UEFA Europa League - сезона 2012-2013

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Ако Челзи победи во финалето ќе стане четвртиот тим кој ги освоил трите натпреварувања под капата на УЕФА (ЛШ, ЕЛ и КПК) покрај Баерн, Јуве и Ајакс. Ако Купот на саемските градови го сметаме за зачеток на Купот на УЕФА (подоцна ЕЛ), тогаш овде може да се стави и Барса која има три титули во претходно споменатиот куп.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
Смрдливи цигани, како тепаа 90 минути а тој судијата педерот абер немаше од животот. Очекувам челси да ги испосере во финале да видат што е ќотек, матер им ебам расипана.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Бенфика - Челси интересно финале ќе биде, очекував Фенербахче да иде во финале ама ништо океј е. Мислам дека Челси ќе тепа во финалето со 1:0 а и најискрено се надевам дека Торес ќе им донесе победа на сините во финалето истотака и титула. Со среќа и на двете екипи ќе гледаме квалитетно финале (y)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сликата можи да ве вознемири !
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Епа Челзи ги искористи двете утакмици лани во ЛШ. Сега на наредните осум Бенфика ќе тепа нели :)
da не испадни дека сум контрадикторен или пак не си стојам на зборот..јас кога го искоментирав односно го напишав тоа мислев за минатогодишниот Челзи и тој квалитет кој го имаше екипата..овој Челзи е нешто поинаква екипа и дефинитивно ја повлекувам таа теза што се однесува до оваа сезона...иако имам надеж односно навивачки мислам дека Бенфика ќе го добие ова финале бидејќи според мене имаат доволно квалитет..

Пред се се надевам на дибекот Рафа Бенитез дека ќе се изглупира со поставата :D
--- надополнето: 3 мај 2013 во 12:57 ---
@Навивачи на Бенфика на форумов: вие ќе отварате тема или ние?
Вас ве има повеќе..отворете вие
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431
Нормално дека имаат квалитет Бенфика, ќе биде тешко финалето. Доколку игра Челзи како што знае, сигурен сум во победа. Ама многу често сезонава не играат како што треба, па ништо не ме изненадува.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нормално дека имаат квалитет Бенфика, ќе биде тешко финалето. Доколку игра Челзи како што знае, сигурен сум во победа. Ама многу често сезонава не играат како што треба, па ништо не ме изненадува.
Челзи се поквалитетна екипа нема што...се очекува Челзи да победи нормално но и Бенфика си има квалитет и шанси се разбира..очекувам вкладилница 2.20 со 3 и кусуро да се коефициентите ..според мене напаѓачите ви се проблем и секако немањето соодветни бекови..Кол веќе не е тоа што беше(пребавен е) а Асприкуетлкасиодхиасухдааа има уште многу да учи...Иванович е доктор по фудбал според мене...како игра,како се поставува,во дуели е страшен..секоја чест за дечкото..а Луиз е тежок киксер според мене и покрај евроголојте на Иванович неможи да му се фати
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.767
Челзи се поквалитетна екипа нема што...се очекува Челзи да победи нормално но и Бенфика си има квалитет и шанси се разбира..очекувам вкладилница 2.20 со 3 и кусуро да се коефициентите ..според мене напаѓачите ви се проблем и секако немањето соодветни бекови..Кол веќе не е тоа што беше(пребавен е) а Асприкуетлкасиодхиасухдааа има уште многу да учи...Иванович е доктор по фудбал според мене...како игра,како се поставува,во дуели е страшен..секоја чест за дечкото..а Луиз е тежок киксер според мене и покрај евроголојте на Иванович неможи да му се фати
Напаѓачите не се проблем, напаѓачи нема.

Не сериозно зошто проблем? Само Торес ни е напаѓач а во ЛЕ има солиден скор на голови :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не сериозно зошто проблем? Само Торес ни е напаѓач а во ЛЕ има солиден скор на голови :)
Додуша Зорес не игра лошо во Лигата на Европа..ама бидејќи Мата,Размирез и Хазард се страшен квалитет и другите покрај нив изгледаат како залутани..а Зорес во последните две години си доби таква трол репутација што и 15 гола да дај пак не чини:D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.599
Поени од реакции
52.431
Додуша Зорес не игра лошо во Лигата на Европа..ама бидејќи Мата,Размирез и Хазард се страшен квалитет и другите покрај нив изгледаат како залутани..а Зорес во последните две години си доби таква трол репутација што и 15 гола да дај пак не чини:D
Абе он нека го реши финалето, па пак нека нечини. Навикнат е веќе. :D

А грешиш за Луиз. Знае да тргне во напад и да остави празен простор зад него, знае и да избувне и да направи некој фаул без потреба, но подобрен е во последно време, посебно кога игра во средина. Се стегна колку толку, и не иде веќе со глава во ѕид.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.173
Поени од реакции
57.702
Торес сезонава постигна повеќе голови отколку Руни, Тевез, Агуеро, Жиру, Дефо........
.....и повторно целиот ремет на негова сметка паѓа :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.767
Brace yourself Руни,Тевез,Агуеро,Журу,Дефо итн. не се напаѓачи/не се единствени напаѓачи/не играле доволно натпревари муабети are coming
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Торес сезонава постигна повеќе голови отколку Руни, Тевез, Агуеро, Жиру, Дефо........
.....и повторно целиот ремет на негова сметка паѓа :D
Не го тролат у последно време ;)
Инаку за Жиру мислам нема потреба шо да збореме за прва сезона со постигнати 16/17гола воопшто не е слаб учинок посебно за играч којшто е платено 10м .
Brace yourself Руни,Тевез,Агуеро,Журу,Дефо итн. не се напаѓачи/не се единствени напаѓачи/не играле доволно натпревари муабети are coming
Најголемиот проблем со Торес е у неговата психа ,јбг ... кога вашите фанчиња умеаат да го исвиркуват неможеш да очекуваш некој да игра ептен слободно ,цело време е под притисок ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Brace yourself Руни,Тевез,Агуеро,Журу,Дефо итн. не се напаѓачи/не се единствени напаѓачи/не играле доволно натпревари муабети are coming
Руни,Тевез,Агуеро,Жиру,Дефо итн..не се константни во нивните тимови,не се единствени напаѓачи бидејќи има подобри од нив во нивните тимови,Манчини е морон бидејќи не ги игра доволно ни Агуеро ни Тевез и затоа не се во форма...:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.767
Не го тролат у последно време ;)
Инаку за Жиру мислам нема потреба шо да збореме за прва сезона со постигнати 16/17гола воопшто не е слаб учинок посебно за играч којшто е платено 10м .

Најголемиот проблем со Торес е у неговата психа ,јбг ... кога вашите фанчиња умеаат да го исвиркуват неможеш да очекуваш некој да игра ептен слободно ,цело време е под притисок ...
Првото: Да точно, Жиру може само да има подобри резултати во иднина.

Второто:

:D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +

Kajgana Shop

На врв Bottom