UEFA Europa League

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.976
Поени од реакции
25.310
За првиот гол киксираше Коатес, сега за вториот гол Матје. Им поклонија водство со два разлика
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Акинфеев и Џагоев, главните мети на сите Кајгана фан клубови за трансфер период лето 2010 :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.160
Поени од реакции
16.698
Головин е добар играч, ќе го прибери некој сигурно.
Арсенал и Атлетико засега оправдано главни фаворити.
Голот на Ремзи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Акинфеев и Џагоев, главните мети на сите Кајгана фан клубови за трансфер период лето 2010 :icon_lol:
Русиве се чудна сорта фудбалери, иако имаат некои играчи да играат во топ 4 лиги во европа истите како да се задоволуваат со играње во Руска лига, једино сега што ми текнува е оној Жирков и во Тотенхем еден плав му го заборавив името, 95% од репрезентативците им се од Руско првенство...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Русиве се чудна сорта фудбалери, иако имаат некои играчи да играат во топ 4 лиги во европа истите како да се задоволуваат со играње во Руска лига, једино сега што ми текнува е оној Жирков и во Тотенхем еден плав му го заборавив името, 95% од репрезентативците им се од Руско првенство...
За Џагоев и јас се согласувам со тебе, мислам дека да ја напуштеше Русија уште кога беше тинејџер сега ќе играше во каде каде пореспектабилен клуб од ЦСКА. Не е толку бос играч ама веројатно играњето без амбиции си го прави своето.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.669
Аршавин играше во Арсенал, кога ќе ми текне колку бев среќен кога го земавме, првата полусезона искина.:icon_mrgr:
Али братот беше еден од најмрзливите играчи кои заиграле за Арсенал, на тренинг не се залагал, цело време лежел на тревата, додека на утакмици беше најдобар, ама тоа забушавање на тренинг и нездрав живот(јадење брза храна) почна да му се одразува и на преформансот, во 60мин мртов беше.Страшен фудбалски талент(посебо за русин), ама амбиција нула.Во глобала сите руски фудбалери такви ми стојат.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.143
Русиве се чудна сорта фудбалери, иако имаат некои играчи да играат во топ 4 лиги во европа истите како да се задоволуваат со играње во Руска лига, једино сега што ми текнува е оној Жирков и во Тотенхем еден плав му го заборавив името, 95% од репрезентативците им се од Руско првенство...
Павличенко во Спарс, Погребњак во Фулам и Ридинг... Кержаков исто добар играч итн.

Имаше потенцијал таа генерација и можеа да направат многу повеќе во кариерата според мене.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тие 4-5 играчи од таа „златна генерација“ направија тогаш трансфери во Англија, поиграа малце, се виде дека не ги биваше баш и после тоа ниеден руски играч не заигра надвор од Русија.
Едино Акинфеев од таа генерација не направи трансфер во подобар тим
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
И сега имаат добри таленти (Головин и близнаците Миранчук) ама џабе ко балканци во менталитет се. Нула работна етика и огромни мрзи. Се чека увек на некој друг и се остава секогаш на 5 до 12. Кога им дојде Хитлер до Москва тогаш им текна во какви гомна се.
Кокорин исто беше страшен талент ама ене го скапа во Зенит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom