V O L K S W A G E N

Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
За 4000 евра и те како вреди да ја земеш..Подобра понуда веројатно у животот нема да имаш за половна кола,чим ја знаеш целата историја..
Jas bev toj so vikav deka kola pod dve iljadi kubici ne e kola, ama zal mi e zs kolata e bukvalno ko nova, a i mi se dopaga voznjata na golfo u nasive krs patista
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Денеска ја носев на сервис колата, водна пумпа каиши, филтри, кога ја земав од мајстор само што стасав дома, светна термометарот на таблата, Што може да биде?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Денеска ја носев на сервис колата, водна пумпа каиши, филтри, кога ја земав од мајстор само што стасав дома, светна термометарот на таблата, Што може да биде?
Za temperaturata li svetna?Proveri voda dali ima, ako ima strelkata za temperatura do kaj odi?Mislam deka si od Veles, kaj koj majstor ja nosese?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Baze na kojnik
se javiv, toj mi rece isto da dostavam voda oti najverojatno sto rabotel, taa sto bila se povlekla....dostaviv, ne svetese po pola saat, pak ja zapaliv pak svetna, pak dostaviv, pa sega ke ja zapalam za nekoj pola saat da vidam so ke kaze? moze li nesto da se poremeti ako prodolzam da go vozam taka?
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Baze na kojnik
se javiv, toj mi rece isto da dostavam voda oti najverojatno sto rabotel, taa sto bila se povlekla....dostaviv, ne svetese po pola saat, pak ja zapaliv pak svetna, pak dostaviv, pa sega ke ja zapalam za nekoj pola saat da vidam so ke kaze? moze li nesto da se poremeti ako prodolzam da go vozam taka?
Може,да ја прегрееш..Што кола имаш?Ставаш вода и снемува ли?Не те разбирам?На казанчето за антифриз имаш мин и макс,количината треба да биде меѓу мин и макс..Истотака и треба да го испуштиш воздухот..Најубаво не ја вози ич,додека не видиш што е проблемот.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Може,да ја прегрееш..Што кола имаш?Ставаш вода и снемува ли?Не те разбирам?На казанчето за антифриз имаш мин и макс,количината треба да биде меѓу мин и макс..Истотака и треба да го испуштиш воздухот..Најубаво не ја вози ич,додека не видиш што е проблемот.
polo 1.4 tdi 2008 godina, ok e vcera pak so majstorov doturavme i sabajlevo veke ne sveti. pa ke vidime do koga. znaes za koj majstor ti zboruvam?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Moже ли некој да ме оправи малку околу 1.4 16в 80кс моторот во Голф 5 крај на 2008 година. Дали е ОК мотор за по град и еднаш годишно одење на одмор. Годишно правам по 5000км.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Moже ли некој да ме оправи малку околу 1.4 16в 80кс моторот во Голф 5 крај на 2008 година. Дали е ОК мотор за по град и еднаш годишно одење на одмор. Годишно правам по 5000км.
Ако ти е проверена колата и е во добра состојба- земај. Јас имав и возев ист таков, 2008ма. На плин 120.000км, а вкупно поминати 170.000км... никаков проблем. 10л плин градска, 8 отворено, според мојата (поагресивна) вожња.. до кај 6000-6200 евра со плин е топ погодок. :D
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако ти е проверена колата и е во добра состојба- земај. Јас имав и возев ист таков, 2008ма. На плин 120.000км, а вкупно поминати 170.000км... никаков проблем. 10л плин градска, 8 отворено, според мојата (поагресивна) вожња.. до кај 6000-6200 евра со плин е топ погодок. :D
Супер, а како стои моторот со бука во кабина пример на автопат при 120км/х и дали климата осетно го гуши?
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
На отворено, до кај 120-130км/ч е ок.. 120км/ч во 5та брзина = 3500 обртаи. Над тоа и не е баш најпријатно. :) Секако, може и да се подобри изолацијата.

Климата не ми претставуваше проблем никогаш... значи моторот е слабичок да речеме, и си бара високи обртаи за да има доволно сила за да се движи поубаво. Јас немав проблеми, но си бара шалтање и обртај, за да движи убаво. :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
На отворено, до кај 120-130км/ч е ок.. 120км/ч во 5та брзина = 3500 обртаи. Над тоа и не е баш најпријатно. :) Секако, може и да се подобри изолацијата.

Климата не ми претставуваше проблем никогаш... значи моторот е слабичок да речеме, и си бара високи обртаи за да има доволно сила за да се движи поубаво. Јас немав проблеми, но си бара шалтање и обртај, за да движи убаво. :D
Од 1.6 помалце не се зема за тие коли дал ТДИ дал СДИ дал ТСИ мала кубикажа за кола што е над 1300 кила
 
Член од
22 август 2012
Мислења
238
Поени од реакции
166
Имам Голф 4, но го изгубив уникатниот клуч за одвртување на гумите(тој ѕвездестиот). дали некој знае каде може да се направи и по која цена?
фала
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Имам Голф 4, но го изгубив уникатниот клуч за одвртување на гумите(тој ѕвездестиот). дали некој знае каде може да се направи и по која цена?
фала
Tie se univerzalni klucevi.Otidi vo bilo koja prodavnica za avtodelovi, kazi im ja dimenzijata na gumite i ke ti dadat takov kluc za trkala.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom