V O L K S W A G E N

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Да да едина мана неговиот некако преспоро ми убрзуваше али си имаше и преку 300к пројдено
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Имам Golf 3 1.9 TD 55KW т.е 75кс произведен 93' го купив во 2011 и до сега само нафта турам во него и жими сервисот ама и тој како без пари ми иде.
Некој да каже нешто за ова количе? Не дека јас ја имам ја фалам ама не го давам за ништо, ваква кола нема да најдам пак..
Im pukaat glavite. Imaat problemi so pregrevanje. Ima mnogu takvi prepraveni od TD v obicen dizel i posle nema maka. Vaka ko so pisues skoro bi se kladel deka ima staveno glava od obicen dizel i nema veke turbina. Inaku od TD poveketo samo si placat. Ne gi biva. Samo tdi mu e majkata.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Здраво мајстори, гледам да купам Пасат максимум до 4-4,500е, се мислам дали да одам до Дупница,Ќустендил, има ли некој искуство со купување од таму царинење итн? Не сум сигурен дали се исплати, кај нас гледам има 2003-4 годиште за тие пари.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
37
Поени од реакции
5
Im pukaat glavite. Imaat problemi so pregrevanje. Ima mnogu takvi prepraveni od TD v obicen dizel i posle nema maka. Vaka ko so pisues skoro bi se kladel deka ima staveno glava od obicen dizel i nema veke turbina. Inaku od TD poveketo samo si placat. Ne gi biva. Samo tdi mu e majkata.
Има голема разлика од обичен дизел голф 3 до мојов мислам сеа можиме да дискутираме до сабајле ако е да се лажиме поубаво да не пишуваме ама ти кажувам како шо е, сум возел и обичен дизел голф 3 и во споредба со мојов можам да кажам дека е желка, турбото си го прави своето а тоа дека прегревале јас не сум чул од никого познавам најмалку 10 тука прилепчани што имаат голфови 3ки исти како мојот па ете им се отепаа од возење си добил погрешна информација друже :)
 
Член од
8 март 2013
Мислења
12
Поени од реакции
4
Здраво, имам Passat Б5 Караван 98годиште, го удрив предното лево крило, ништо многу страшно, купив друго крило во тетово од одпадите оргинално извадено од друг исти пассат како мојот али е бело, да ми предложите кај да го однесам да го офарбаат/средат, бидејки си има и тоа мали рѓички одоздола и кај што седеле штрафови, многу нормално што е, и отприлика колку би ме коштало грубо фарбањето.
Исто така ако може да ми кажете кај да одам и да ми го сменат, да ми го стават крилото/нацентриираат ако треба и такви ситнци, фала многу.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Здраво, имам Passat Б5 Караван 98годиште, го удрив предното лево крило, ништо многу страшно, купив друго крило во тетово од одпадите оргинално извадено од друг исти пассат како мојот али е бело, да ми предложите кај да го однесам да го офарбаат/средат, бидејки си има и тоа мали рѓички одоздола и кај што седеле штрафови, многу нормално што е, и отприлика колку би ме коштало грубо фарбањето.
Исто така ако може да ми кажете кај да одам и да ми го сменат, да ми го стават крилото/нацентриираат ако треба и такви ситнци, фала многу.
Од Тетово си ?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Некоја препорака за добар (а и приступачен) VW сервис?
Станува збор за VW Polo 1.4 од 97.
До сега бев во 2-3 локални во кои што немаа/не се нафатија да најдат делови, чак ни ребраст каиш, а ми требаат мал куп други ствари покрај тоа.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па кажи барем од кој крај си да знаеме како да ти кажеме
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Некоја препорака за добар (а и приступачен) VW сервис?
Станува збор за VW Polo 1.4 од 97.
До сега бев во 2-3 локални во кои што немаа/не се нафатија да најдат делови, чак ни ребраст каиш, а ми требаат мал куп други ствари покрај тоа.
У Колевски
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
imam problem so golf 3 tdi mi izbacuva samo od 5 brzina. se desava na avtopat posle 20 minuti vozenje i posle toa pocesto izbacuva.pomos nekoj
 
C

cige

Гостин
Не сум помислил туку сум одржувал и знам. Помина времето кога немаше делови и/или беа скапи. Барем сега во Скопје на лагер има колку сакаш заменски и оригинални делови. Солид-АС имаат одличен лагер и одлични цени, ретко кога се случило нешто специфично да нема, но истото го набавуваат во рекордно време. За половни делови, нема како за Гољф 'нга Тетова, ама ене го Солун кај е. Во Солун има колку сакаш плацови со расклопени јапанци на влез и излез од град, а и во продавничките за половни афтоделови што се наоѓаат на северниот влез во близина над, за нашинците добро познат, Гиро Вардарис.

Што се однесува до тоа дека се произведени во Турција, не гледам проблем. Се тоа се произведува во фабрики на производителите, под надзор и со контрола на квалитет, па може и на Марс да ја преселат фабриката, квалитетот ќе биде ист. И чисто за информација, не само јапонските, туку сите произвдоители, вклучително и германските, имаат фабрики насекаде низ светот, па така и во Турција. Кога Mercedes може да произведува цели возила во Кина, што правиме муабет за Тојота што произведувала шофершајбни и штопови во Турција...

For the record, според ADAC, кој важи за нај-релевантен извор на технички информации за автомобилизмот во Германија, на направен тест од 8 милиони возила, од листата од 100 најиздржливи и најдоверливи возила произведени во последниве 10 години, 60 се јапонски. Па сега види.
Каде се наоѓа таа улица во Солун каде што се продавале само делови за мотори? Пиши ми име на улицата, и поццртај ја на гугл мапс.
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Каде се наоѓа таа улица во Солун каде што се продавале само делови за мотори? Пиши ми име на улицата, и поццртај ја на гугл мапс.
Не за мотори туку за автомобили и ваљда се останато. Не е една улица туку многу улички, северно од Гиро Вардарис....

https://www.google.mk/maps/place/Vardaris,+Thessaloniki+546+29,+Greece/@40.6409416,22.9362057,17z/data=!4m2!3m1!1s0x14a839a15badb8d1:0x88f61ce583bcfc2?hl=en
 

Kajgana Shop

На врв Bottom