V O L K S W A G E N

Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
При промена на масло и филтер за масло треба сите останати филтри да се сменат или не е толку битно пред 10 ијади се мењати сите која е боје варијанта ???
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
При промена на масло и филтер за масло треба сите останати филтри да се сменат или не е толку битно пред 10 ијади се мењати сите која е боје варијанта ???
Ја ги мењавам све филтрите некако мие боље таке
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Дали знаете некој да растура и да продава делови за Поло ми треба предни дискови и некој други работи. За Скопје.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дали знаете некој да растура и да продава делови за Поло ми треба предни дискови и некој други работи. За Скопје.
А да си купиш нови дискови, со кој памет би купувал поволни дискови?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дали знаете некој да растура и да продава делови за Поло ми треба предни дискови и некој други работи. За Скопје.
Може да се обработат,да се израмнат на дребонг и имаш речиси нови дискови.Задолжително и нови плочки.Тој што ќе ги вади мора прво со шублер да ги измери,нивната дебелина мислам дека беше околу 13-14 милиметри,и рачунај еден мм помалку од кога ќе се израмнат.Ова ти е најефтина варијанта,обработката кошта 3-4 стотки за диск,ама го прави стакло нов.И задолжително нови плочки.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Може да се обработат,да се израмнат на дребонг и имаш речиси нови дискови.Задолжително и нови плочки.Тој што ќе ги вади мора прво со шублер да ги измери,нивната дебелина мислам дека беше околу 13-14 милиметри,и рачунај еден мм помалку од кога ќе се израмнат.Ова ти е најефтина варијанта,обработката кошта 3-4 стотки за диск,ама го прави стакло нов.И задолжително нови плочки.
imam na rabota drebong samo mnogu se izedeni 2 milimetra nadvor i dva vnatre i mislam deka e kriv posho mi tresese trkalovo... kje vidam moze da go odnesam na rabota pa da kaze majstorot
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
imam na rabota drebong samo mnogu se izedeni 2 milimetra nadvor i dva vnatre i mislam deka e kriv posho mi tresese trkalovo... kje vidam moze da go odnesam na rabota pa da kaze majstorot
Нека ја види професионален механичар..Мада како што викаш,ништо.Јас работев во еден автосервис,имаше специјална машина за дискови,само тркалото се вади,шепата се откачува и целата постапка не трае ни 40 минути за едно тркало,на лице место се врши рамнењето..Земај нови,според тоа што кажуваш тури им кур на старите,земи си Валео или ЛПР..
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
kolku pari se odprilika ?
Цената ти е во зависност од возилото, незнам колку се за твоето Поло. Не би требало да се многу скапи во секој случај, не се заебавај со половни делови на безбедносен систем.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Цената ти е во зависност од возилото, незнам колку се за твоето Поло. Не би требало да се многу скапи во секој случај, не се заебавај со половни делови на безбедносен систем.
kupiv novi predni diskovi 900 denari eden i gurtni i se sredi rabotata
 
F

freebird

Гостин
Здраво на сите... сакам да реставрирам Т4 па дали знаете каде низ Македонија може да се најдат делови од лимарија и механика до пластика и ентериер и сл?
 
Член од
3 јануари 2013
Мислења
34
Поени од реакции
4
kade li se tura matik hidraulicno sredstvo za upravuvacot na Audi A3 2.0 2003 god ..nikade ne se gleda vo motorov...
 

Attachments

Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
што марка или кој се најдобри спони за поло и стабилизатори за преден трап совет искуства цени??
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
дали знае некој каде е тој на битпазар или кај мавровка некој шипо имал продавниче со секакви делови за volkswagen од електрика меганика каросерија и се остало... мене од се по нешто ми треба ако има негде таков некој пишете ми слободно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom