UNA TV

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
F3D46890-E4E3-41FD-B4E8-E494D63A9D5A.jpeg
Kanalot Una koj e dostapen vo Hrvatska, Srbija i Bosna najverojatno se sprema za kaj nas.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Додатни информации
UNA je nova multimedijska platforma koja kreira televizijski program i digitalni sadržaj za višemlijunsku publiku i korisnike digitalnih usluga. U Srbiju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Makedoniju i Crnu Goru stiže jedinstveni doživljaj televizijskog sadržaja – spektakularna glazbena natjecanja, neviđene večernje i dnevne talk-show emisije, uzbudljivi reality programi, pouzdani informativni i dokumentarni sadržaj, vrhunske serije, filmovi i kvizovi.
Pink од алиекспрес?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Нешто што моментално вреди да се погледне на телевизијава е Holivudiranje што треба да почне да се емитува на овој тв канал вечерва.

Онаа Фесбук страна Una TV Македонија не е официјална.

Screenshot_20221007-193100_Instagram.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Нешто што моментално вреди да се погледне на телевизијава е Holivudiranje што треба да почне да се емитува на овој тв канал вечерва.

Онаа Фесбук страна Una TV Македонија не е официјална.

Прегледај го приврзокот 347480
Boze boze ja neznam koj uopste se zamara da prave fake strana za onlajn tv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Boze boze ja neznam koj uopste se zamara da prave fake strana za onlajn tv
Una не е само онлајн телевизија. Во Босна имаат национална концесија а во Хрватска колку што имам јас читано никој од операторите не се заинтересирал за телевизијава што значи никаде ја нема. Во Србија се емитува на MTS и уште некој други оператори.

Имаат и апликација за смарт телевизорите каде може да се гледа онлајн преку интернет.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Босна, превод јекавица.
500.png

Србија
500.png

Инаку програмата е иста, само е различен преводот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Гледав Холивудирање и е одлично шоу. Шоуто е лиценцирано, такво постои во Америка Holiwood games night.

Познати јавни личности играат неколку игри како што се погодување песни и други такви групни игри.
Смеење, забава и музика. Нешто што денес ретко го има на телевизиите. Постојат шоуа како Иван Ивановиќ и Ами Џ шоу, ТLZP... ама ова е нешто поинтересно и гостите беа супер одбрани.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Најверојатно истите тие што правеа вака за А1 само си го сменија за Una. Немаат попаметна работа.Разбирам да напишеш дека е фан страна ама не вака.
Ние нема потреба веќе да се замареме со вакви работи а темава на форумов нека си постои уште иако знам нема толку луѓе што би коментирале на неа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Гледав Холивудирање и е одлично шоу. Шоуто е лиценцирано, такво постои во Америка Holiwood games night.

Познати јавни личности играат неколку игри како што се погодување песни и други такви групни игри.
Смеење, забава и музика. Нешто што денес ретко го има на телевизиите. Постојат шоуа како Иван Ивановиќ и Ами Џ шоу, ТLZP... ама ова е нешто поинтересно и гостите беа супер одбрани.
Вакво нешто има и на ХРТ го даваат за викенди. Мислам дека се вика нешто Lijepa Nasa и погаѓаат само хрватски песни.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Вакво нешто има и на ХРТ го даваат за викенди. Мислам дека се вика нешто Lijepa Nasa и погаѓаат само хрватски песни.
Во ова има и други игри. Интересно е па ако имаш прилика да гледаш гледај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom