UEFA Europa League

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.646
Поени од реакции
33.705
Акуња црвен имал, штета. И Сусо на клупа, шпринтер е најверојатно ќе притиска преку него после 65та мин.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.068
Поени од реакции
78.245
Добар фудбал сега за сега
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.759
Поени од реакции
3.288
Ајдеее, прати ги во Африка, прави им Reconquista.

Некако ми делува дека на трибината на Рома има дупло повеќе навивачи од што треба.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.179
Поени од реакции
6.415
Овој Тејлор нека свири како што треба, нека не кур ми глуми Пјерлуиџи Колина му ебам пиздата ќелава.

Прв контакт на Матиќ жолт картон, за Ракитиќ немаше жолт картон за фаул со појак интензитет, сеа чист фаул над Ибањез по што падна голема шанса за Севиља, на Пелегрини жолт картон за наводна глума кај што имаше контакт (не за пенал, меѓутоа имаше контакт), Абрахам повлечен од Баде и тоа апла повлечен за дрес, ја продужи акцијата нема жолт картон на следниот прекн. Мрш ти ебам матер...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.759
Поени од реакции
3.288
Па и плус 7мин продолжение, кај ги најде бе другар. Во второ колку ќе дадеш, 14мин?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.781
Поени од реакции
4.335
Дибала е играчиште....да немаше стаклени нозе ќе беше еден од најдобрите играчи у Европа.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.420
Поени од реакции
12.681
на Пелегрини жолт картон за наводна глума кај што имаше контакт (не за пенал, меѓутоа имаше контакт),
:pos:

Воопшто не беше сомнителна таа одлука, многу лош обид да изглуми пенал.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.791
Поени од реакции
8.622
Тејлор знае дека Мурињо и неговата екипа вршат многу притисок на судиите, па сака да покаже некој си авторитет. И двата жолти на Рома беа 50/50% да ги даде
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.439
Поени од реакции
10.134
Чист жолт за Матич, лакт во глава. Ако не ви се јасни некои работи, имате интернет, отворете си фудбалски правила.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.791
Поени од реакции
8.622
Howard Webb во трибини на 3 столчиња од фанови на Рома од Македонија, со многу критики на судењето на Тејлор.

Овие нашите отидоа без карта, за да на крај завршат, во Вип ложи и самите не знаат како, праќаат слики од Тоти и син му :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.420
Поени од реакции
12.681
Само една контра против сега веќе поофанзивна Севиља и Мурињо повторно ќе го вози автобусот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom