US Open 2017

Кој ќе биде точниот резултат од финалето на US Open 2017?

  • Надал 3-0

    Гласови: 6 33,3%
  • Надал 3-1

    Гласови: 1 5,6%
  • Надал 3-2

    Гласови: 0 0,0%
  • Андерсон 3-0

    Гласови: 6 33,3%
  • Андерсон 3-1

    Гласови: 4 22,2%
  • Андерсон 3-2

    Гласови: 1 5,6%

  • Вкупно гласачи
    18
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
L

Löwe

Гостин
Mилер до 34 требаше да има кариера зад себе со титули и титули а не да биде во топ 50. Еве во топ 5 до пред некое време (не знам како е листата сега) сите беа 30+ годишници и сите со завидни кариери позади себе.
Tolku gluposti nemam stvarno procitano dosega a tesko i deka ke proticam. Ne znaes sto pisyvas
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Mилер до 34 требаше да има кариера зад себе со титули и титули а не да биде во топ 50. Еве во топ 5 до пред некое време (не знам како е листата сега) сите беа 30+ годишници и сите со завидни кариери позади себе.
Па ако имаше Милер освоено повеќе титули, ќе имаше некој друг на неговатаа позиција.Секогаш мора да има некој кој што е 30то или 50то место на АТП.Тогаш ќе јадевте гомна за некој таков наместо за Милер.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Tolku gluposti nemam stvarno procitano dosega a tesko i deka ke proticam. Ne znaes sto pisyvas
Добро ајде, Милер е најсветлата фигура која се појавила во тенисот со прекрасна кариера зад себе. Цела кариера е страв и трепет за своите противници кои се молат да го избегнат во жребот. Тешко дека наскоро ќе се појави поатрактивен тенисер.[DOUBLEPOST=1505137284][/DOUBLEPOST]
Па ако имаше Милер освоено повеќе титули, ќе имаше некој друг на неговатаа позиција.Секогаш мора да има некој кој што е 30то или 50то место на АТП.Тогаш ќе јадевте гомна за некој таков наместо за Милер.
Брат овде се дрзнуваат да зборат за величина ко Надал и неговата кариера и како тоа не можел да освои ништо вон турнирите на земја а мене ми се качуваат на таквото зошто сум го серел, пази, ебениот Милер.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Добро ајде, Милер е најсветлата фигура која се појавила во тенисот со прекрасна кариера зад себе. Цела кариера е страв и трепет за своите противници кои се молат да го избегнат во жребот. Тешко дека наскоро ќе се појави поатрактивен тенисер.
Кој дел од престани да лупеташ глупости не го разбра?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Значи сите кои не се топ 10 тенисери и немаат најмалце 10 атп титули - едоставно ЏАБЕ ИГРААТ ТЕНИС.
Така ли @Bianconero vero ?
Абе едноставно Милер ми е тапа тенисер, обичен испрдок и ниеден дел од неговата кариера не го поштувам. Има да го плукам колку сакам и ниедно ваше мислење нема да го смени моето. Едноставно одвратен ми е типот целосно.[DOUBLEPOST=1505140569][/DOUBLEPOST]
Кој дел од престани да лупеташ глупости не го разбра?
Абе ти пречесто лупеташ, па ти го заобиколувам мислењето. Мој совет е и ти да го направиш истото.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Абе едноставно Милер ми е тапа тенисер, обичен испрдок и ниеден дел од неговата кариера не го поштувам. Има да го плукам колку сакам и ниедно ваше мислење нема да го смени моето. Едноставно одвратен ми е типот целосно.[DOUBLEPOST=1505140569][/DOUBLEPOST]
Абе ти пречесто лупеташ, па ти го заобиколувам мислењето. Мој совет е и ти да го направиш истото.
Одвратен ти е затоа што го исплеска Надал4о иначе немаш ти проблем со него.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Одвратен ти е затоа што го исплеска Надал4о иначе немаш ти проблем со него.
Абе и Росол и Браун го плескале Надал и сум се изнервирал зошто реално и овие се испрдоци во светскиот тенис ама не сум ги плукал. Милер ко појава ми е одвратен и не можам да го смислам.[DOUBLEPOST=1505141703][/DOUBLEPOST]
Испрдок е твоето "стручно" мислење, а не Милер.
Кај виде да правам стручна анализа. Кажувам јас што мислам за Милер, а ти/ вие ме убедувате дека треба да мислам поинаку.
 
Последно уредено:

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Абе и Росол и Браун го плескале Надал и сум се изнервирал зошто реално и овие се испрдоци во светскиот тенис ама не сум ги плукал. Милер ко појава ми е одвратен и не можам да го смислам.[DOUBLEPOST=1505141703][/DOUBLEPOST]
Кај виде да правам стручна анализа. Кажувам јас што мислам за Милер, а ти/ вие ме убедувате дека треба да мислам поинаку.
Znaci za tebe site onie teniseri koi ne se vo top 10 ili nemaat osvoeno nekolku tituli se isprdoci?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Znaci za tebe site onie teniseri koi ne se vo top 10 ili nemaat osvoeno nekolku tituli se isprdoci?
Има од нив интересни фаци ама Милер дефинитивно не е меѓу тие. Жив одврат. Он е прв послаборангиран тенисер што сум го исплукал на темава, затоа што на мене ми е одвратен а тоа се поклопи со елиминацијата на Надал. Сигурно нема да дојдам специјално да пишувам за него кога и така е небитен како и неговата кариера.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
So sekoj mozen post se dozakopuvas vo kalta.
Добро бе дали сте вие нормални? Каква кал какве материне? Морам ли да го сакам? Мора да ми е симпатичен? Што ви е проблемот? Ако тебе некој човек ти е антипатичен, дали ти се закопуваш во кал кажувајќи дека е тоа така? И како јас треба тебе да те убедам дека човекот треба да ти е симпатичен? Еве пример, ненавивачи на Јуве за Киелини зборат дека е физички одвратен, ѓубре на теренот итн. Дали и тие се закопуваат во кал? Дали треба сите тие да се идиоти во мои очи?
 
L

Löwe

Гостин
Добро бе дали сте вие нормални? Каква кал какве материне? Морам ли да го сакам? Мора да ми е симпатичен? Што ви е проблемот? Ако тебе некој човек ти е антипатичен, дали ти се закопуваш во кал кажувајќи дека е тоа така? И како јас треба тебе да те убедам дека човекот треба да ти е симпатичен? Еве пример, ненавивачи на Јуве за Киелини зборат дека е физички одвратен, ѓубре на теренот итн. Дали и тие се закопуваат во кал? Дали треба сите тие да се идиоти во мои очи?
Пријателе ти прво го нарече испрдок, џабе играл тенис, од дома не го знаеле дека играл тенис, а не дека не ти е симпатичен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom