Ultra Music Festival - Europe

Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Ќе беше подобро да "трола" со јака нова музика како оваа на пример а не да го пушта истио сет 5 години по ред ама ок е јас го ценам глушецо заради ремек делата од минатото
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.444
Поени од реакции
13.864
Сандер 200 пати појак сет отколку во Скопје.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Сандер 200 пати појак сет отколку во Скопје.
Го виде македонското знаме баш он кога пушташе? :)[DOUBLEPOST=1396219862][/DOUBLEPOST]Фади и ЏОК !! :love::vozbud::vozbud: Нека им одржат лекција на америте малце за здрава ЕДМ музика ...
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Многу лејм издание на Ултра беше ова, просто за неверување. Сетовите на ДЈите (посебно тие што излегуваа на мејн стејџот) беа како да ги слушам џукелите од Закинтос, кои цело лето ги вртеа најпопуларните 10 поп-денс песни, измиксани само во хаус/елетро стил. Ама не се они криви до толку, какви купувачи - таков пазар. Заостанатите и благо ретардирани амери знаат ли за нешто посалам. Да им се мочам на тој ДРОПОТ, ми се згади зборот што го читав за само 3 дена. Свршуваат на празни и тупи звуци .. Али нема веза, битно дроп е и рејвот тука мора да тече.

Споредувајќи им ги настапите од лани, добар дел од ДЈите потфрлија и извадија послаби сетови годинава. Споредете ги само Хардвел и Алесо 2013та, со оние од вчера т.е. некни. Или настапот на Армин во саботата :facepalm::facepalm: Боже мили!
Годинава најдобри на главната сцена ми беа Стив Анџело:cuc:, Сандер ван Дорн, Гета .. Па и еден Скрилекс - кој иако го сметам за тежок хипстер и тој дабстепот не можам органски да му го сварам, барем си го задржа стилот, си го фураше она што го знае и не си ја продаде кожата како другите. Верувам дека и Ерик Придз има извадено квалитетен сет, ама тек треба да му го преслушам.


Прашање за милион долари: Колку пати извртеа само ''Reload'' и ''Young and beautiful'' од Лана?? :coffee:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.444
Поени од реакции
13.864
@Ендорфиниус oбавезно да го преслушаш сетот на Ерик Приц !!! Најдобар според мене на целиот фестивал, добар прогресив во комбинација со тврда денс музика. Алесо добар беше на почетокот, вториот дел од сетот му беше многу комерцијален, иако мене ми се свиѓаше. Стив Анџело после Приц најдобар, бар според мене. Исто и Санери Џејмс и Рајан Марчиано не беа лоши, доста енергичен сет.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
We wanted to save this for last, but due to the fact we had to postpone the 2nd phase ‪#‎announcement‬, we owe you one!

The ‪#‎MegaStructure‬, known for it's unique experience only available at Ultra Music Festivals is coming to Ultra Europe!

We are proud to announce that this year, ‪#‎UltraEurope‬ will feature 4 massive stages!

4 stages = 4 amazing experiences!

So embrace yourself, Ultra Europe will be epic!

P.S.: More info regarding Phase 2 Line Up will follow as soon as we resolve the technical issue. Thank you for your patience!



Ау Џони
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Ќе оди некој на ултрава?

Изнајмивме стан одма до стадионот кај што ќе биде настанов, од 9 до 15 јули и имаме место уште за двајца.

Ако има заинтересирани за дружба пишете ПП.

Sent from my Galaxy S4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom