US Open 2017

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од The King of Clay, 25 август 2017.

?

Кој ќе биде точниот резултат од финалето на US Open 2017?

Анкетата е затворена 10 септември 2017.
 1. Надал 3-0

  6 гласови
  33,3%
 2. Надал 3-1

  1 гласови
  5,6%
 3. Надал 3-2

  0 гласови
  0,0%
 4. Андерсон 3-0

  6 гласови
  33,3%
 5. Андерсон 3-1

  4 гласови
  22,2%
 6. Андерсон 3-2

  1 гласови
  5,6%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.180
  Допаѓања:
  5.746
  Еве вака ќе ти појаснам. Порано имав симпатии кон еден исто така испрдок и тенисер со скоро незабележителна кариера, Николас Кифер кој има 6 титули во кариерата. Било кој од страна да се ставеше и да го плука како му е тапа тенисер и одвратен како појава, јас воопшто немаше да му се мешам. Реално и Кифер како и Милер е тапа тенисер (збориме за големи достигнувања а не дали бил во топ 50 или ко Кифер едно време и топ 5). Значи не можам јас да ти кажам дека тропаш ако сметаш дека Кифер е бош тенисер и плус на тоа ти е одвратен физички.
   
 2. NomoregameS

  NomoregameS

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  4.874
  Допаѓања:
  4.646
  Испрдок е Фоњини,Милер е Господин.

  Sent from my SM-G903F using Tapatalk
   
  На Löwe и Ставрогин им се допаѓа ова.
 3. Џони Вајсмилер

  Џони Вајсмилер Don't share my food

  Член од:
  15 февруари 2010
  Мислења:
  15.488
  Допаѓања:
  15.498
  Во ред е некој да не ти е симпатичен или да го мразиш,ама да го деградираш дека е слаб тенисер и од дома не го знаеле тенис дека играл нема логика,затоа сите ти се ставија дека трескаш глупости..така и пред две години се сеќавам се избламира со Виљареал кога ги елиминираа Наполи каде пиша дека биле екипа на рангот на Саусоло а тие 4-рти во Шпанија завршија истата година..значи да бидиш во Топ 30 тенисери во светот не е лесна работа напротив ѓаволски тешко е да се задржиш таму толку време покрај ваква голема конкуренција..да те потсетам дека тенисот е индивидуален спорт каде мораш да водиш 100% спортски живот за да успееш за разлика од другите спортови.
   
  На Löwe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.180
  Допаѓања:
  5.746
  Да бе сум истрескал за Виљареал а кутрите следната година изгубија 0-4 од Рома. Па ни Сасуоло не губи толку.
  А тоа за Милер е мое мислење и нема што некој да ми кажува што да мислам. За стручна анализа обратете се кај Матс, за кој пред финалето на РГ 2010 Содерлинг беше фаворит против Надал:pos:. И тоа пази, типот е стручен тениски аналитичар.
   
  Последно уредено: 12 септември 2017
 5. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.584
  Допаѓања:
  2.859
  Облачно ќе било де... така се тешеше Виландер. :pos:
   
  На Bianconero vero му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.716
  Допаѓања:
  15.165
  А што е толку лошо ако прогнозирал победа на Содерлинг?
   
 7. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.584
  Допаѓања:
  2.859
  Тоа што ликот имаше малтене еднакви шанси како Федерер 2 години порано од тој момент. :) А за волја на вистината само малку подобро помина.
   
 8. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.180
  Допаѓања:
  5.746
  Тениски стручњак кажува дека играч ко Содерлинг без ни еден освоен ГС е фаворит во финале на РГ против кралот на земја. Јас овде сум распнат зошто за небитен играч сум рекол дека е испрдок. Притоа јас сум небитен лик во тенисот и сум го пишал тоа на форум а стручњакот го кажува бисерот пред цел свет. Па не гледам дека некој му планинари на Матс по кур дека лупета и дека тоне се повеќе во калта. Уште си ја води емисијата и не му чуе. Пред некоја страна @Stefan-kobe пиша дека го нервира Делпо (играч кој на повеќето им е симпатичен) и тоа си е негово право дали ќе го сака, дали ќе му биде симпатичен или ќе го мрази тенисот што го игра.
  --- Споено дупло мислење, 12 септември 2017 ---
   
  Последно уредено: 12 септември 2017
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.716
  Допаѓања:
  15.165
  Содерлинг го има победено Надал на RG, така да изјавата си е ок, нема везе што Надал е најдобриот земјаш у историја, не е богохулие.
   
 10. Bianconero vero

  Bianconero vero Il Capitano

  Член од:
  10 ноември 2008
  Мислења:
  8.180
  Допаѓања:
  5.746
  Да, го има победено еднаш. По таа логика и Дел Потро во секој меч со Федерер ќе биде фаворит? Ајде замисли дека ова некој го напишал на форумов. Дали разни клукајдрвци веднаш ќе му се нафрлат или ќе помине како ОК мислење?
   
 11. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.716
  Допаѓања:
  15.165
  Мислењето е само тоа предвидување негово, и сеа што?

  Мекенро бетер зелени тресел па никој ништо
   
 12. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  10.838
  Допаѓања:
  25.416

  Или да водиш 100% допингашки живот као Надал.
   
  На The King of Clay и Џони Вајсмилер им се допаѓа ова.
 13. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.250
  Допаѓања:
  1.024
  Сега баш случајно видов некои статистики, број на одиграни слемови на големата тројка:
  Надал 50 (23 финале, 16 титули) - (46% , 32%)
  Ноле 51 (21 финале, 12 титули) - (41% , 23%)
  Роџер 70 (29 финалиња, 19 титули) - (41%, 27%)
  Страшни се бројкиве на Рафа, 46% од слемовите да играш во финале еј. Секој втор слем финале, секој трет титула.
   
  На The King of Clay, Џони Вајсмилер, Bianconero vero и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.566
  Допаѓања:
  19.699
  Страшен допинг, да.
   
 15. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.972
  Допаѓања:
  10.673
  Тие се тие препукувања, Надал допинг, Федерер проив слаби противници освајал слемови :D
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: