US Open 2017

Кој ќе биде точниот резултат од финалето на US Open 2017?

  • Надал 3-0

    Гласови: 6 33,3%
  • Надал 3-1

    Гласови: 1 5,6%
  • Надал 3-2

    Гласови: 0 0,0%
  • Андерсон 3-0

    Гласови: 6 33,3%
  • Андерсон 3-1

    Гласови: 4 22,2%
  • Андерсон 3-2

    Гласови: 1 5,6%

  • Вкупно гласачи
    18
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Пријателе ти прво го нарече испрдок, џабе играл тенис, од дома не го знаеле дека играл тенис, а не дека не ти е симпатичен.
Еве вака ќе ти појаснам. Порано имав симпатии кон еден исто така испрдок и тенисер со скоро незабележителна кариера, Николас Кифер кој има 6 титули во кариерата. Било кој од страна да се ставеше и да го плука како му е тапа тенисер и одвратен како појава, јас воопшто немаше да му се мешам. Реално и Кифер како и Милер е тапа тенисер (збориме за големи достигнувања а не дали бил во топ 50 или ко Кифер едно време и топ 5). Значи не можам јас да ти кажам дека тропаш ако сметаш дека Кифер е бош тенисер и плус на тоа ти е одвратен физички.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Еве вака ќе ти појаснам. Порано имав симпатии кон еден исто така испрдок и тенисер со скоро незабележителна кариера, Николас Кифер кој има 6 титули во кариерата. Било кој од страна да се ставеше и да го плука како му е тапа тенисер и одвратен како појава, јас воопшто немаше да му се мешам. Реално и Кифер како и Милер е тапа тенисер (збориме за големи достигнувања а не дали бил во топ 50 или ко Кифер едно време и топ 5). Значи не можам јас да ти кажам дека тропаш ако сметаш дека Кифер е бош тенисер и плус на тоа ти е одвратен физички.
Во ред е некој да не ти е симпатичен или да го мразиш,ама да го деградираш дека е слаб тенисер и од дома не го знаеле тенис дека играл нема логика,затоа сите ти се ставија дека трескаш глупости..така и пред две години се сеќавам се избламира со Виљареал кога ги елиминираа Наполи каде пиша дека биле екипа на рангот на Саусоло а тие 4-рти во Шпанија завршија истата година..значи да бидиш во Топ 30 тенисери во светот не е лесна работа напротив ѓаволски тешко е да се задржиш таму толку време покрај ваква голема конкуренција..да те потсетам дека тенисот е индивидуален спорт каде мораш да водиш 100% спортски живот за да успееш за разлика од другите спортови.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Во ред е некој да не ти е симпатичен или да го мразиш,ама да го деградираш дека е слаб тенисер и од дома не го знаеле тенис дека играл нема логика,затоа сите ти се ставија дека трескаш глупости..така и пред две години се сеќавам се избламира со Виљареал кога ги елиминираа Наполи каде пиша дека биле екипа на рангот на Саусоло а тие 4-рти во Шпанија завршија истата година..значи да бидиш во Топ 30 тенисери во светот не е лесна работа напротив ѓаволски тешко е да се задржиш таму толку време покрај ваква голема конкуренција..да те потсетам дека тенисот е индивидуален спорт каде мораш да водиш 100% спортски живот за да успееш за разлика од другите спортови.
Да бе сум истрескал за Виљареал а кутрите следната година изгубија 0-4 од Рома. Па ни Сасуоло не губи толку.
А тоа за Милер е мое мислење и нема што некој да ми кажува што да мислам. За стручна анализа обратете се кај Матс, за кој пред финалето на РГ 2010 Содерлинг беше фаворит против Надал:pos:. И тоа пази, типот е стручен тениски аналитичар.
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Да бе сум истрескал за Виљареал а кутрите следната година изгубија 0-4 од Рома. Па ни Сасуоло не губи толку.
А тоа за Милер е мое мислење и нема што некој да ми кажува што да мислам. За стручна анализа обратете се кај Матс, за кој пред финалето на РГ 2010 Содерлинг беше фаворит против Надал:pos:. И тоа пази, типот е стручен тениски аналитичар.
Облачно ќе било де... така се тешеше Виландер. :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
А што е толку лошо ако прогнозирал победа на Содерлинг?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
А што е толку лошо ако прогнозирал победа на Содерлинг?
Тоа што ликот имаше малтене еднакви шанси како Федерер 2 години порано од тој момент. :) А за волја на вистината само малку подобро помина.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
А што е толку лошо ако прогнозирал победа на Содерлинг?
Тениски стручњак кажува дека играч ко Содерлинг без ни еден освоен ГС е фаворит во финале на РГ против кралот на земја. Јас овде сум распнат зошто за небитен играч сум рекол дека е испрдок. Притоа јас сум небитен лик во тенисот и сум го пишал тоа на форум а стручњакот го кажува бисерот пред цел свет. Па не гледам дека некој му планинари на Матс по кур дека лупета и дека тоне се повеќе во калта. Уште си ја води емисијата и не му чуе. Пред некоја страна @Stefan-kobe пиша дека го нервира Делпо (играч кој на повеќето им е симпатичен) и тоа си е негово право дали ќе го сака, дали ќе му биде симпатичен или ќе го мрази тенисот што го игра.[DOUBLEPOST=1505238968]
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Тениски стручњак кажува дека играч ко Содерлинг без ни еден освоен ГС е фаворит во финале на РГ против кралот на земја. Јас овде сум распнат зошто за небитен играч сум рекол дека е испрдок. Притоа јас сум небитен лик во тенисот и сум го пишал тоа на форум а стручњакот го кажува бисерот пред цел свет. Па не гледам дека некој му планинари на Матс по кур дека лупета и дека тоне се повеќе во калта. Уште си ја води емисијата и не му чуе. /QUOTE]
Содерлинг го има победено Надал на RG, така да изјавата си е ок, нема везе што Надал е најдобриот земјаш у историја, не е богохулие.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Содерлинг го има победено Надал на RG, така да изјавата си е ок, нема везе што Надал е најдобриот земјаш у историја, не е богохулие.
Да, го има победено еднаш. По таа логика и Дел Потро во секој меч со Федерер ќе биде фаворит? Ајде замисли дека ова некој го напишал на форумов. Дали разни клукајдрвци веднаш ќе му се нафрлат или ќе помине како ОК мислење?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Мислењето е само тоа предвидување негово, и сеа што?

Мекенро бетер зелени тресел па никој ништо
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
да те потсетам дека тенисот е индивидуален спорт каде мораш да водиш 100% спортски живот за да успееш за разлика од другите спортови.

Или да водиш 100% допингашки живот као Надал.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Сега баш случајно видов некои статистики, број на одиграни слемови на големата тројка:
Надал 50 (23 финале, 16 титули) - (46% , 32%)
Ноле 51 (21 финале, 12 титули) - (41% , 23%)
Роџер 70 (29 финалиња, 19 титули) - (41%, 27%)
Страшни се бројкиве на Рафа, 46% од слемовите да играш во финале еј. Секој втор слем финале, секој трет титула.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Тие се тие препукувања, Надал допинг, Федерер проив слаби противници освајал слемови :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom