем на секои 500 КМ поминати, и тоа исклучиво кога колата е ладна, пред палење, и стоела на рамно...

СИТЕ 4 1.4 бензин трошат улје (или капе од некаде)...

Ако сакаш да го возиш прегледувај го, ако не сакаш да го јадиш стапот ако го изеде улјето...
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Имам Голф 5 2.0 тди, и сакам да му сменам уље, ребраст, водна пумпа..
Ме интересира ваши препораки за уље, сервис и цени ако знае некој одприлика.
Препораки за сервиси во Скопје исто.
Фала
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Прашај во Дог, или пак некој хонорарно што се занимава со продавање/монтирање на радиа.
што е дог не разбирам ?[DOUBLEPOST=1477393808][/DOUBLEPOST]
Прашај во Дог, или пак некој хонорарно што се занимава со продавање/монтирање на радиа.
што е дог не разбирам ?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Имам Голф 5 2.0 тди, и сакам да му сменам уље, ребраст, водна пумпа..
Ме интересира ваши препораки за уље, сервис и цени ако знае некој одприлика.
Препораки за сервиси во Скопје исто.
Фала
Сакал нејќел со ребрастиот мораш да смениш ролери,затегачи и водна пумпа
Се што си пишал приближно ќе те чини 200-250 евра со работна рака
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Сакал нејќел со ребрастиот мораш да смениш ролери,затегачи и водна пумпа
Се што си пишал приближно ќе те чини 200-250 евра со работна рака
Немора ролерите..Ќе ги извади мајсторот,и ако не зујат,може пак да ги врати..[DOUBLEPOST=1477484593][/DOUBLEPOST]
Имам Голф 5 2.0 тди, и сакам да му сменам уље, ребраст, водна пумпа..
Ме интересира ваши препораки за уље, сервис и цени ако знае некој одприлика.
Препораки за сервиси во Скопје исто.
Фала
Масло само Кастрол Магнатек 5w40,собира околу 5 литра,ќе те кошта може 2000 денара..Филтри на Хенгст..Ребраст каиш строго Дајко,или Gates со германски Ина затегачи ти е најдобра комбинација..Водна пумпа можеш или на Аиртекс,или на Валео..Тие се како најсолидни и најстандардни..И за работна рака ќе ти земат околу 1500-2000 денара,со се маслото и сите филтри.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Немора ролерите..Ќе ги извади мајсторот,и ако не зујат,може пак да ги врати..[DOUBLEPOST=1477484593][/DOUBLEPOST]

Масло само Кастрол Магнатек 5w40,собира околу 5 литра,ќе те кошта може 2000 денара..Филтри на Хенгст..Ребраст каиш строго Дајко,или Gates со германски Ина затегачи ти е најдобра комбинација..Водна пумпа можеш или на Аиртекс,или на Валео..Тие се како најсолидни и најстандардни..И за работна рака ќе ти земат околу 1500-2000 денара,со се маслото и сите филтри.
Фала друже, дали знаеш каде во Скопје можам да најдам делови и уље како твоите препораки? Мега ауто партс гледам дека имаат голем избор.
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Немора ролерите..Ќе ги извади мајсторот,и ако не зујат,може пак да ги врати..[DOUBLEPOST=1477484593][/DOUBLEPOST]

Масло само Кастрол Магнатек 5w40,собира околу 5 литра,ќе те кошта може 2000 денара..Филтри на Хенгст..Ребраст каиш строго Дајко,или Gates со германски Ина затегачи ти е најдобра комбинација..Водна пумпа можеш или на Аиртекс,или на Валео..Тие се како најсолидни и најстандардни..И за работна рака ќе ти земат околу 1500-2000 денара,со се маслото и сите филтри.
Препорака на место. Браво:bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom