UEFA Europa League

Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
И не само тоа, по некој случај Интер да излезе од топ 4 а да освои ЛШ, четвртиот од Италија ќе отпадне за да одат Интер и Рома во ЛШ доколку нели освојат ЛЕ и ЛШ и се вон топ 4. Пошто макс може 5 екипи од едно првеснтво.
И тоа замисли најверојатно ќе биди Лацио, има да ги пржи од комшиите до в година :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.007
Поени од реакции
4.177
Фановите на Аз го нападнале секторот каде што седеле фамилиите на играчите на Вест Хем по што играчите на Вест Хем се степале со редари за да ги одбранат.

Денеска еден куп тепачки меѓу Аз против Вест Хем и Гронинген.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Skirea сори.брат.

Јувентус игра како Модену.

Па Модену што сам гу гледаја еј.


Ама Севиља е Џими Хендрикс у ЛЕ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Господинот Мендилибар :bravobe: Ја имав таа чест во живо да ја гледам неговата мастерклас тактика против Атлетико уште во Еибар кога беше тренер. :D
Ја презеде Севиља кога се бореа за опстанок, ги крена горе, и успеа да испадни два големи клуба како Јувентус и Јунајтед и да осигура финале во ЛЕ :cuc:

creatividad-del-fichaje-de-mendilibar-como-nuevo-tecnico-del-sevilla-en-2023--besoccer.jpg

Реков јас Јуве тешко на Пизхуан да добие, едноставно живеат за фудбалот во Севиља, пеколна атмосфера уште пред утакмица, имаат посебен шмек ваквите Шпански екипи. Заслужија навивачите ваква вечер после целата пекол сезона.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Ima li nekoj sho glea Shefild W - Piterboro liga 1 Anglija plejof polu-finale .... idat na penali za mesto u championship

Gleav Europa liga random i konferencija no voa ispadna ubedlivo najbolje utakmica i presvrt

Shefild W se vrati 4-0 za produzenija ..otkoa prvata izgubile 4-0 .. pa 4-1 , pase vratija na 5-1 i sea idat penali


Tepaa Shefild W ... kao sho kaza angliskiot komentator "This is a Thursday that Wednesday will never forget" :D

Kalakurnica ... :oleee:

shwfild.png
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.649
Skirea сори.брат.

Јувентус игра како Модену.

Па Модену што сам гу гледаја еј.


Ама Севиља е Џими Хендрикс у ЛЕ.
Нема што сори, земи пцуј ги до трето колено ако сакаш
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.998
Cestito za Roma i Sevilja... Ne znam za Roma, ama definitivno Sevilja bese podobra vo dvomecot i zasluzi da ide u finale..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Севиља нема изгубено Лига Европа финале, али и Мурињо не губи финале во Европа. Ќе биде интересно и доста изедначено :)
 

Attachments

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Ги знае Мурџо шпанците како динар во џепот..
Со оглед на тоа дека и Рома (hopefully)ќе се комплетира до финалето…
Очекувам ништо помалку од пехар!
Можда и навијачки сум необјективен ама јбг..

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ocebol bese Roma cista srekja sto pominaa. Pa od 70ta minuta glumenje povredi. Klasika.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Вечерва за Севиља или Рома ќе се навива? :cautious:

Тимот што ќе освои вечерва, ќе си обезбеди и пласман во ЛШ.
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Daje Roma!!! (y)

Знае некој, каде може да се гледа утакмицата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom